Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
02125108010
02126647670
Adres Merkezefendi Mahallesi Sabri Obenik Sokak No4 Zeytinburnu İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Zeytinburnu
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi

http://kiroal.meb.k12.tr
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi İstanbul-Zeytinburnu
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi Taban Puanı 450.5282 -
2016 Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi Taban Puanı
426.3436 14.0700

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi  Zeytinburnu Merkezefendi Mahallesinde bulunan Çiftlik İlkokulu bünyesinde 15.08.1984 tarihinde Ortaokul olarak kurucu Müdür Atanur ESEN yönetiminde eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okul için bağımsız bir bina yapılması amacıyla arsa tahsisi amaçlı çalışmalar sonucunda bir kısmı Türkiye Kömür İşletmelerinden bir kısmı da Belediyeye ait yolun iptal edilmesiyle bugünkü okulun kurulu olduğu arsa temin edilmiştir.

1987 yılında 10 derslikli olarak inşaatına başlanmıştır. ?Kendi okulunu kendin yaptır? kampanyası çerçevesinde hibeci arayışına girişilmiş, Üsküdar?da ikamet eden Fazilet OLCAY Hanımefendi ile tanışılmıştır. Görüşmeler sonucunda Fazilet OLCAY kardeşi İsmail Rüştü OLCAY adının okula verilmesi şartıyla bir miktar nakit parayı Milli Eğitime Müdürlüğüne bağışlamıştır. Bu bağış sonrasında 10 olarak başlanan derslik sayısı19?a çıkartılmıştır.        

Proje gerçekleştirme aşamasında bodrum kat katılarak derslik sayısı 23 olarak tespit edilmiştir. İnşaatın tamamlanması ile 24 Mayıs 1989 günü İsmail Rüştü Olcay Ortaokulu olarak bugünkü binasında eğitim ve öğretime törenle başlamıştır.           1992-1993 eğitim-öğretim yılında Liseye dönüştürülen okulumuzda 1995-1996 eğitim-öğretim yılında ?Yabancı Dil Ağırlıklı? Lise bölümü de açılmıştır. Bu bölüm son mezunlarını 2008 yılında veriştir. 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ise Genel Lise olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

2003 yılında Fazilet OLCAY Hanımefendi okula gelir kazandırmak amacıyla bir Halı Saha yaptırmıştır. 1999 yılında meydana gelen depremden sonra okul inşaatının güçlendirilmesi amacıyla çeşitli girişimlerde bulunulmuş, 2006 yılında güçlendirme çalışmaları tamamlanmıştır.

Okulumuz 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi adını almıştır.

Okulumuz 23 Derslik, 1 Fen Laboratuarı, 1 BT Sınıfı, 1Konferans Salonu gibi bölümleri ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulumuz Genel Lise bölümü öğrencilerinin Üniversiteye yerleşme oranı giderek artmış ve 2011 sınavlarında bu oran %50 yi geçmiştir, Yine 2011 sınavında LYS-5 Yabancı Dil Alanında İstanbul?daki tüm Genel Liseler arasında İstanbul ikincisi olmayı başarmıştır. 21 Ocak 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde yapılan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer Dinçer?in katıldığı törende YÖNVER ikincilik ödülünü almıştır. 

VİZYON Ülkemizin eğitim alanında gelişen teknolojiyi takip ederek, öğrencilerini çağın ihtiyaçlarına uygun olarak kendilerine ve insan haklarına saygılı, özgüvenli, yaratıcı bireyler olacak şekilde eğitim veren etkili olan kurumları arasında yer almak vizyonumuzdur.

MİSYON Öğrencilerimizin bireysel özellik ve yeteneklerini dikkate alarak, etkin eğitim ve öğretim yöntemlerini teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, laik ve demokrat toplum düzenini benimseyen, etik değerlere sahip, ülke geleceğine olumlu katkılarda bulunacak; insan haklarına saygılı, özgüven sahibi, sorgulayıcı ve yaratıcı bireyler yetiştirmek görevimizdir.

BAŞARI DURUMU: 2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE YÖNVER PROJESİ KAPSAMINDA DİL ALANINDA İSTANBULDAKİ DÜZ LİSELER ARASINDA 2. LİK ELDE EDİLMİŞTİR. 2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ZEYTİNBURNU BAŞARI VE CENTİLMENLİK ÖDÜLLERİNDE OKULUMUZ 1. OLMUŞTUR. Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi
 • Öğretmen :45
 • Öğrenci :697
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TEKLİ ÖĞRETİM
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 8,45-15,50
 • Isınma DOĞAL GAZ
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Ulaşım METROBÜS VE TRANVAY
 • Servis Bilgisi OKULUMUZDAKİ ÖĞRENCİLER ÖZEL TAŞIMACILIK HİZMETLERİNDEN FAYDALANABİLMEKTEDİR.
 • Yerleşim Yeri SABRİ OBENİK SOK. NO:3 MERKEZEFENDİ- ZEYTİNBURNU
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık ilçe merkezine 5 dakika il merkezine 5 dakika uzaklıkta bulunmaktayız
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN HERHANGİ BİR ÜNİVERSİTEYE YERLEŞİM ORANI %85 OLMUŞTUR.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ÖĞRENCİLERİMİZİN HERHANGİ BİR ÜNİVERSİTEYE YERLEŞİM ORANI %85 OLMUŞTUR.
Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 15 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi yorumları, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi nerede?, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi formaları, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi adresi, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi başarıları, Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi İstanbul, Zeytinburnu Kırımlı İsmail Rüştü Olcay Anadolu Lisesi

google+ google+ google+