Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi

İstanbul / Ümraniye

Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
 • Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 69
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Ümraniye
OBP Puanı (*) 84.2288
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi İstanbul ili Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.2288". Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi Eczacı Neşem Özlen Güray ?ın vefatının ardından babası tarafından 2009 yılında yaptırılmaya başlanmıştır. Ancak binanın yapımı tamamlanmadığından 2009-2010 eğitim öğretim yılına Mediha Tansel ilköğretim okulu ek binasında başlamıştır.

2010-2011 eğitim öğretim yılında ise 16 derslik 3 yönetici odası 1 öğretmenler odası 1 laboratuvar 1 rehber öğretmen odası 1 kütüphane ve 1 çok amaçlı salon ile hizmete açılmıştır. 2011-2012 de ikili eğitime geçilmiştir. Derslik sayısı değişmemiştir Dersliklerden biri müzik odasına dönüştürülmüştür.2012-2013 Eğitim Öğretim yılı bitiminde ilk mezunlarını vermiştir. Üniversitelerin çeşitli alanlarına Askeri okullara Polis okullarına öğrencilerimiz yerleşmiştir.

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminin sonunda Türkiyedeki Ortaöğretim kurumlarının dönüşümü ile okulumuz Akademik anlamda vizyon oluşturmak üzere Anadolu Lisesi olarak hizmet vermeye başlamış 9.sınıf Anadolu lisesi kontenjanı 136 öğrenci alarak diğer genel lise öğrencilerimizle birlikte eğitim ve  öğretime 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında başlamıştır

Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Ümraniye
  İlçe

Adres: Cemil Meriç Mah. İstiklal Caddesi No11 34771 Ümraniye/İSTANBUL

Tel: 02166101616

Fax: 02166101665

web: http://eczacinesemogalisesi.meb.k12.tr

Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi ile ilgili 69 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci]

Ben bu okul da okuyorum öğretmenler çok iyi ama öğretmen eksiği var öğrenci konusunda banada keko var dediler full ama keko felan yok sabahçı öğlenci olayı var okulda büyük okul baya iyi kısacs

2021-10-02 17:07
 
0
 
0
[enögal öğrencisi]

okul hakkında bilgileri olmayıp burda saçma sapan yorum yapan başka okulda olan 9.sınıflara aldırış etmeyiniz kendini bilmez kişiler kendileri okul genel olarak iyi ayrıntılı yorum yaparsak hocaları gayet iyi ders anlatıyor ve çoğu hocayla hemen kaynaşabiliyorsunuz kısacası öğrenci ve öğretmen ilişkisi muhteşem keko denilen olaya gelirsek eğer ümraniye genelinde herhangi bir okula bakarsanız her okulda keko tipli öğrenciler görebilirsiniz yorumumun başında dediğim gibi sadece okulu kötülemeye gelen kendini bilmeyen 9.sınıflara aldırış etmeyiniz gittikleri okulu üste çıkarmak ve kendi egolarını tatmin etmekten başka amaçları yok elinizden geliyorsa bu okulu rahatlıkta tercih edebilirsiniz

2021-09-26 20:52
 
0
 
0
[Asalli ]

Kesinlikle bu okulu tavsiye etmiyorum çok fazla keko var okul hocaları orta iyi diyemicem kotu de diyemicem ama ulaşım yönünden güzel sadece diğer hiçbir şeyi iyi deil asiye yada Erkut bu okula bin basar

2021-09-02 23:07
 
0
 
0
[Sorulan bazı sorular]

Arkadaşlar ben bazı soruları cevaplamak için giriş yaptım. Tabiki benimde pek bir bilgim yok.
Ama bir kaç bişey söylemek istiyorum.
Belki yardımcı olurum
Şöyle ki; okul hakkında pek bilgim yok.
Okul benim evime tam galiba yanlış değilsem 1 saat var arada diyebilir:im
-) ama ben başka bir okula yerleştim.
Çünkü daha çok sevdim o okulu.
Keko var bu okulda ama az fazla keko yok ama.
Sigara 11.siniflar dan çok azı içiyor.
Kendinizi bozmazsaniz biraz iyi okul.
Okul elbiseleri hakkında okuldan bilgi alabilirsiniz.
Hocalar iyi ama mesela17 hocadan 14 iyi oluyor 3 u kötü .
Ona göre belirleyin uygun olup olmadığını siz Karar verin derim. Ayrıca 88 ve üstü olan herkes gelebilir. 85 buçuk altı kimse gelemez.

2021-08-08 22:16
 
0
 
0
[Önermiyorum]

Arkadaşlar maalesef pek bı bilgim yok.bu okul hakkında geneleme yorumlar iyi bazıları kötü, biraz kalabalık bir okul galiba kalabalık okullar iyi değil. ve 79 84 ortalamayla aliyorrlar.intarnnete öyle yazıyor. 79 ortalamanın altında kimseyi almıyorlar. Aslında artık 84 ortalamanın altında olanları almıyorlar.kontejen boşluğu yok.olmaz ayrıca kimse beklemesin kontejen için boşuna beklemeyin derim. 79 ortalamayla almıyorlar.dedigim gibi ama 84 ve üstü ortalamayla alırlar. artık sormayın! Eyer ortalamanız 84 ustuyse gelirsiniz.ama eyer diyelimki ortalama niz 95 veya 91 veya 84 üstü olsa bile eviniz uzaksa gelme imkanınız olmaz. Kendi okul çevresinde bulabilirsiniz,evinize yakın aynı zamanda da ortalamanız yettiği bir yer bulun.adrese yakın ama puanınız yeterli değilse giremezsiniz.kontejen boş diye bişey yok.🙅 İyi bir okul değil ama bu okulu ginede önermem daha iyi okullar var.

2021-07-27 17:28
 
0
 
0
[Sedanur yeter]

Tavsiye etmiyorum çünkü arada Koko olanlar var çok kötüler.gitmeyin nakil yaparsanız daha iyi olur.😉 tavsiye etmem yani

2021-07-26 23:21
 
0
 
0
[Belki giderim]

Arkadaşlar maalesef kimse yardımcı olmuyor, hiç bişey e belki az bir ihtimal le bu okula girerim. Gitmek isterim ama iyi bir okulsa 8 sınıf öğrencisiyim.tercihte 2 sıraya yazdım .
Umarım çıkar, düzgün bir okul.
İyi arkadaş çevresi olur inşallah
Okul kıyafetleriylr ilgili bilgim yok maalesef ama olunca yazarım buraya.79 buçuk ortalamayla aliyorrlar galiba bu okula intarnete öyle yazıyor, büyük ihtimalle doğru.rehber öğretmenim önerdi bu okulu seçmemi.80 üstü ortalama ya sahip olan herkes bu okula gelebilir.ama 71 76 olan kişiler gelemez.77,78 kontejen boşiyla veya adrese yakın olarak gelebilir.

2021-07-25 16:59
 
0
 
0
[Okulun öğrenci si]

Gelmek isteyen arkadaşlar benim görüşüm okul iyi hocalarıda iyi ben 88 le girdim yani çalışırsanız yapabilirsiniz sadece kendinizi bozmamaniz gerek oda sizin elinizde, korona virüs olduğu için pek okulda bulunamasakta sıralar veyahut öğrenciler iyi böyle illahi duymuşsunuzdur keko falan var diye bende tercih yaptığımda demişlerdi ama hiç görmedim ortalama husunda ortalaminiz 80 85 arasındaysa 1 e yazarsanız bence kesin girersiniz zaten ,iyi günler

2021-07-03 09:36
 
0
 
0
[İsmail]

Bu okula gelmek istiyorum Çekmeköy den gelicem ortalamam 82 bir Anadolu lisesine gitmek istiyorum sizce buraya gelmelimiyim üniversite kazanabilir mıyım?

2021-06-30 14:21
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://eczacinesemogalisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız