Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi

İstanbul / Zeytinburnu

Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 201
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 90.6074
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.6074".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
90.6074
2020
86.0050
Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi İşadamı Zühtü Kurtulmuş tarafından yaptırılmış olan okulumuz 2003 yılı Eylül  ayında gerçekleştirilen, İstanbul Valisi Sayın Muammer GÜLER ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer BALIBEY' in de hazır bulunduğu bir törenle açılarak 2003 - 2004 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır.

Öğretim süresi 4 yıl olan okulumuzda eğitim tamamen Türkçe olarak yapılmaktadır. Genel mevcuda göre okulumuzda şu anda 1807öğrenci bulunmaktadır. Okulumuz, 28 derslik, 1 Fizik Laboratuarı, 1 Kimya Laboratuarı, 1 Kütüphane, 1 Toplantı Salonu,1 Resim Atölyesi, 1 Kapalı Spor salonu, 1 Rehberlik Servisinden oluşan öğretim binasına sahiptir. Ayrıca okulumuz içerisinde özürlü ve sakat öğrencilerin kullanımına yönelik olarak hazırlanmış asansör bulunmaktadır. 

Öğrencilerini üniversiteli yapmanın gururunu yaşayan okulumuz 2005- 2006 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. Okulumuz öğrencilerinin katılmış olduğu, çeşitli sportif ve kültürel yarışmalara ait dereceleri bulunmaktadır Okulumuzda şu an bir müdür, bir müdür baş yardımcısı, dört müdür yardımcısı, üç rehber öğretmen, 77 öğretmen, 2 memur, 4 hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuz 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı başı itibarı ile Anadolu Lisesi olmuştur.

Branşlara göre öğretmen dağılımında ise şu anda öğretmen eksiği bulunmamaktadır. Okulumuz 1000 metrekare kapalı alan üzerine kurulmuş binası ve 3800 metrekare bahçesi ile Zeytinburnu'nun merkezi noktalarından biri olan Rauf Denktaş caddesi paralelinde yer almaktadır. Tramvay, belediye otobüsü ve minibüs hattına oldukça yakın olan okulumuz ulaşım açısından oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır. 

Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Beştelsiz Mahallesi, 114 / 1 Sokak Zeytinburnu Öğretmen Evi arkası Zeytinburnu / İSTANBUL

Tel: 0212 415 04 18

Fax: 0212 415 06 31

web: http://zuhtukurtulmus.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi ile ilgili 201 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[biri işte]

merhaba ben bu okula gelmek istiyorum da bu sene obp puanı kaç? ayrıca okula telefon getirebiliyor muyuz getirirsek napıcaz? Okulun ortamı hocaları ve okul forması nasıl? okul formasına çok karışıyolar mı yani eğer çok göze çarpan bişi giymezsek.

2022-07-05 01:12
 
0
 
0
[Selin]

Sözlü konusunda kötülermi bide geçen sene kaç kişiyi aldı bu sene kaç kişiyi alir cevaplarmisiniz

2022-07-04 16:28
 
0
 
0
[Zkogr]

Disipline ve sözlü notlarındaki düşüklüğe katlancak kadar sabrınız varsa buyrun hoşgeldiniz 🙃

2022-07-04 16:04
 
0
 
0
[Lgszede]

Benim obp 87 buraya girebilir miyim ve acaba ve kaç puan düşürür mü bu sene lütfen cevap verin

2022-07-04 15:07
 
0
 
0
Reklam
[Öğrenci]

Arkadaşlar Bilgisi Olan Yazabilirmi %77 Ortalamayla Alabilirlermi

2022-07-04 13:45
 
0
 
0
[Sanatsever]

Okulun müzik faaliyetleri nelerdir

2022-07-03 22:52
 
0
 
0
[kararsiz]

obp´m 94.5 kirimli mi yoksa zuhtu mu sizce

2022-07-03 16:38
 
0
 
0
[Killua ]

Arkadaşlar bir kaç soru sormak istiyorum . Bilgisi olan lütfen cevaplasin .
Ben beştelsizde otutyotum ve o okul ayni oturduğum yeri ben bu okul seçmek istiyorum ama obp puanim 87 beni alirlar mi ?
Bide 3 gün devamsizliğim var sadece .
Lütfen cevaplayin bu okul kazanma şansim varmi ?

2022-07-02 07:33
 
0
 
0
[ Öğrenci]

Arkadaşlar bilgisi olan gerçekten cevap verebilirlermi acaba okulun ortamı nasıl öğretmenleri nasıl öğrenciler arasında çok sorun yaşanıyomu vede ortalamam bu sene benim 86.larda bişey alma ihtimalleri varmı Ayrıca da burda oturmuyorum alabilme ihtimalleri varsan yanıt verebilir misiniz

2022-07-01 15:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://zuhtukurtulmus.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Zühtü Kurtulmuş Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız