Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi

İstanbul / Zeytinburnu

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
 • Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 64
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Zeytinburnu
OBP Puanı (*) 95.2455
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.2455". Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi  Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesinde bulunan Çiftlik İlkokulu bünyesinde 15.08.1984 tarihinde Ortaokul olarak kurucu Müdür Atanur ESEN yönetiminde eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi adını almıştır.

Okulumuz 23 Derslik, 1 Fen Laboratuarı, 1 BT Sınıfı, 1Konferans Salonu gibi bölümleri ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulumuz Genel Lise bölümü öğrencilerinin Üniversiteye yerleşme oranı giderek artmış ve 2011 sınavlarında bu oran %50 yi geçmiştir, Yine 2011 sınavında LYS-5 Yabancı Dil Alanında İstanbuldaki tüm Genel Liseler arasında İstanbul ikincisi olmayı başarmıştır. 21 Ocak 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde yapılan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Dinçerin katıldığı törende YÖNVER ikincilik ödülünü almıştır. 

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Zeytinburnu
  İlçe
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Zeytinburnu
  İlçe
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Zeytinburnu
  İlçe

Adres: Merkezefendi Mahallesi Sabri Obenik Sokak No4 Zeytinburnu İSTANBUL

Tel: 02125108010

Fax: 02126647670

web: http://kiroal.meb.k12.tr

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi ile ilgili 64 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[??????]

Bu sene puanı düşer mi artar mı?

2022-01-03 01:11
 
0
 
0
[Tansu]

Başarı puanına göre mi adrese
Göre mi tercih yapılıyor

2021-12-30 01:19
 
0
 
0
[Kiroal öğrencisi]

Bu sene bu okula kayıt oldum, sınıflarda akıllı tahta var 2-3 haftaya kadar da yepyeni sıralar gelecek, bu sene 9. Sınıflar 40 kişi seneye nasıl olur bilmiyorum, bütün öğretmenler ayrım yapmaksızın çok iyi anlatıyor, lise olmasından dolayı biraz sıkılabilirsiniz ama liseye alışın. Okul gerçekten disiplinli, ulaşım olarak sadece minibüse yakın o da çok kalabalık geliyor binebilen şanslılardan olabilirsiniz bir ihtimal. Okul kıyafeti pahalı ve hepsini almanız gerekiyor, okula 40-50 kişilik bir kütüphane yapılıyor kısa sürede açılacağı söylendi göreceğiz bakalım, futbol sahası kullanılıyor. Korona önlemleri olmasına karşın sıralarda ikili oturuluyor, arkadaş ortamı olarak da güzel çekingen durmadığınız sürece çok güzel arkadaşlıklar kurabilirsiniz:) genel anlamda çok iyi bir okul ortalamanız yetiyorsa kesinlikle yazın.

2021-09-16 20:17
 
0
 
0
[normal birisi]

1)futbol sahası aktif olarak kullanılıyor mu?
2)futbol sahası sadece beden derslerinde mi kullanılıyor
3)futbol sahasında oynamak için illa krampon getirme şartı koyuyorlar mı?
4)teneffüsler kaç dk

2021-08-04 16:16
 
0
 
0
[NONAME]

95-97 obp ile giren arkadaşlarım var.

2021-07-27 02:33
 
0
 
0
[annesi]

duyduğumuza göre en son 96 ile öğrenci almış bu sene bilginiz olsun. yerleşim alanında 94 le giremedik.

2021-07-27 02:18
 
0
 
0
[???? ]

kaç obplerle girdinizz

2021-07-26 18:25
 
0
 
0
[cevap]

kırımlının puanı daha yüksek orayı yaz ama zühtü daha iyidir.her sey puan değil

2021-07-14 14:37
 
0
 
0
[MBG ]

Teşekkür ederim

2021-07-13 16:59
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kiroal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız