Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0212 568 86 41
0212 568 73 07
Gençosman Mah. Ensar Cad. No3 Yıldız Teknik Üniversitesi Güngören / İstanbul
MEB logo İstanbul / Güngören
Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://gungorenkizanadoluihl.meb.k12.tr
Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul/Güngören
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Taban Puanı 340.7956
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar
Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz ve iyi bir 8.sınıf LGS sınav puanına sahip olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

8. Sınıf Liselere Giriş Sınavı olan LGS, 2018 yılında ilk defa yapıldı. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kullanılacak taban puan ve yüzdelik dilim bilgisi güncel olarak aşağıdaki tablomuzda yer alıyor.Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yılına ait taban puan ve güncel yüzdelik dilim bilgisi bu okulu tercih ederken size rehberlik edecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için kullanılacak Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi 2019 en güncel şekilde sorubak LGS tercih motorumuzda.

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 340.7956 -
2017 Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 466.8122 10.6100
2016 Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
444.3707 -

Okulumuzda 22 derslik, fizik, kimya, biyoloji için ortak kullanılan bir fen laboratuarı, 2300 adet kitap kapasiteli bir kütüphane, çeşitli aktivitelerin ve sosyal faaliyetlerin yapıldığı 100 kişilik konferans salonu, 1 öğretmenler odası, 1 arşiv odası, 2 rehberlik servisi odası, 1 spor odası, öğrenci kantini ve temizlik odası bulunmaktadır. Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

Okulumuz 1993 yılında bir İngilizce, bir Almanca ve bir Fransızca sınıfı olarak 108 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. Uzun yıllar üç yabancı dille eğitime devam eden okulumuz, zamanla Fransızca öğretmeninin olmaması nedeniyle 2006 yılından itibaren Fransızca sınıfı, 2008 yılından itibaren de Almaca sınıfımız kapanmıştır.

Vizyon Yaşadığımız dünyanın, kültürel mirasının sunduğu ortak değer yargılarını tanıyıp değerlendirerek yaşadığımız hayatı anlamlandırıp, mutlu olabilen ve önüne çıkan engellere, ortak kültürel mirasın katkılarıyla çözümler üretebilen, paylaşımcı bireyler hazırlamaktır. Misyon Milli Eğitimin Temel Amaçları doğrultusunda, öğrencilerimizin; insanlığa ve onun ürettiği maddi, manevi varlıklara saygı duyarak, hoşgörüye dayalı diyalogla öğrendiklerini pratik hayat geçirebilen, bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.

  • Öğretmen :39
  • Rehber Öğretmen :1
  • Öğrenci :500
  • Derslik :21
  • Müzik Sınıfı :1
  • Resim Sınıfı :1
  • BT Sınıfı :1
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :2
  • Hazırlık Sınıfı :1
  • Konferans Salonu :1
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :TAM GÜN
  • Yemekhane :1
  • Kantin :1
  • Bahçe :1
  • Saatler 08:00 - 15.50
  • Isınma DOĞALGAZLI
  • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
  • Yabancı Dil İNGİLİZCE - ARAPÇA
  • Yerleşim Yeri GENÇOSMAN MAH. MEKTEP SK. NO : 1 GÜNGÖREN / İSTANBUL
  Güngören Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi , geçmişte Fen Liseleri ve ÖSSde yüksek başarılar elde etmiş bir okuldur.

  Okulumuz, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanununun 32.maddesi uyarınca; imamlık, hatiplik ve Kuran kursu öğreticiliği gibi dini hizmetlerin yerine getirilmesinde uzman ve görevli elemanları yetiştirmek üzere, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesince açılan ortaöğretim sistemi içinde hem mesleğe hem de yüksek öğrenime hazırlayıcı programlar üreten bir öğretim kurumu olup temel kriterlerini Tevhid-i Tedrisat Kanununun 4. maddesinden almaktadır.

  Öğretmenlerimizin hizmet yılı ortalaması 15-20 yıl civarındadır. Okulumuzda öğretmen sirkülâsyonu yok denecek kadar azdır. Bunun nedeninin; öğretmen için huzurlu ve mutlu bir ortam ve paydaşlar arasındaki çalışma barışının sağlanması, iyi bir kurum kültürü oluşturulması olarak gösterilebilir. Okulumuz idarecileri ve öğretmenleri arasında oldukça iyi bir iletişim mevcuttur.

  Öğrencilerimizin sosyo-ekonomik düzeyleri orta düzeydedir. Öğrencilerimizin % 25i çeşitli yurtlar kalmaktadır. Önceki yıllarda öğrencilerimizin başarıları arasında; 1999-2000 yılında Anadolu ve Fen Lisesi Sınavlarında Türkiye Birinciliği, 2000-2001 ÖSSde Türkiye 53.sü, 2001-2002 ÖSS sonuçlarına göre Türkiye İkinciliği, 2003 ÖSSde Türkiye 61.liği, 2004 ÖSSde genel sıralamada Türkiye 12.ciliği ve ilk yüzde 4 (dört) öğrencimizin varlığı, 2005 ÖSSde Türkiye genelinde 44.lük gibi başarılarımız bulunmaktadır. 2008 yılında sayısal alanda kendi türünde Türkiye 1.olmuştur

  Anadolu Lisesi olmamız dolayısıyla öğrencilerimizin çoğunluğu ilçemiz dışından olup, Beylikdüzü, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece, Eyüp, Kâğıthane, Fatih, Eminönü ve Zeytinburnu ilçelerinden servislerle gelip gitmektedirler.

  Güngören Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrenci başarısına olumlu katkısını bildiğimizden, proje ve teknoloji, çevre koruma ve tasarruf, dini musiki, el sanatları ve folklor, kültür ve edebiyat, kütüphanecilik, mesleki tanıtım, satranç, yabancı dil konuşma ve koleksiyon olmak üzere 10 (on) kulüp faaliyeti yürütülmektedir. Güngören Belediyesinin organizatörlüğünde düzenlenmekte olan, " Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Ligine " okulumuz hemen hemen her branşta iştirak etmektedir

  1. 2016 Yılı Üniversite başarı durumunu incele
  2. 2015 Yılı Üniversite başarı durumunu incele
  3. 201 Yılı Üniversite başarı durumunu incele
  Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

  Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin iyi yönlerini, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 51 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul, Güngören Güngören İstanbul Ticaret Odası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+

)