Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi
 • Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Adana
İlçesi Çukurova
Başarı Puanı (OBP) 91.1056
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Kuzey Adana olarak da tabir edilen özellikle son 20 yılda nüfus popülasyonunun oldukça arttığı lise olarak önemli bir eksikliğin hissedildiği Mahfesığmaz Mahallesinde Eylül-2006 da öğretim hayatına başlamıştır Seyhan Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi İlk yılında (2006-2007 ) 20 sınıf ve 420 öğrenci ile Adanada ki genel liseler arasında yerini alan okulumuz ikinci yılında (2007- 2008 ) 20 derslikte 760 öğrenci ve 24 öğretmen ile öğretimine devam etmiştir.

2012- 2013 Eğitim- Öğretim yılında ise okulumuz Anadolu lisesine dönüştürülmüştür. İlk yılında Anadolu lisesine 120 öğrenci almıştır ve okulumuz bu eğitim öğretim yılında ikili öğretimden normal öğretime geçmiştir.

27 derslikte, 740 öğrenci, 4 Yönetici ve 50 Öğretmen ile Eğitim-Öğretime devam etmektedir. Okulumuz Hayırsever işadamı Hacı Nazım Turgut tarafından sevgili eşi Hacı Hatice Turgut adına yaptırılmış, 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. 2006-2007 Öğretim yılında Kurucu Müdür olarak atanan Mahmut Taşğın tarafından eğitim ve öğretime açılmıştır.

Fiziki anlamda birçok eksiği tamamlanmış olan okulumuzda kurulumu tamamlanmış ve hizmete geçmiş olan BT sınıfı,Kütüphane ve konferans salonumuz mevcuttur.

VİZYON : Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi mensubu olduğu için gurur duyulan, öğrencilerine verdiği eğitim ve öğretim ile ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine çıkmasına katkıda bulunan, öncü ve lider gençleri biz yetiştiririz.

MİSYON : Verdiği eğitim ve öğretim ile her alanda donanımlı, üretken, ahlaki değer ve toplumsal sorumluluk sahibi, Atatürk İlke Ve İnkılâplarını içinde özümsemiş, milletimizin ve insanlığın geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılacak bireyler yetiştirmek

BAŞARILAR : Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :
 • 2013-2014 : %92.59
 • 2014-2015 : %88.46
LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
 • 2013-2014 : %40
 • 2014-2015 : %37.5

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mahfesığmaz Mah. Damar Arıkoğlu Bulvarı 79077 Sk. No2 Çukurova/ADANA

Tel: 90 322 232 15 99

Fax: 90 322 232 15 99

web: http://hhtal.meb.k12.tr

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 20

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://hhtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Hatice Turgut Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız