Kurtuluş Anadolu Lisesi

İstanbul / Şişli

Kurtuluş Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 50
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 87.9854
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kurtuluş Anadolu Lisesi İstanbul ili Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kurtuluş Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kurtuluş Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.9854".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
87.9854
2020
76.5215
Kurtuluş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kurtuluş Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kurtuluş Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kurtuluş Anadolu Lisesi binası Kurtuluş İlkokulu olarak yedi derslikli, bir binadan oluşan yapısıyla 1953 yılında öğretime açılmıştır. 1963 yılında 6 derslik ek ilave edilerek genişletilmiştir.

30 Eylül 1970?ten itibaren ikili eğitim şekline uygun olarak sabah ilkokul , öğleden sonra ortaokul biçiminde aynı binada hizmet vermeye devam etmiştir. İzleyen yıllarda mevcut binanın ihtiyacı karşılamaması sebebiyle arka bahçeye; en alt katta Spor Salonu, en üst katta konferans salonu olmak üzere 4 katlı ek bina yapılmıştır. İki bina, her kattan birbirine bağlanarak kütüphane, bilgisayar laboratuarı ve altı adet derslik bir arada tutulmuştur.

Kurtuluş Kuyulubağ Sokakta 14 derslikli yeni binanın yapılışının ardından  Kurtuluş İlkokulu 1982-1983 öğretim yılında yeni binasına taşınmıştır. İlkokulun yeni binasına taşınması ile öğretim yaptığımız binanın İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yeniden değerlendirilmesi yapılarak 15 ağustos 1983 Tarihinde Devlet Lisesine dönüştürülmüş ancak ortaokulu içerek ikili öğretimi 1985 yılına kadar devam ettirmiştir.

Lise ve ortaokul mevcudunun hızla artması üzerine 1985-1986 öğretim yılında mevcut eski ilkokul binası ve ek bağlantısı üzerine İstanbul Ticaret Borsası tarafından kat ilave edilmiştir.

Bina ve arsanın Mülkiyeti İstanbul Valiliğine ait olmakla birlikte mevcut iki bina ortaöğretime ve dolayısıyla Kurtuluş Lisesine onayla tahsislidir.

1993 - 1994 Öğretim yılında Okulumuz Klasik Lise yanında Yabancı Dil ağırlıklı Lise de hizmet vermiştir. 2004-2005 Eğitim Öğretim Yılında bir senelik süreçte, 14 öğrenci ile MEGEP Pilot Proje okulu olarak  4 yıllık eğitime geçmiştir. Okulumuz 2006 yılından bu yana 4 yıllık eğitim veren Düz Lise olarak varlığını sürdürmektedir.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :

Kurtuluş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kurtuluş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Kurtuluş Anadolu Lisesi
Kurtuluş Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Kurtuluş Anadolu Lisesi
Kurtuluş Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Kurtuluş Anadolu Lisesi
Kurtuluş Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe
Kurtuluş Anadolu Lisesi
Kurtuluş Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Şişli
  İlçe

Adres: Feriköy Mah. Bozkurt Cad. No124 Şişli/İSTANBUL

Tel: 2122252509

Fax: 2122917930

web: http://kurtuluslisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kurtuluş Anadolu Lisesi ile ilgili 50 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Bilinmeyen ]

82.5376 Obp puanım 4.leventteyim alırlar mı

2022-07-01 13:55
 
0
 
0
[wollfiienaz]

telefonlar toplanıyor mu

2022-06-16 21:32
 
0
 
0
[İsimsiz]

Okulda çoğunluk kız mı erkek mi

2022-06-14 01:54
 
0
 
0
[sultan yilmaz fan clup]

okulun bahcesi ogretmenlerin otoparki olarak kullaniliyo saka mi bıktık artik igrenc bi bahce var

2022-05-23 15:08
 
0
 
0
Reklam
[wldldöxösödö]

eğitim açısından iyi ama kıyafet ve telefon konusunda fazla disiplinli.

2022-02-25 20:56
 
0
 
0
[serdarrr]

Okul kötü hiçbir aktivite yapılmıyor hiçbir özelliği yok gereksiz kişilerle dolu açıkcası okumaya gelen yok güzelsen/yakışıklıysan burda oldukça değer göreceksindir ama sonrasında yüzüstü kalırsın herkes herkesle çıkar için birlikte eğerki ortamınızı en başından güzel seçerseniz sorunsuz 4 yıl geçirirsiniz ama tek bi´ kişi tüm okul düzeninizi bozabilir dersleriniz, öğretmenlere karşı imajınız vs. çoğu şey sizi tek bi´ şeyle bitirebilir ve mentaliniz kesinlikle bozulacaktır bu açıdan pek bir şey beklemeyin eğer ki bi´ sorun yaşarsanız bilin ki bunu yapan içinizden biridir bunlar dışında okulun ilk tercihiniz olmamasını tavsiye ederim çünkü okul çok küçük ve sınıflar çok kalabalık geçen senelerden sınıfta kalan bir çok öğrenci var bahçe çok küçük hatta bahçe yok diyebiliriz çünkü bahçe öğretmenlerin otoparkı olarak kullanılıyor ortada iki tane potayı da ayıp olmasın diye koymuşlar resmen kenarlarda sıkış sıkış oturmak isterseniz tercih edebilirsiniz tabii beden eğitimi için toplar 2 3 ay sonra geldi ayrıca topları alsanız bile 12. 11. sınıf hiçbir vasfı olmayan okula sadece uğrayan tipler topunuzu dikip müdürün balkonuna atacaktır yine bu tarz şeyler isterseniz tercihiniz olabilir gezi, sanatsal çalışmalar vs. gibi şeyler asla yok dediğim gibi bir özelliği yok okulun kantin çalışanları çok nezih insanlar samimi ve güzel bir enerjileri var öğretmenlerimize gelirsek edebiyat hocamız Sevim Şen çok hoş dersinin hakkını veren bir öğretmendir aynı zamanda matematik öğretmenlerimiz olan Hacı Ahmet ve Selda Kısmet çok disiplinli anlatıp güzel bir şekilde karşıya aktarabilen öğretmenlerdir tabii dersi dinlerseniz ilk sınavları bi tık zor olsa da ikinci sınavları genelde kolay yaparlar Buğra öğretmenimiz ingilizce öğretenimizdir bizim dersimize o girmiyor ama çok iyi anlatan bir öğretmendir temel dersler bunlar olduğu için sadece bunları söyledim onun dışında hocalar şansa bağlıdır kimya öğretmenimiz çok iyi biri ama dersi pek aktaramıyor bu yüzden dolaylı yoldan dersi güzel verimli işleyemiyoruz anlayamıyoruz bütün sınıfların kimya sınavları hep düşük oluyor genel olarak öğretmenlerimiz ilgilidir terbiyeyi koruduğunuz ve dersleri dinlediğiniz çabaladığınız sürece sözlüleriniz de yüksek gelecektir bazı öğretmenlerimiz her ne kadar bırakmak için çabalasa da veya sözlüyü sınava göre verse de çoğu öğretmenimiz bu şekilde yol izlemektedir laf yemek istemiyorsanız okul kurallarına uyun laf yiyeceğinize bu daha mantıklı çünkü kimse ailesi sırf bi küpe için disiplin yiyen çocuğunun öğretmeniyle konuşmak için o kadar yol gelmek istemez hele ki okulda disko topu gibi gezenleri görmüyorlarsa derslere iki dakika bile geç kalmayın derim ben çünkü yarım gün yok yazılmak istemezsiniz diye düşünüyorum okulda çok gereksiz bir şey var saat 08.10 da tamamen herkes toplanınca içeri alıyorlar ve kış sonbahar aylarında sıkıntılı oluyor donmayı seviyorsanız bilemem tabii sadece gerekli açıklamalar yapılcağı için olsa tamam ama hergün hergün yoruyor okula gelmey

2022-01-18 23:40
 
0
 
0
[Wjsjjw]

Seneye gelmek istiyorum 11.sinifta 65veya 70 puanla alirlarmi

2022-01-08 12:42
 
0
 
0
[L..H..]

10. sınıf öğrencisi olarak söyleyebileceğim çok şey var. Okul fiziki bakımdan kötü. Bahçede sıkışa sıkışa vakit geçiriliyor. Zaten küçük, bir de otopark gibi alan yapmışlar %100 olarak kullanamıyoruz. Öğrenci kalitesi tipik ergenlerin bulunduğu, amaçlarından yoksun öğrencilerin bulunduğu bir okul. Aralarında aklı başında vizyonlu öğrencilerinde bulunduğu bir okul. Arkadaşlarınızı iyi seçerseniz iyi bir 4 yıl geçirebilirisiniz. Okulun içerisine baktığımızda 9 ve 10. sınıflara yeni sıra ve masalar temin edildi en azından rahat bir şekilde ders dinleyebiliyoruz. Kantine gelirsek fiyatlar haliyle ülke ekonomisine göre değişkenlik gösteriyor. (yemeğinizi yedikten sonra masaya dökülen artıkları bir zahmet silip çöpe atın!!!) Okulun öğretmen kadrosunda sizi bir yerlere getirebilecek öğretmenler kadar sizlere hakaretler savuran birtakım öğretmenler bulunacaktır. Tabii uzun yıllar okulda kaldıkları için şikayetler dikkate alınmıyor. Yeni müdürümüz geldi. Her ne kadar diktatörce davransa da okulu iyi yerlere getirmek istediğini düşünüyorum. Disiplin bakımından klasik kurallar diyebilirim (kılık ve kıyafet, telefon serbest anacak elinizde görürlerse 1 haftalığına el konuluyor vs.). Üniversite yerleştirmelerine baktığımızda hiçte fena olmayan bir istatistik sergilenmiş. Hacettepe, İstanbul ve aklıma gelmeyen kaliteli üniversitelere giren öğrenciler var. Tavsiyem hedefiniz bu okul olmasın eğer gelirseniz de pek bir şey kaybetmezsiniz. Teşekkürler.

2021-11-30 20:23
 
0
 
0
[sjndwjbd]

arkadaşlar ingilizce hocasi fadime hoca bize bi test kitabi 3 tane de hikaye kitabi aldircak toplam100tl fakat yoruma biri yazmis ki kitap o kadar iyi değil zaten tahtaya yansitiyo falan.. Napalim alalim mi sizce :D

2021-10-16 09:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kurtuluş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kurtuluş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kurtuluslisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kurtuluş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kurtuluş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kurtuluş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kurtuluş Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız