İhsan Mermerci Anadolu Lisesi

İstanbul / Zeytinburnu

İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 74
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 84.3862
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İhsan Mermerci Anadolu Lisesi İstanbul ili Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İhsan Mermerci Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İhsan Mermerci Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.3862".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
84.3862
2020
76.4666
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

İhsan Mermerci Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. İhsan Mermerci Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

İhsan Mermerci Anadolu Lisesi Zeytinburnu Nuripaşa İlkokulu bahçesinde Barakalarda Zeytinburnu Ortaokulu olarak öğretim yapmakta iken Akfil Fabrikası sahibi Merhum İhsan Mermerci tarafından 1963 yılında bugünkü bina yapılır. Zeytinburnu Ortaokulu aynı yıl bu binada yeni adı olan İhsan Mermerci Ortaokulu olarak eğitime başlar.1966-1967 yılından itibaren de İhsan Mermerci Lisesi adını alır. 2012/2013 Eğitim ?öğretim yılından itibaren Anadolu lisesi olarak  İHSAN MERMERCİ ANADOLU LİSESİ adını alır. 1965 Asele ve İsveç Dünya birinciliği, 1970 Hollanda da Dünya ikinciliği, 1973 Jaka Dünya birinciliği, 1974 Malaga Dünya ikinciliği, 1976 Juranyon Dünya üçüncülüğü.

İhsan Mermerci Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İhsan Mermerci Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Zeytinburnu
  İlçe
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Zeytinburnu
  İlçe
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Zeytinburnu
  İlçe
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Zeytinburnu
  İlçe

Adres: Sümer Mah. 65/4 Sk. N1 Z.Burnu /İSTANBUL

Tel: 0 212 415 27 58

Fax: 0 212 415 28 85

web: http://ihmal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İhsan Mermerci Anadolu Lisesi ile ilgili 74 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İmal öğrencisi ]

Okuma hedefiniz varsa gelmeyin

2022-06-30 13:39
 
0
 
0
[Tuba.]

Bu okul 2022 lgsye sınavsız alıyor mu acaba

2022-06-21 12:11
 
0
 
0
[dilci]

dil sınıfı var mı? varsa ders işlenişi nasıl?

2022-05-16 21:40
 
0
 
0
[7. sınıf ]

okul benim dibimde ve gitmek istiyorum lgs ye girmek istemiyorum bu okul lgs ile almıyor sanırım eger almıyorsa gidicem okul dibimde derken koşarsan 15 saniyede okula girerim koşmazsan 50 sny fln olur yani iyi bir lisemi müdür müdür yardımları iyimi ve ögretmenler bilgi verirseniz minnettar olurum lgs ile alıyorsa kaç puabda alıyoe

2022-01-13 10:24
 
0
 
0
Reklam
[Bir öğrenci]

Öğretmenlerin çoğu çok iyi dersi de iyi anlatıyorlar onları çok seviyorum ama sınıftaki bir kaç kişi yüzünden sınıfın düzeni bozuluyor hocalar onlara susun demekten dersi zar zor anlatıyor bizim sınıfın yarısından fazlası iyi ama 3,5 kişi serserilik yaptığı için hiçbir anlamı kalmıyor keşke okuldan gitseler.

2021-12-18 10:47
 
0
 
0
[Cevaplar]

Geçen yıl için söylüyorum, okulun dil sınıfı vardı. Muhtemelen bu yılda vardır. Özel sınıf var mı bilmiyorum çünkü benim okuduğum zamanlarda sözel sınıf açmıyorlardı. Sayısal öğretmenler genelde iyi. Okul ortalama.

2021-12-13 17:14
 
0
 
0
[Ogrenci]

Okulun sayısal ogretmenleri nasıl? Ve nasıl ders işliyorlar?

2021-12-08 19:36
 
0
 
0
[Dilci]

Dil sınıfı varmı?

2021-12-06 19:48
 
0
 
0
[10. Sınıf]

Sözel sınıf var mı

2021-10-23 18:03
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İhsan Mermerci Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İhsan Mermerci Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ihmal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İhsan Mermerci Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İhsan Mermerci Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İhsan Mermerci Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İhsan Mermerci Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız