Ahmet Buhan Anadolu Lisesi

İstanbul / Kağıthane

Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 41
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 69.9438
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ahmet Buhan Anadolu Lisesi İstanbul ili Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Buhan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ahmet Buhan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "69.9438".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
69.9438
2020
48.8120
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ahmet Buhan Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ahmet Buhan Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1965 yılında Çağlayan sırtlarında Mecidiyeköy Lisesine bağlı bir baraka ortaokul olarak hizmete başladı. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Ahmet Buhan Anadolu Lisesi olarak adı tekrar değiştirildi. Kağıthane ilçesine bağlı olan okulumuz bu tarihten itibaren adrese dayalı sınavsız ilk öğrencilerini almıştır.

Ahmet Buhan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahmet Buhan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kağıthane
  İlçe
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kağıthane
  İlçe
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kağıthane
  İlçe
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kağıthane
  İlçe
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kağıthane
  İlçe
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kağıthane
  İlçe

Adres: Gürsel Mah. Işıklı Sk. No15 Kağıthane İSTANBUL

Tel: 0212 222 5444

Fax: 0212 222 4476

web: http://ahmetbuhananadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ahmet Buhan Anadolu Lisesi ile ilgili 41 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[lol43743]

beyoğlunda yaşıyorum kaydım buraya çıkar mı?arada 12 dakika var bence girebilirim?

2022-07-04 00:38
 
0
 
0
[herhangibiri]

selam,ben bu liseye gelmek istiyorum obp puanım 78 zaten girebiliyorum.okul güzel mi?

2022-07-04 00:31
 
0
 
0
[Obp liselerine bakan kız]

Merhaba arkadaşlar lütfen OKUYUN ve cevap verin bana...
Öncelikle bu okul ile ilgili yorumları okudum kağıthanede oturuyorum sadece 6 seçenek var yerele yazmak için imam hatip istemiyorum sadece 4 seçeneğim var birisi de bu lütfen bu okulda okuyan ve DERS ÇALIŞAN AKLI BAŞINDA BİRİ bana okul hakkında öğretmenlerden,öğrencilerden ve bu lisenin bölümlerinden bahsedebilir mi?
8. SINIFIM
SEVGİLERLE😊

2022-06-30 11:37
 
0
 
0
[Öğrenci]

Okulun tümü kızmı Yoksa karmamı bilgi alabilirmiuim

2022-06-06 20:01
 
0
 
0
Reklam
[ bir öğrenci ]

Okulda sadece kızlar mı var yoksa karma mı?
maksimum sınıftaki öğrenci sayısı genelde en fazla kaç olur ?
lütfen cevap verirseniz sevinirim iyi günler size

2022-06-05 14:37
 
0
 
0
[okuldan bir 12...]

okulda tüm labaratuvarlar sınıflara dönüştürülmüş durumda mescidler sınıf olmuş durumda sınıflar çok kalabalık alması gereken kontejyanın üzerinde alım yapıldığı için okul çok kalabalık bazı sınıflar minicik instagramdagi tanıtımla tamamen alakasız 4 yıldır bu okulda okuyorum tanıtım videosundaki çoğu şey okulda yok değiştirebilsem değişirdim bilseydim vaktinde öğretmenlere gelirsek bazı öğretmenler kendini bilmiş davranıyor derslerde dersi kaynatan öğretmen mi olur ... birkeresinde bir arkadaşım dersinden o kadar iyi puan almıştı ki hoca sözlü notlarını düşük girip belge almasını engelledi ... taktir alacaktı hocalar dışında öğrencilerde çopunlukla egoist kabadayı mantığında eğer sınavsız bir liseye gidecekseniz bu olmamalı

2021-09-16 18:49
 
0
 
0
[anonim]

öğretmenleri gayet güzel bence. fakat sınıflarda gerçekten çok öğrenci var. okula kötü diyorlar ama deme sebeplerinin neredeyse birçoğu öğrenciler sayesinde. öğrencileri cidden çok egoist ve kavgacı. bu öğrenciler arasında kendinize normal biri bulabildiyseniz ne mutlu size. okulun çıkışında cidden garip şeyler olabiliyor bir de. keşke öğrencilerinin disiplinlerini yerinde tutabilseler. bu konuda yapabilecekleri pek şey yok ama cidden rahatsız edici bir durum olabiliyor. dediğim gibi, öğretmenleri güzel ve ilgili. okulun sorunu ortamında. bu yüzden bir kesim bu okulu kötüleyip duruyor sanırım. ortamı takmıyorsanız belki gelebileceğiniz bir okul.

2021-01-24 21:01
 
0
 
0
[minnakkurt<3]

bu okul sayesinde melekle tanıştım onun dışında da pek bi faydasını göremedim açıkçası

2021-01-24 20:53
 
0
 
0
[Birinsan]

Okulun ilk öğrencilerindenim ben, ilk yıl çok rahat bi okuldu, diğer yıl müdürümüz değişti ve disiplin geldi, bence çok güzel oldu (zaten bu yıl uzaktan eğtim görüyoruz). Çünkü okuldaki öğrenciler oldukça rahat, ve saçma hareketlerde bulunuyorlar, 16 yaşındaki bir insandan ne kadar olgunluk beklenebilir burası tartışılır ama gerçekten çok fazla seviyesiz insanla karşılaştım, genelde okul çıkışlarında kavga olur, kalabalık toplanmadan çıkarsanız kavgayı görmüyorsunuz. Eğer arkadaş konusunda seçici biriyseniz çok iyi arkadaşlıklar kurabilirsiniz, kötü öğrenciler var fakat içlerinde gerçekten iyi olanlarda var. Öğretmenlere gelirsek şunu diyebilirim, tecrübeli bir öğretmen kadrosu var, okulun en sevdiğim yanı bu olabilir, dersi dinlemek isterseniz, birazda gelecek hayaliniz varsa hocalar sizi bırakmıyor, kısacası okula gelmeniz hem iyi, hem kötü, siz nası isterseniz öyle yapın, görüşürüz. Bir dee siz üst sınıflara bulaşmadıkça onlar size bulaşmaz, biz eğittik onları (bazıları hariç)

2020-09-07 20:46
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Buhan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ahmet Buhan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ahmetbuhananadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Buhan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Buhan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ahmet Buhan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Buhan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız