Şişli Anadolu Lisesi

İstanbul / Şişli

Şişli Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 202
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Tercih Kodu 40200
Kontenjanı 120
Taban Puanı 377.9767
Yüzdelik Dilimi 8.95
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Şişli Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Şişli Anadolu Lisesi İstanbul ili Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şişli Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Şişli Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 377.9767 8.95
2020 400.4132 7.79
2019 428.2752 7.62
2018 349.9679 8.96
2017 468.2185 10.10
Şişli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
120
2021
170
2020
170
2019
120
2018
120
Şişli Anadolu Lisesi binası İstanbul ili Şişli ilçesi Feriköy semtinde bulunan Paşa Mahallesinde 1972 yılında inşa edilerek Şişli İlçesi Mahmut Şevket Paşa İlkokulu bünyesinde bulunan Feriköy Ortaokuluna tahsis edilerek öğretime başlamıştır.

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 22.04.1998 tarih ve 420/19384 sayılı emirleri ve velilerin isteği üzerine okulumuzun adı Şişli Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

ŞİŞLİ ANADOLU LİSESİ nerededir ? Okulumuzun kendi yeri Şişli Feriköy?de olup binası yıkılıp yeniden yapılmakta olduğu için geçici bir süre Mecidiyeköy Trump Tower?a 518 m uzaklıkta Yunus Emre Anadolu İHL Proje okulunda eğitim öğretime devam etmektedir.

ŞİŞLİ ANADOLU LİSESİ?NİN BU GEÇİCİ YERİ NEREDEDİR? ORAYA NASIL GİDİLİR / GİDEBİLİRİZ ? Okulumuzun geçici yeri Mecidiyeköy metrobüs durağına 400 metre, Trump Tower metro durağına 450 metre, en yakın otobüs durağına 50 metre, merkez otobüs duraklarına 500 metre mesafededir.

ŞİŞLİ ANADOLU LİSESİ NE KADAR SÜRE BU GEÇİCİ YERİNDE EĞİTİM VERECEKTİR? Okulumuz ihale gereği 480 gün bu geçici yerde eğitim-öğretime devam edecektir. Bu da yaklaşık 1.5 döneme tekabül etmektedir.

ŞİŞLİ ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASININ SON DURUMU NEDİR? Okulumuzun projesi onaylanmış ve ruhsatı alınmıştır. Önümüzdeki 100 yılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde dizayn edilmiştir. Yeni binamızda 500 m2 tribünlü spor salonu, her türlü teknik ekipmanlarla donatılmış konferans salonu, zenginleştirilmiş kütüphanesi, tasarım beceri atölyeleri, Fizik, Kimya, biyoloji laboratuvarları, destek eğitim odaları, kantini ve yemekhanesi, gerekli alt yapısı ve 20 dersliği bulunmaktadır.

ŞİŞLİ ANADOLU LİSESİ BU GEÇİCİ YERİNDE SABAHÇI MI YOKSA ÖĞLENCİ MİDİR? Okulumuz bu geçici yerinde sabahçı veya öğlenci DEĞİLDİR. TEKLİ EĞİTİME DEVAM EDECEKTİR. Misafir olacağımız okulumuz yeteri büyüklüğe sahip olup eski binamızda olup da bu geçici yerimizde olmayan hiçbir şey yoktur. Her şey elimizin altındadır ve bu misafir okulumuz gerekli tüm alt / üst yapıya sahiptir. Misafir olduğumuz bu okulun fiziki büyüklüğü her iki okulun öğrencilerine aynı anda eğitim vermeye yetecek kapasitededir.

ŞİŞLİ ANADOLU LİSESİ DERS BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ SAATLERİ KAÇTIR? DYK KURSLARI VAR MIDIR? Derslerimiz 08.30?da başlayıp 15.35?de sona ermektedir. Bu saatlerden sonra ve hafta sonları talep/istek doğrultusunda bakanlığımızın açacağı DYK kursları yapılmaktadır. Öğle tatili 12.30- 13.10 saatleri arasındadır. Öğrencilerimizin 08.15?de okulda bulunmaları gerekmektedir.

SENE BAŞINDA ÖĞRENCİLER İÇİN BİR SEVİYE SINAVI YAPILACAK MI? Öğrencilerimiz İngilizce dersi için Seviye Belirleme Sınavına ve diğer derslerden de HAZIR BULUNUŞLUK DÜZEYİ SINAVINA gireceklerdir. Bu sınavın ne şekilde ve hangi tarihte yapılacağı okulumuzun internet sitesinden ilan edilecektir.

OKULUN KIYAFET ZORUNLULUĞU VAR MIDIR? VARSA OKUL ÜNİFORMALARINEREDEN ALINABİLİR? Okulumuzda kıyafet zorunluluğu vardır. Kıyafet alımı için gerekli yönlendirme kayıt için gelindiğinde yapılacaktır

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Şişli Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şişli Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Şişli Anadolu Lisesi
Şişli Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Şişli Anadolu Lisesi
Şişli Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Şişli Anadolu Lisesi
Şişli Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe

Adres: Paşa Mah. Avukat Caddesi Sonu No108 Feriköy / Şişli / İSTANBUL

Tel: 2122460900

Fax: 2122330127

web: https://sislianadolu.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şişli Anadolu Lisesi ile ilgili 202 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Mercan]

Yüzde 7.5 ile okula girme şansım nedir?

2022-07-02 05:14
 
0
 
0
[ŞAL -M]

Ben de 11 e geçen bir ŞAL olarak birkaç sorunuzu cevaplamış olacağım. İlk olarak okulun yeriyle ilgili benim ailemde endişeliydi. Çünkü okul tekinsiz bir yerde duruyor. Ama şuana kadar hiçbir sıkıntı olmadı. Benim içinde arkadaşlarım içinde.

Onun dışında öğretmenlerden biraz bahsedeyim(dersimize giren)

Edebiyat hocamız Neslihan hoca ve kendisi o kadar tatlı bir kadın ki derslerde arada yaptığı sohbetlerle hiç sıkılmıyorsunuz. Kendisi anne sevgisi veriyor resmen. Tarih hocamız

Faruk hoca çok karizma bir adam ya. Normalde tarih sevmem ama Faruk hocanın derslerini sıkılmadan dinliyorum.

Coğrafya hocamız Mustafa hoca ders aralarında yaptığı esprilerle dikkatleri dağıtmamaya çalışıyor. Bazen sadece hocanın esprilerini dinlemek için coğrafya dersini dinliyorum 🙊

Felsefe hocamız Serap hoca çok tatlı bir kadın. Kendisiyle her şey üzerine konuşabilirsiniz. Çok anlayışlı bir hoca.

Din hocası İbrahim hocayla da çok tatlı sohbet edebilirsiniz. Derslerde sunum yaptırıyor. Ama bunun için korkmayın gerçekten anlayışlı bir hoca.

İngilizce hocamız Burcu hoca gerçekten çok anlayışlı ve tatlı bir hoca. Ben ingilizce derslerini ilkokuldan beri sevmezdim ve hocalarımdan nefret ederdim ama Burcu hoca sanırım benim İngilizceye olan önyargımı kaldırmayı başarıyor. Kendisi ilk ve tek sevdiğim ingilizce hocası🤗

Almanca hocamız Agop hoca çok eğlenceli bir adam. Almancayi eğlenceli bir şekilde öğrenmemizi sağlıyor.

Matematik hocası Fatma hoca çok tatlı bir hoca. Matematik onun herşeyi. Otobüste bile matematik çözüyormuş🙊🙉🙊Ama size her türlü konuda yardımcı olabilir. Ve çok iyi kalpli💕

Fizik hocamız Cansu hoca çok iyi bir kadın. Kendisiyle de çok tatlı sohbet edebilirsiniz. Keşke notlara azıcık daha puan verse😇

Biyoloji hocamız Ebru hoca çok tatlı ve iyi bir hoca. Kendisi de sizi çok anlayışla yaklaşır. Ve biyolojiyi size sıkmadan çok iyi anlatır.

Kimya hocamız Esin Hoca çok iyi bir hoca. Onunla sohbet etmekte çok zevkli. Kimyayı sevmesemde hocayı çok seviyorum.

Tabii 11 e geçeceğim için bir kaç hocam değişicek. Ama diğer hocalarında samimiyetini gördüğüm için çok üzülmüyorum.

Sadece okulun bir kaç eksiği var. Bunlar kimya/biyoloji laboratuvarları olmaması, müzik sınıfı olmaması gibi eksikler.

İmamhatiplerle bir sorunumuz olmuyor tabii okul ilk açıldığında bir kaç sorun yaşanmıştı. Ama artık biz onlara onlarda bize karışmıyor. Zaten okulda nereye gitseniz bir ŞAL görüyorsunuz.

Eğer okula gelecekseniz bir şey daha söylemek istiyorum.

Tuvalete girerken iyi bakın yanlış tuvalette girmeyin. Ben okul ilk açıldığında okulu bilmediğim için yanlışlıkla 1. Kattaki erkekler tuvaletine girmiştim🤦🏽‍♀️

Okulun 1. Katında sadece erkek tuvaletleri var 2. Katında da sadece kız tuvaletleri var.

Bizim yani 3. Katta da erkek ve kız tuvaleti var.
Ben her katta aynı diyerek girmiştim. Siz bunu yapmayın 🤗

2022-07-01 10:52
 
0
 
0
[sal ogrenci]

11e gectim sorunuz varsa instadan detaylı olarak cevaplarim istediginizi sorabiliriz @simpingoversugawara

2022-06-30 23:40
 
0
 
0
[Soru sorabilirsiniz ]

Şişli Anadolu Lisesi´nde 10. Sınıfa geçtim
Şişli Anadolu Lisesi´ni tercih edecek öğrencilerin kafasında bir yorum oluşması için yazıyorum
Okul kendi yerinde değil biliyorsunuz ve olduğu konum çok tekin değil gibi gözüküyor dışarıdan
Okulu tercih etmeden önce benim ve ailemin kafasında soru işaretleri oluştu tabikii
Ama hiçbir sorunla karşılaşmadık bir sene içinde
Konum sıkıntı olmasın sizin için
İmamhatip ile beraberiz evet tek okul değiliz ama dert değil çünkü okulun yarısından fazlası Şişli Anadolu´ya ait
Öğretmen kadromuza gelecek olursak bir iki öğretmen dışında öğretmenlerimiz kusursuz
Matematik´te Hasan Hoca gerçekten hakkını vererek işini yapan bir öğretmen
Edebiyat´ta Devrim Hoca ve Gurur Hoca gerçekten insana Edebiyat´ı sevdiriyor
Fizik öğretmeniniz Tamer Hoca ve Cansu Hoca olduğunda Fizik dersinde sıkıntı çekme gibi bir imkanınız yok
Kimya´da Kezziban Hoca´mız aşırı tatlı bir insan sınavlarımızı çok zorlasa da açıkçası çok seviyorum kendisini
Coğrafya´da tek öğretmenimiz Mustafa Hoca temel fıkralarıyla dersine tatlı dokunuşlar yapıyor
İngilizce için konuşacak olursak çok isterdim ki 2021 yılında hazırlık olsun
Ben devletten gelen bir öğrenciyim ve İngilizce temelim yoktu çok zorlanıyordum ve bu ortalamama yüksek oranda yansıyordu
İngilizce için söyleyeceğim tek şey kelime ezberi kesinlikle yapın
Ben normalde çok sosyal bir öğrenciydim ve okulumuzda ki sayıca yapılan ingilizce projelerine katılamamak kötü oluyor
İngilizce´ye gerçekten çok önem ve emek veren bir okulum var
2. Dil olarak Almanca işliyoruz ve Agop Hoca gerçekten Almanca´yı bize sevdiriyor
yeri geliyor sohbet ediyoruz yeri geliyor oyunlar eşliğinde Almanca işliyoruz
Yani okulun iddialı bir okul olduğunu, tercih edip ortamı gördüğünüz de anlayacaksınız
Umarım kafanızdaki soru işaretlerinizi giderebilmişimdir


2022-06-30 22:54
 
0
 
0
Reklam
[Arda MURAHANOĞLU ]

Hazırlık okulu oldu dilimi yükselecek, yerinden dolayı kaybeden bir okuldu öğretmenleri çoğu okuldan iyi.Özellikte Fizik dersinde Tamer hocanın üstüne tanımam.Ben bu okulda öğrenim görüyor ve memnunum okulumdan.Herkese tavsiye ederim.

2022-06-30 09:20
 
0
 
0
[Şişli Anadolu Lisesi]

Okulu merak edenler için söylüyorum gayet güzel bir okul.Ogretmenlerin çoğu çok iyi.Bu sene hazırlık açıklıyor
Okulun bulunduğu yer için kimse rahatsız olmasın.Bir senedir gidiyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım.

2022-06-30 00:53
 
0
 
0
[Zehra]

Bu okulda gopa servis var mıdır

2021-11-12 11:26
 
0
 
0
[onemli]

2021 üni başarılarını aradım ama bulamadım. Bulan nereden bulduğunu yazabilir mi?

2021-10-26 13:20
 
0
 
0
[Şal nakil]

Nakil almayı düşünüyorum Okuldan birileri yorumlara igsini yazabilir mi ordan daha rahat soru sorabileceğimi düşünüyorum

2021-07-27 19:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 793

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 891

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 95

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 831

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 493

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 903

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şişli Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Şişli Anadolu Lisesi kaç puan 2022 377.9767
Şişli Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Şişli Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şişli Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Şişli Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şişli Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
Şişli Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şişli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://sislianadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şişli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şişli Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şişli Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şişli Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız