Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi

İstanbul / Ümraniye

Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
 • Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
  Ekle
 • 644
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 420.6007
Yüzdelik Dilimi 3.24
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi İstanbul ili Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 420.6007 3.24
2020 432.7562 3.30
2019 445.9763 4.94
2018 372.3003 5.40
2017 479.7034 5.79
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
150
2020
238
2019
180
2018
180
Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi 21 Ağustos 1991de Ümraniye Anadolu Lisesi adıyla eğitim-öğretime başladı.

11.04.2018 tarihinde okulumuz Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Kurumlar listesinde Prof. Dr. Nabi Avcı Anadolu Lisesi adıyla yer aldı.

Okulumuzda 25 derslik, her türlü donanıma sahip fizik-kimya-biyoloji laboratuvarlarıyla ve bir Bilgi Teknolojileri sınıfında eğitim ve öğretime devam edilmektedir. 130 kişilik konferans salonu toplu eğitim etkinliklerinde öğrencilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Okul kütüphanesi 3.000 aşkın kitap, 12 adet sürekli yayın ve kablosuz Internet erişimiyle gün boyunca öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetindedir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
2005 ÖSSde İbrahim Gökhan HACIMEHMETOĞLU sayısal, sözel ve eşit ağırlık dallarında Türkiye 1.si olmuştur. 2015 okul birincimiz; Buse KURT 19 Mayıs TIP Fakültesine, ikincimiz; Oğuzhan ŞEN Boğaziçi Üniversitesi İşletme (İngilizce)Fakültesine, üçüncümüz; Hale Çanakcı Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (ingilizce) Programlarına yerleştiler.

2017 LYS BAŞARIMIZ Doğru seçimler yapabilen, kendisine ve ülkesine katkısı olan, çağdaş, bilgili ve sorumluluk sahibi gençler yetiştirmek amacı ile yola çıkan okulumuz, her yıl olduğu gibi bu yıl da Lisans Yerleştirme Sınavlarında;

Türkiye Genelinde; elde etmesiyle akademik alanda başarısını bir kez daha ortaya koydu. Öğrencilerimizi kutlar, bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılarının devamını diler, bu başarı tablosunda emeği geçen tüm Ümraniye Anadolu Lisesi Ailesini gönülden tebrik ederim.

Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe

Adres: İstiklal Mahallesi Lokman Hekim Eski Fevzi paşa Caddesi No 19 ÜMRANİYE İSTANBUL

Tel: 0216 328 40 66

Fax: 0216 329 65 02

web: https://profdrnabiavcianadolulisesi.meb.k12.tr

Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi ile ilgili 644 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Scipio]

Bu okul çoğu anlamda çekilmez bir halde. Spor salonu yok, yemekhanesi yok. Küçücük 20 kişinin oturabileceği bir kantini var sadece. Yapılan en büyük sosyal aktivite kitap fuarı gezileri. Kulüpler zaten toplanmıyor. Ulaşımı berbat çoğu arkadaşımız merkezi yerlerde oturmalarına rağmen aktarma yapmak zorunda kalıyor. Okulun güvenlik görevlisi eski hademe. Yani güvenlikle ilgili herhangi bir şey bilmiyor. Aslında okulu görseniz burada güvenliğe ihtiyaç yok zaten de diyebilirsiniz. Çünkü okulun bahçe kapısından girip birkaç adım attığınız anda soldaki bahçe duvarı yükselmeye başlıyor ve 2.kat seviyesine kadar çıkıyor. O duvarın üstünde birde demir parmaklıklar ve jiletli teller var. Bunun güvende hissettireceğini düşünüp iyi olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Ama bir süre sonra bu durum o kadar boğucu oluyor ki kendinizi her sabah hapse giren akşama da şartlı tahliye edilen biri gibi hissediyorsunuz. Okulun içindeki idarecilerin tutumları da bunu körüklüyor. Beden eğitimi dersinizin olduğu saat haricinde okulda eşofman giymek yasak. Bu dersler haricinde okul formasıyla olmanız zorunlu. Üstünde başka bir sweatshirt olduğu için okula alınmayıp evine gönderilen arkadaşlarımız oldu. İlk dersin ışığının yandığı andan itibaren(Okulda zil yok. Her sınıfta, koridorda ve bahçenin bazı bölümlerinde bulunan led ışıklar ile dersin veya teneffüsün başladığı anlaşılıyor. Yeşil ışığın yandığı sürece teneffüs yapılıyor, kırmızı ışığın yandığı sürece ders.) telefonlarınızı gün boyunca bir daha kullanamazsınız. Bu ilk ışıkla beraber telefonlarınızı her sınıfta bulunan telefon dolabına koymanız gerekiyor. (12.Sınıflar bu uygulamanın dışında tutuluyor.) Eğer telefonu dolaba koymayıp yakalanırsanız ya da aramada bulunursa, telefona el koyup birkaç gün ya da 1 hafta vermiyorlar. Gelelim öğretmenlere. Açıkçası çoğu bir öğretmende olması gereken özelliklerden yoksun. Derse 1 dakika geç kaldığınız için(abartı değil) yok yazanından tutun, tüm sınıfın önünde size aptal muamelesi yapıp aşağılayanına kadar öğretmenler mevcut. Tabi ki hepsi böyle değil. Aralarında nadirde olsa parlayan hocalar mevcut. Şansınıza hep iyi hocalar denk geldi diyelim, kendinizi önceki saydıklarımdan dolayı yine rahat hissetmeyeceksiniz. Bir mezun bunun iyi bir şey olduğunu yazmış. Yok çalışmanızı sağlıyormuş falan filan. Saçmalık bunlar. Her şey oturup ders çalışıp sonra bir üniversiteye gitmek değil. Lisede kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Aklınızda bazı şeyleri oturtmanız gerekiyor. Sosyal etkinliklere katılmanız gerekiyor. Bunları yapmanız gerekiyor çünkü okuldan mezun olduğunuzda zihinsel gelişmelerinde bir yere gelebilmiş, sosyal beceriler kazanmış, kendi fikirleri olan bir birey olmanız gerekiyor. Aksi taktirde limit, türev, integral bilen yürüyen bir kaya olursunuz. Bunları geçtim, ders çalışmayacak kişiyi zorla çalıştıramazsınız. Bir şeyleri zorla öğretemezsiniz. Öğretilebileceğini iddia edene de yani kelimesini yağni diye öğretmişler. Daha yazılacaklar var ama kota doldu. Bir ara gelip yazar

2022-05-11 18:04
 
0
 
0
[Pop smoke]

fena calistiriyor bu okul iyi yerlere gidersiniz

2022-01-26 11:04
 
0
 
0
[Deniz]

Merhabalar... Google yorumda gördüm, 2021 YKS de 20 öğrencisini ilk 10 bine yerleştirmiş.. Böyle ise çok iyi.. YKS Sonuçlarına baktım, yerleştirme sonuçları gayet güzel..Bu öğrenciler %5 lik dilimden giren Anadolu Lisesi öğrencileri.. Şimdi ise Fen Lisesi oldu.. Arkadaşlar, Sizin Düşüncelerinizi de öğrenmek isterim.Katkılarınız için teşekkür ederim.

2021-10-11 20:30
 
0
 
0
[Okulun 21´ mezunu]

Ah okulum, canım okulum... teog tercihlerinde ilk adını duymuştum rehberlik hocamdan. Ya burası ya çağrı bey gelecek demisti. İyi ki burası gelmiş. Okurken cehennem azabı ama gerçekten hazırlıyor. Askerlik gibi düşünün. "Kac oldu asker?""sinav 90 hocam!""hayir, quizin 60, calis!" Bu kafada okul. Yani okul sınavlarından sonra denemeymis, yks´ymis vız gelir tırıs gider. Yağni öyle güle oynaya geçmeyi düşünüyorsanız dersleri biraz üzülürsünüz. Hocalar ilgilidir, siz ilgili oldukça. Uğraşan da uğraşır haberiniz olsun. Mekan olarak biraz ters. Ve spor salonu yok. Tek eksileri bunlar dusununce. Yeni geleceklere tavsiye hocalarla aranızı iyi tutun. Saygı çerçevesini asmadiginiz sürece her şey güzel olacaktır merak etmeyin.
Yeni eğitim yılında başarılar gençler 😉

2021-09-12 16:17
 
0
 
0
Reklam
[.......]

Validebağ ile burayı tartışan çok olmuş,Validebağ 1.30 ile kapattı,burası ise 3.24,karşılaştırılamaz bile,Validebağ nere bura nere yahu:)Ama iyi okul.

2021-08-25 17:53
 
0
 
0
[İkinci nakil ]

Okulumuzun ikinci nakil de puanı 425,08 ve yüzdeliği yaklaşık 2,80 olmuştur.. Puan ve yüzdeliği en fazla artan okullardan biri olmuştur..

2021-08-13 21:33
 
0
 
0
[......]

Okulun konumu tam olarak nerde ?Eaki Imraniye Lisesi mi?Kucuksu caddesi uzerınde olan?

2021-08-11 23:21
 
0
 
0
[İyi Okul]

Sınavda heyecanlanıp batıran,%1-%2 kapasitesindeki çocukların toplandığı okul.

2021-08-06 20:01
 
0
 
0
[Fena değil]

Fena okul değil ama bir türlü yükselemedi ve hâlâ %3´de.

2021-08-04 12:03
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 755

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 878

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 88

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 486

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 857

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi kaç puan 2022 420.6007
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://profdrnabiavcianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız