Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 216 332 07 76
0 216 332 02 35
Adres Kandilli Mh. Kandilli Cd. Liseli Sk. No1 Kandilli Üsküdar/İstanbu
MEB logo İstanbul / Üsküdar
Kandilli Kız Anadolu Lisesi

http://kkl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 328.4330
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kandilli Kız Anadolu Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kandilli Kız Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kandilli Kız Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kandilli Kız Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kandilli Kız Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kandilli Kız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kandilli Kız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kandilli Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı 328.4330 -
2017 Kandilli Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı 437.3979 20.8200
2016 Kandilli Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı
408.2048 18.4100

İstanbul Boğazı'nın en güzel tepelerinden biri üzerinde bulunan Kandilli Kız Lisesi'nin yeri, tarihi kayıtlara göre Sultan I. Mahmut ile Şeyhülislâm Vani Mehmet Efendi Vakfıdır. Kandilli Kız Anadolu Lisesi

Kandilli Kız Lisesi yangından üç yıl sonra yeni pansiyon binasına kavuştu. Onarım için gerekli projeler hazırlanarak, Milli Eğitim bakanlığı ve İstanbul Valiliği'nin desteği ile ilk maddi kaynak devlet tarafından sağlandı ve binanın kaba yapısının yeniden inşası 1999 depreminden evvel bitirilerek yok olma tehlikesinden kurtuldu. .

Bu okulu sanal tur ile gezin

BAŞARILAR

Okulumuzdan mezun olan 67 öğrencilerimizin LYS sınavı sonucunda 62 öğrencimizin üniversitelerin değişik bölümlerine yerleşti. Okul birincimiz............. Boğaziçi Üniversitesine, Okul ikincimiz ...... diş hekimliğine, bir öğrencimiz tıp fakültesine, 5 öğrencimiz hukuk fakültesi, 2 öğrencimiz genetik ve çok sayıda öğrencimiz yüksek yerlere girmişlerdir. Okulumuzun öğrenci sayısına göre genel başarı seviyesi 2012 YGS sınavına göre yüzde yüz olup, bu seneki sınavlarda beklentimiz ilk yüze öğrenci sokarak hedefimizi yükseltmektir.

Kandilli Kız Anadolu Lisesi Yatakhane Kapasitemiz: 124 Kız Öğrenci Pansiyon binamız 5 kattır. Giriş katında çamaşırhane, 3 adet müştemilat, depo ve kazan dairesi bulunmaktadır. I. katta yemekhane, etüt sınıfı, mutfak, kuru erzak deposu vardır. II. katta 9.-10.sınıfların ve belletmen öğretmenlerin odaları bulunmaktadır. III. Katta 11-12. sınıfların ve belletmen öğretmenlerin odaları, revir, IV. katta ise 12. Sınıf öğrencilerimizin dinlenme ve serbest ders çalışma odaları vardır.

Her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Odalarda altı öğrenci kalmaktadır. 2 odada dörtöğrenci, bir odada da sekiz öğrenci kalmaktadır.

Kandilli Kız Anadolu Lisesi
 • Öğretmen : 45
 • Öğrenci : 638
 • Derslik : 22
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : TEKLİ ÖĞRETİM
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:00-15:05
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Isınma : DOĞALGAZ
 • Lojman : Memur ve aşçı kalmaktadır. Sayısı:3
 • Ulaşım : "KAN.KIZ LİSESİ" İETT durağından geçen hatlar: 14M, 15, 15E, 15F, 15H, 15KÇ, 15M, 15N, 15P, 15ŞN, 15T, 15Y.
 • Yerleşim Yeri : Üsküdar ile Beykoz arasında sahilde denize hakim bir konumdadır.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Üsküdar´a 10 km uzaklıktadır.

Kandilli Kız Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kandilli Kız Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kandilli Kız Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kandilli Kız Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Kandilli Kız Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 216 332 07 76
Okulun Faxı: 0 216 332 02 35
Okulun Adresi: Kandilli Mh. Kandilli Cd. Liseli Sk. No1 Kandilli Üsküdar/İstanbu

Bu okula 311 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Kandilli Kız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kandilli Kız Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kandilli Kız Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kandilli Kız Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Kandilli Kız Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kandilli Kız Anadolu Lisesi yorumları, Kandilli Kız Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kandilli Kız Anadolu Lisesi nerede?, Kandilli Kız Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kandilli Kız Anadolu Lisesi formaları, Kandilli Kız Anadolu Lisesi adresi, Kandilli Kız Anadolu Lisesi başarıları, Kandilli Kız Anadolu Lisesi İstanbul, Üsküdar Kandilli Kız Anadolu Lisesi

google+ google+ google+