Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

İstanbul / Güngören
Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 424.7327
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.21
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 424.7327 8.21
2018 340.7956 10.72
2017 466.8122 10.61
Okulumuzda 22 derslik, fizik, kimya, biyoloji için ortak kullanılan bir fen laboratuarı, 2300 adet kitap kapasiteli bir kütüphane, çeşitli aktivitelerin ve sosyal faaliyetlerin yapıldığı 100 kişilik konferans salonu, 1 öğretmenler odası, 1 arşiv odası, 2 rehberlik servisi odası, 1 spor odası, öğrenci kantini ve temizlik odası bulunmaktadır. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Okulumuz 1993 yılında bir İngilizce, bir Almanca ve bir Fransızca sınıfı olarak 108 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Uzun yıllar üç yabancı dille eğitime devam eden okulumuz, zamanla Fransızca öğretmeninin olmaması nedeniyle 2006 yılından itibaren Fransızca sınıfı, 2008 yılından itibaren de Almaca sınıfımız kapanmıştır.

Vizyon Yaşadığımız dünyanın, kültürel mirasının sunduğu ortak değer yargılarını tanıyıp değerlendirerek yaşadığımız hayatı anlamlandırıp, mutlu olabilen ve önüne çıkan engellere, ortak kültürel mirasın katkılarıyla çözümler üretebilen, paylaşımcı bireyler hazırlamaktır. Misyon Milli Eğitimin Temel Amaçları doğrultusunda, öğrencilerimizin; insanlığa ve onun ürettiği maddi, manevi varlıklara saygı duyarak, hoşgörüye dayalı diyalogla öğrendiklerini pratik hayat geçirebilen, bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.

  • Öğretmen :39
  • Rehber Öğretmen :1
  • Öğrenci :500
  • Derslik :21
  • Müzik Sınıfı :1
  • Resim Sınıfı :1
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :2
  • Hazırlık Sınıfı :1
  • Konferans Salonu :1
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :TAM GÜN
  • Yemekhane :1
  • Kantin :1
  • Bahçe :1
  • Saatler 08:00 - 15.50
  • Isınma DOĞALGAZLI
  • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
  • Yabancı Dil İNGİLİZCE - ARAPÇA
  • Yerleşim Yeri GENÇOSMAN MAH. MEKTEP SK. NO : 1 GÜNGÖREN / İSTANBUL
  Güngören Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi , geçmişte Fen Liseleri ve ÖSSde yüksek başarılar elde etmiş bir okuldur.

  Okulumuz, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun 32.maddesi uyarınca; imamlık, hatiplik ve Kuran kursu öğreticiliği gibi dini hizmetlerin yerine getirilmesinde uzman ve görevli elemanları yetiştirmek üzere, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesince açılan ortaöğretim sistemi içinde hem mesleğe hem de yüksek öğrenime hazırlayıcı programlar üreten bir öğretim kurumu olup temel kriterlerini Tevhid-i Tedrisat Kanununun 4. maddesinden almaktadır.

  Öğretmenlerimizin hizmet yılı ortalaması 15-20 yıl civarındadır. Okulumuzda öğretmen sirkülâsyonu yok denecek kadar azdır. Bunun nedeninin; öğretmen için huzurlu ve mutlu bir ortam ve paydaşlar arasındaki çalışma barışının sağlanması, iyi bir kurum kültürü oluşturulması olarak gösterilebilir. Okulumuz idarecileri ve öğretmenleri arasında oldukça iyi bir iletişim mevcuttur.

  Öğrencilerimizin sosyo-ekonomik düzeyleri orta düzeydedir. Öğrencilerimizin % 25i çeşitli yurtlar kalmaktadır. Önceki yıllarda öğrencilerimizin başarıları arasında; 1999-2000 yılında Anadolu ve Fen Lisesi Sınavlarında Türkiye Birinciliği, 2000-2001 ÖSSde Türkiye 53.sü, 2001-2002 ÖSS sonuçlarına göre Türkiye İkinciliği, 2003 ÖSSde Türkiye 61.liği, 2004 ÖSSde genel sıralamada Türkiye 12.ciliği ve ilk yüzde 4 (dört) öğrencimizin varlığı, 2005 ÖSSde Türkiye genelinde 44.lük gibi başarılarımız bulunmaktadır. 2008 yılında sayısal alanda kendi türünde Türkiye 1.olmuştur

  Anadolu Lisesi olmamız dolayısıyla öğrencilerimizin çoğunluğu ilçemiz dışından olup, Beylikdüzü, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece, Eyüp, Kâğıthane, Fatih, Eminönü ve Zeytinburnu ilçelerinden servislerle gelip gitmektedirler.

  Güngören Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrenci başarısına olumlu katkısını bildiğimizden, proje ve teknoloji, çevre koruma ve tasarruf, dini musiki, el sanatları ve folklor, kültür ve edebiyat, kütüphanecilik, mesleki tanıtım, satranç, yabancı dil konuşma ve koleksiyon olmak üzere 10 (on) kulüp faaliyeti yürütülmektedir. Güngören Belediyesinin organizatörlüğünde düzenlenmekte olan, " Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Ligine " okulumuz hemen hemen her branşta iştirak etmektedir

  1. 2016 Yılı Üniversite başarı durumunu incele
  2. 2015 Yılı Üniversite başarı durumunu incele
  3. 201 Yılı Üniversite başarı durumunu incele
  Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Tel 0212 568 86 41
 • Fax 0212 568 73 07
Gençosman Mah. Ensar Cad. No3 Yıldız Teknik Üniversitesi Güngören / İstanbul
  http://gungorenkizanadoluihl.meb.k12.tr
Bu okula 62 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Tanıtım Kartı

İl İstanbul
İlçe Güngören
Tel 0212 568 86 41
Fax 0212 568 73 07
Web http://gungorenkizanadoluihl.meb.k12.tr
Adres:

Gençosman Mah. Ensar Cad. No3 Yıldız Teknik Üniversitesi Güngören / İstanbul

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

19
Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Başakşehir/İstanbul

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuayabilir, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum