Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0216 387 15 44
0216 387 13 10
Adres Esentepe Mah. Pamuk Sk. No 3 34870 Kartal İstanbul Türkiye
MEB logo İstanbul / Kartal
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://kartalaihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 478.7574
Yüzdelik Dilimi 1.17
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 478.7574 1.1700
2018 Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 419.4606 1.2400
2017 Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
492.3170 1.3100

1992 ve 1995 yıllarında inşa edilen 2 ek bina ile Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi tam donanımlı bir eğitim kompleksine kavuştu.

Sahip olunan olanaklar ve sunulan eğitimin kalitesi 90 lı yıllarda KAİHL yi bir çok alanda ön plana çıkardı. 1992 yılında ilk kız öğrencilerini alan okulumuz bir sene sonra ise ilk mezunlarını verdi. İki öğrencinin ÖYS sınavında ilk yüze girmesi, bundan sonraki yıllarda gelecek başarıların habercisi gibiydi. Bir sene sonra, 1994 ÖYS de öğrencilerden Mustafa Önder Kıyıklık Fen-Matematik alanında tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi oldu ve böylelikle Kartal ülkenin gündemine oturdu. Bir imam hatip lisesi nasıl olur da Fen alanında Türkiye birincisi çıkarırdı? Kimilerine göre bu imkansızdı ve ancak tesadüf olabilirdi. Ertesi yıl 1995 ÖYS de bu kez Selçuk Şimşek Sosyal Bilimler Türkiye birincisi ve Türkçe-Sosyal alanında da Türkiye ikincisi oldu. Aynı yıl mezunlardan Murat Akgüç Fen Matematik alanında Türkiye 58.si olarak başarıya ortak oldu. 1996 yılında Selim Tuzci ÖYS Türkçe Sosyal alanda birinci olurken, 1997 yılında ise Mehmet Sarımermer Türkçe-Matematik alanında Türkiye 4.sü oldu. Aynı yıl iki öğrenci de yabancı dil alanında ilk 100e girdi. Mezunların devam eden yıllarda elde ettiği dereceler, Kartalın başarısının tesadüfî olmadığını kanıtladı. İlk mezunlardan itibaren ard arda gelen bu başarılar nedeniyle, kamuoyunun gözü öncelikle Kartal a, ardından tüm imam hatip okullarına çevrilmiştir.

Öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlere ilgisi de dikkat çekmektedir. Kartallıların sahip olduğu sosyal imkanlar uzun yıllar boyunca Türkiyenin en saygın üniversitelerinde bile yoktu. Bu yüzden devamlı gündeme gelmiş ve incelenmiştir. Okulumuzun en köklü yayın organı 1989 yılında yayınlanmaya başlayan Seher dergisidir. Bu güne kadar edebi, sanatsal, felsefi, dini, mizahi sayısız dergi neşredilmiştir. Kartal onlarca kulüp, atölye ve proje çalışmasını çatısı altnda bulundurmaktadır. 2007 yılında mevcut binalar büyük ölçüde yenilenerek bugünkü modern ve tam donanımlı binalarına kavuştu. Merhum Abdullah Sarımermer ve Hasan Tahsin Uğur beyefendilerin gayret ve himmetleriyle inşa edilen tatbikat camimiz 2008 yılı Ramazan ayında ibadete açıldı.

Seçkin öğretmen - öğrenci kadrosu ve yılların birikimiyle eğitim faaliyetlerine devam eden okulumuz, geleceğin erdemli neslini hazırlıyor.

Vizyon Türkiyeye öncü, dünyaya örnek. Tüm öğrencilerimizi akademik sosyal ve kültürel açılardan önder bireyler olarak yetiştirerek Türkiyeye öncü, dünyaya örnek bir eğitim kurumu olmak.

Misyon Türk Mili Eğitiminin amaçlarını benimsemiş donanımlı, değişime ve gelişime açık, insanlığa yararlı, örnek ve önder bireyler yetiştirmek.

Başarılar
 • Öğretmen :87
 • Rehber Öğretmen :3
 • Öğrenci :835
 • Derslik :50
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :6
 • Hazırlık Sınıfı :6
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :6
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :2
 • Saatler 08:00-15:40
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Pansiyon Bilgileri Okula ait 2 adet erkek öğrenci yurdu vardır.
 • Ulaşım İstanbul İl Merkezine 32,6Km ve Kartal ilçe merkezine 1,5 km uzaklıktadır. Kartaldan 16B İETT otobüsleri ve Esenkent minibüsleri ile yaklaşık 5dk.´da ulaşılabilir
 • Servis Bilgisi7 adet servis vardır.
 • Yerleşim YeriEsentepe Mah. Pamuk Sk. No: 3 34870 Kartal İstanbul Türkiye
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İstanbul İl Merkezine 32,6Km ve Kartal ilçe merkezine 1,5 km uzaklıkta.
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0216 387 15 44
Okulun Faxı: 0216 387 13 10
Okulun Adresi: Esentepe Mah. Pamuk Sk. No 3 34870 Kartal İstanbul Türkiye

Bu okula 241 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

İstanbul Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Şehit Türkmen Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 367.4582 20.86
Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 412.3678 10.39
Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 416.9036 9.57
Kartal Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 387.9669 15.55
Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 458.6050 3.27

Önemli: Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları

google+ google+ google+