Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Okulumuz Kuzey Adana olarak da tabir edilen özellikle son 20 yılda nüfus popülasyonunun oldukça arttığı lise olarak önemli bir eksikliğin hissedildiği Mahfesığmaz Mahallesinde Eylül-2006 da öğretim hayatına başlamıştır Seyhan Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi İlk yılında (2006-2007 ) 20 sınıf ve 420 öğrenci ile Adanada ki genel liseler arasında yerini alan okulumuz ikinci yılında (2007- 2008 ) 20 derslikte 760 öğrenci ve 24 öğretmen ile öğretimine devam etmiştir.

2012- 2013 Eğitim- Öğretim yılında ise okulumuz Anadolu lisesine dönüştürülmüştür. İlk yılında Anadolu lisesine 120 öğrenci almıştır ve okulumuz bu eğitim öğretim yılında ikili öğretimden normal öğretime geçmiştir.

27 derslikte, 740 öğrenci, 4 Yönetici ve 50 Öğretmen ile Eğitim-Öğretime devam etmektedir. Okulumuz Hayırsever işadamı Hacı Nazım Turgut tarafından sevgili eşi Hacı Hatice Turgut adına yaptırılmış, 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. 2006-2007 Öğretim yılında Kurucu Müdür olarak atanan Mahmut Taşğın tarafından eğitim ve öğretime açılmıştır.

Fiziki anlamda birçok eksiği tamamlanmış olan okulumuzda kurulumu tamamlanmış ve hizmete geçmiş olan BT sınıfı,Kütüphane ve konferans salonumuz mevcuttur.

VİZYON : Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi mensubu olduğu için gurur duyulan, öğrencilerine verdiği eğitim ve öğretim ile ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine çıkmasına katkıda bulunan, öncü ve lider gençleri biz yetiştiririz.

MİSYON : Verdiği eğitim ve öğretim ile her alanda donanımlı, üretken, ahlaki değer ve toplumsal sorumluluk sahibi, Atatürk İlke Ve İnkılâplarını içinde özümsemiş, milletimizin ve insanlığın geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılacak bireyler yetiştirmek

BAŞARILAR : Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :
 • 2013-2014 : %92.59
 • 2014-2015 : %88.46
LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
 • 2013-2014 : %40
 • 2014-2015 : %37.5
 • Tel 90 322 232 15 99
 • Fax 90 322 232 15 99
Mahfesığmaz Mah. Damar Arıkoğlu Bulvarı 79077 Sk. No2 Çukurova/ADANA
  http://hhtal.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !
2
Dadaloğlu Anadolu Lisesi
 • Yüreğir/Adana
0
Doğankent Anadolu Lisesi
 • Yüreğir/Adana

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi formaları, Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum