Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 68
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 90
Okulun Taban Puanı 424.7327
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.21
Okulun Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 424.7327 8.21
2018 340.7956 10.72
2017 466.8122 10.61
2016 444.3707 -
2015 428.3990 11.74
Okulumuzda 22 derslik, fizik, kimya, biyoloji için ortak kullanılan bir fen laboratuarı, 2300 adet kitap kapasiteli bir kütüphane, çeşitli aktivitelerin ve sosyal faaliyetlerin yapıldığı 100 kişilik konferans salonu, 1 öğretmenler odası, 1 arşiv odası, 2 rehberlik servisi odası, 1 spor odası, öğrenci kantini ve temizlik odası bulunmaktadır. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Okulumuz 1993 yılında bir İngilizce, bir Almanca ve bir Fransızca sınıfı olarak 108 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Uzun yıllar üç yabancı dille eğitime devam eden okulumuz, zamanla Fransızca öğretmeninin olmaması nedeniyle 2006 yılından itibaren Fransızca sınıfı, 2008 yılından itibaren de Almaca sınıfımız kapanmıştır.

 • Öğretmen :61
 • Öğrenci :659
 • Derslik :34
 • Konferans Salonu :3
 • Spor Salonu :2
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :4
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :2
 • Yemekhane :2
 • Revir:2
 • Otopark:1
 • Saatler 08:00 - 15.50
 • Isınma DOĞALGAZLI
 • Bağlantı ADSL
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE - ARAPÇA
 • Yerleşim Yeri GENÇOSMAN MAH. MEKTEP SK. NO : 3 GÜNGÖREN / İSTANBUL
Güngören Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi , geçmişte Fen Liseleri ve ÖSSde yüksek başarılar elde etmiş bir okuldur.

Okulumuz, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun 32.maddesi uyarınca; imamlık, hatiplik ve Kuran kursu öğreticiliği gibi dini hizmetlerin yerine getirilmesinde uzman ve görevli elemanları yetiştirmek üzere, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesince açılan ortaöğretim sistemi içinde hem mesleğe hem de yüksek öğrenime hazırlayıcı programlar üreten bir öğretim kurumu olup temel kriterlerini Tevhid-i Tedrisat Kanununun 4. maddesinden almaktadır.

Öğretmenlerimizin hizmet yılı ortalaması 15-20 yıl civarındadır. Okulumuzda öğretmen sirkülâsyonu yok denecek kadar azdır. Bunun nedeninin; öğretmen için huzurlu ve mutlu bir ortam ve paydaşlar arasındaki çalışma barışının sağlanması, iyi bir kurum kültürü oluşturulması olarak gösterilebilir. Okulumuz idarecileri ve öğretmenleri arasında oldukça iyi bir iletişim mevcuttur.

Öğrencilerimizin sosyo-ekonomik düzeyleri orta düzeydedir. Öğrencilerimizin % 25i çeşitli yurtlar kalmaktadır. Önceki yıllarda öğrencilerimizin başarıları arasında; 1999-2000 yılında Anadolu ve Fen Lisesi Sınavlarında Türkiye Birinciliği, 2000-2001 ÖSSde Türkiye 53.sü, 2001-2002 ÖSS sonuçlarına göre Türkiye İkinciliği, 2003 ÖSSde Türkiye 61.liği, 2004 ÖSSde genel sıralamada Türkiye 12.ciliği ve ilk yüzde 4 (dört) öğrencimizin varlığı, 2005 ÖSSde Türkiye genelinde 44.lük gibi başarılarımız bulunmaktadır. 2008 yılında sayısal alanda kendi türünde Türkiye 1.olmuştur

Anadolu Lisesi olmamız dolayısıyla öğrencilerimizin çoğunluğu ilçemiz dışından olup, Beylikdüzü, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece, Eyüp, Kâğıthane, Fatih, Eminönü ve Zeytinburnu ilçelerinden servislerle gelip gitmektedirler.

Güngören Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrenci başarısına olumlu katkısını bildiğimizden, proje ve teknoloji, çevre koruma ve tasarruf, dini musiki, el sanatları ve folklor, kültür ve edebiyat, kütüphanecilik, mesleki tanıtım, satranç, yabancı dil konuşma ve koleksiyon olmak üzere 10 (on) kulüp faaliyeti yürütülmektedir. Güngören Belediyesinin organizatörlüğünde düzenlenmekte olan, " Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Ligine " okulumuz hemen hemen her branşta iştirak etmektedir

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
Adres

Gençosman Mah. Ensar Cad. No3 Yıldız Teknik Üniversitesi Güngören / İstanbul

Telefon

0212 568 86 41

Fax

0212 568 73 07

web

http://gungorenkizanadoluihl.meb.k12.tr

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 68 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları okuayabilir, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız