Mecidiyeköy Anadolu Lisesi

İstanbul / Şişli

Mecidiyeköy Anadolu Lisesi
 • Mecidiyeköy Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 36
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İstanbul
İlçe Şişli
Başarı Puanı (OBP) 85.8090
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mecidiyeköy Anadolu Lisesi İstanbul ili Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mecidiyeköy Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mecidiyeköy Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mecidiyeköy Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mecidiyeköy Anadolu Lisesi 1960-1961 yılında ortaokul olarak kurulmuş olup, bölgenin ihtiyacına cevap vermek için 07.06.1966 yılında ortaokul ve liseye dönüştürülmüştür. 

 1960-1961 ders yılında Şişli Ortaokuluna bağlı halde öğretime başlamış, 01.11.1961 tarihinde müstakil hüviyetine kavuşarak Mecidiyeköy Ortaokulu adını almıştır. 1961-1962 ders yılında 8 şube halindeyken ertesi yıl ihtiyaca uygun olarak kapasitesi genişletilip 16 dersliğe kavuştu. Bu tarihten sonra yıkılan Ali Sami Yen Stadının yan tarafında 5 odalı bir barakada öğretime devam etmiş 1963-1965 yılları arasında şube sayısı 20ye çıkarılmıştır. 

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin  Mecidiyeköy Semtinin çok hızlı gelişimi ihtiyacı karşılayamadığı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugünkü bina yapılmıştır. 05.10.1965 yılında yeni binasında öğretime hizmet veren okulumuz semtte lise bulunmaması nedeniyle ortaokul ve lise olarak eğitime devam etmiştir. 

 Eğitim sistemindeki değişiklikten dolayı 1993-1994 öğretim yılı başından itibaren ortaokul kısmı ayrılarak Mecidiyeköy Lisesi olarak eğitime devam etti. Aynı yıllar içerisinde Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü açılarak, bu sistemin değişmesine kadar çok sayıda mezun vermiştir.  Değişik dallarda alınan Şişli İlçe başarılarının yanında İstanbul genelinde de üst derecelerde yer almıştır. 

 2010-2011 eğitim öğretim yılı itibarı ile Anadolu Lisesine dönüştürülen okulumuz, 16 Anadolu, 9 Genel lise şubeleri ile eğitim ve öğretim hizmetine devam etmektedir
 • Derslik :24
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Spor Salonu :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler 08.30-15.35
 • Isınma DOĞALGAZ
 • Bağlantı ADSL
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Ulaşım Metro, Metrobüs ve Şehrin her tarafından Mecidiyeköye gelen Belediye ve Halk otobüsleri ile okula ulaşılabilir. Ayrıca Topkapı-Şişli, Karayolları-Şişli, Yeşilpınar - Şişli, Kağıthane - Şişli, Şişhane - Şişli Minübüsleri ile Şişli´ye oradan yaya okulumuza ulaşılabilir. Yaya olarak Mecidiyeköy Meydanında Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğünün sağındaki (Eski Osmanlı) sokaktan 450 m kuzeye yürüdüğünüzde okulumuza ulaşılabilir. Öğrenciler için Servis hizmeti verilmektedir.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Mecidiyeköy Meydanının 450 kuzeyinde Dereboyu Caddesi ve Eski Osmanlı Sokak´ın kesiştiği yerdedir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Şişli İlçe merkezine 1 km uzaklıkta olup Mecidiyeköy Meydanına 450 m mesafededir.

Mecidiyeköy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mecidiyeköy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Mecidiyeköy Anadolu Lisesi
Mecidiyeköy Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe

Adres: Mecidiyeköy Mahallesi Eski Osmanlı Sokak No 50 Şişli/İstanbul

Tel: 02122137406

Fax: 02122115739

web: http://mecidiyekoyal.meb.k12.tr

Mecidiyeköy Anadolu Lisesi ile ilgili 36 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 76

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 89

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 216

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mecidiyeköy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mecidiyeköy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mecidiyekoyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mecidiyeköy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mecidiyeköy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mecidiyeköy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mecidiyeköy Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız