Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi

İstanbul / Ümraniye

Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi
 • Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 62
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Ümraniye
OBP Puanı (*) 80.5273
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi İstanbul ili Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.5273". Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
İstanbulun en büyük ilçelerinden birisi olan Ümraniye ilçesi sınırlarında bulunan Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi bölgenin en köklü eğitim kurumlarından biridir.

1965 yılında orta 1. sınıfla öğretime başlamış olan okulumuz, 1968 senesinde şimdiki binasında ortaokul olarak eğitime devam etmiş, ardından 1969 senesinde de lise bölümü eklenerek ortaokul ve lise bir arada eğitime devam edilmiştir.

Okulumuzda bugün gündüzlü ve karma eğitim yapılmaktadır. Ayrıca 1993-1994 yılında eğitime başlanılan Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü 2007-2008 eğitim-öğretim senesine dek devam etmiştir. Okulumuzun ortaokul bölümü 1994-1995 eğitim- öğretim yılı itibariyle sona ermiştir. Halen genel lise statüsünde eğitime devam etmektedir.

2013-2014 yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüş ve Ümraniye Lisesi olan adı Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Okulumuzda 1 Müdür 2 Müdür Yardımcısı 54 Öğretmen, 2 Memur, 6 yardımcı personel görev yapmaktadır. 759 öğrencimiz eğitim-öğretim hizmeti almaktadır. Okulumuz 25 derslik, 2 laboratuvar, 1 kütüphane, 1 konferans salonu, 1 halı saha, 2 basketbol sahası, 1 voleybol sahası, 1 test odası, bir toplantı salonu bulunmaktadır.

Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi
Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi
Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi
Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe

Adres: Yamanevler Mah. Küçüksu Cad. No32 ÜMRANİYE

Tel: 02166340416

Fax: 02166328825

web: http://umraniyemerkezal.meb.k12.tr

Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi ile ilgili 62 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Lorissamet]

2 senedir bu okuldayım genel hocalar genel ortam olarak memnunum bir sorun yaşamadım belli istisnalar olabilir çok da büyük beklentiler beklememek gerek obp puanınız yetiyorsa tercih edebilirsiniz eğer geldiğinizde iyi rahat edebilceğiniz bir ortam kurabilirseniz ilerde beraber anlatabilceğiniz bir sürü anınız olur herkese iyi şanslar

2021-10-05 00:26
 
0
 
0
[Madurr]

Ortalamam 84 sizce girebilir miyim bu okula acil cevap LÜTFEN

2021-09-24 10:43
 
0
 
0
[iremerikli]

sitenizde sadece 10. 11. 12. sınıfların şubesi açıklanmış 9.sınıflar niye yok veya nerden bakıcaz şubemize

2021-09-05 00:26
 
0
 
0
[9.sınıf biri]

bana bu okul cıktı gayet güzl diolr inşallh burayı isteyen herkese cıkar arkadas olmak isteyenlr instegram iremsuerikli eklyn.

2021-09-02 00:31
 
0
 
0
[Mert bulat]

3oldu nakil yapıyorum çıkmıyor bir türlü 85 puanım😭

2021-09-01 04:03
 
0
 
0
[???!!]

Arkadaşlar bana bu okul çıktı gittik gayet güzel o kadar zaten edişellenmeye gerek yokmuş hoş güzel tavsiye edebilirim

2021-08-06 16:44
 
0
 
0
[Ayşe beliz]

Arkadaşlar soranlar oluyor, bu okulun da obs ortalama 89 en düşük eyer 89 ve ustuyse gelmenizi tavsiye ederim. Kontejen boş olmuyor hiç beklemeyin derim.yani kontejen boşiyla giremezsinin.bazilari girerseniz diyor ama inanmayın.ortalama 79 la alınmıyor biri öyle demiş yanlış bu. Ama bende yani tavsiye etmiyorum bu okulu kötü alışkanlıklar var bağımlı olmak istemezsin

2021-07-27 17:45
 
0
 
0
[???!!]

arkadaşlar ben ümraniye de oturuyorum obp ise 81 sizce bu okula gire biirmiyim! hem yerel yerleşim olarak hemde obp ile tutuyo acaba gire bilirmiyim. zaten tercihte ilk olarak bu okulu yazmıştım diyorum acaba tutarmı ?

2021-07-11 15:16
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 307

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 681

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 94

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://umraniyemerkezal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız