Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi

İstanbul / Üsküdar

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi
 • Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 304
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Üsküdar
OBP Puanı (*) 96.6530
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.6530". Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi 1937 yılında Halide Edip Adıvar?ın evinde eğitim öğretime başlamıştır. 1939 yılında ev çökünce eğitime ara verilmiştir. Şimdiki Sultantepe İlköğretim okulu bünyesinde öğretime başlamıştır. 

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Üsküdar İlçesinin Sultantepe semtinde Sultantepe Mahallesi Selvilik Caddesi No: 87 de, 4.274 m2 lik bir sahada İstanbul boğazına hakim, Nuri Demirağ korusunun eteklerinde kurulmuş güzel bir görünüme sahiptir.

Adını ünlü romancımız Halide Edip Adıvarın okulun kurulduğu semtte oturması nedeniyle almıştır.   
 • Derslik :31
 • Konferans Salonu :1
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Kütüphane :1
 • Revir:1
 • Saatler 08:00 - 15:10
 • Isınma DOĞALGAZ KALORİFER
 • Bağlantı ADSL
 • Yabancı Dil
 • Ulaşım OKULUMUZA İSTANBUL´UN BİR ÇOK BÖLGESİNDEN TOPLU TAŞIMA İLE ULAŞIM MÜMKÜNDÜR. AYRICA ÜSKÜDAR VAPUR İSKELESİNE VE MARMARAY İSTASYONUNA YÜRÜME MESAFESİNDEDİR. İNŞAATI DEVAM EDEN ÜSKÜDAR - ÇEKMEKÖY METRO HATTI DURAĞI OKULUMUZA 300 METRE MESAFEDEDİR.
 • Yerleşim Yeri OKULUMUZ ÜSKÜDAR´IN SULTANTEPE MAHALLESİNE BULUNMAKTADIR. FETHİ PAŞA KORUSUNUN YANINDA BOĞAZA NAZIR BİR KONUMDADIR.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık OKULUMUZ ÜSKÜDAR İLÇE MERKEZİNDE BULUNMAKTADIR

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sultantepe Mh.Selvilik Cd. No.87 Üsküdar/İSTANBUL

Tel: (216) 391 54 72

Fax: 216 553 11 76

web: http://heaal.meb.k12.tr

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi ile ilgili 304 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Okul velisi]

Kızım 2 sene önce Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi´nden mezun oldu. Şimdi İstanbul Hukuk fakültesinde okuyor. Okul çok iyi bir okuldur. Okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler çok iyidir. Okulun eğitimi kalitelidir. Okulda birçok etkinlik yapılır.

2021-09-08 08:20
 
0
 
0
[Veliler ]

85 tl tişört mu olur iyice saçmalamaya devam ediyorlar. Yıldız pasajında 50 tl alabilirsiniz. Sanki çok iyi eğitim veriliyor gibi 500 tl kayıt parası alıyor pes..

2021-09-02 00:59
 
0
 
0
[Öğrenci]

Evet denetim yapılmadigi icin oradaki beyefendi rahatlıkla istek ve taleplerini söyluyor biz velilerde yerine getiriyoruz malesef okul arastirdigim ve duyumlarima gore basarili ogrenci yetistirme odakli disiplinli ögretmenlerinin ve idarenin de iyi oldugunu duydum hakkimkzda hayirlisi olsun insallah umdugumuzu buluruz🤗

2021-09-02 00:30
 
0
 
0
[Kayıt ücreti]

Kayıt ücreti ciddi bir sorun, milli eğitim tarafından yasaklandı ancak denetimi yapılmıyor. Eğitim ticaret değildir, lütfen aile birliğine aldırış etmeyiniz.

2021-09-02 00:06
 
0
 
0
[ Ögrenci Velisi ]

Evet 500 TL para istiyorlar Eğer nakil olduysan 600 TL Böyle bir saçmalık görmedim 4 top A4 kağıdı 50 TL pul parası istiyorlar aile birliğinden çok bilmiş birini oturmuşlar oraya gelen geçene bağırıyor pişmanım bu okula çocuğumu verdiğim için okul içinde kıyafet satışı gerçekleşiyor Normalde yasak bir şey kayıt parasını vermeden kıyafeti vermiyorlar Milli Eğitim Bakanı istediği kadar yasak desin Hepsi kendi bildiğini yapıyor

2021-08-31 20:40
 
0
 
0
[Öğrenci]

Merhaba okula kayıt yaptıran varmı Kayıt ücreti alınıyormu 500 tl kayıt parası ve 4 top A4 kağıdı istediklerini duydum doğrumu

2021-08-18 18:55
 
0
 
0
[Nakil]

9 dan 10 geçiyorum hangi sınıfın puanına bakılıyor acaba ?

2021-08-09 18:40
 
0
 
0
[Bi bakın]

0.2 puanla giremedim , sağlık olsun .

2021-08-06 15:17
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 122

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 304

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 677

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 86

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://heaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız