Ayazağa Anadolu Lisesi

İstanbul / Sarıyer

Sor
Ayazağa Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
93
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 78.9550
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ayazağa Anadolu Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ayazağa Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ayazağa Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "78.9550".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
78.9550
2022
78.3549
2021
80.8922
2020
69.9882
Ayazağa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ayazağa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ayazağa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2007 2008 ders yılında, öğretime açılmış olan Ayazağa Anadolu Lisesi, 2007?2008 Ders yılında Dört şube halinde iken, ertesi yıl on bir şubeye yükselmiştir. Bu tarihe kadar Mehmet Rıfat Evyap Meslek Lisesi bünyesinde faaliyet gösteren okul, bu tarihten sonra kendi binasında hizmete devam etmiştir.2009?2010 yılları arasında şube sayısı on sekize çıkmıştır. Halen Ayazağa Yeşiltepe mevkiinde, 32 derslik ile eğitim öğretime devam eden lisemiz ilk mezunlarını 2010 senesinde vermiştir.
Ayazağa Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Ayazağa Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Ayazağa Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Ayazağa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ayazağa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ayazağa Anadolu Lisesi
Ayazağa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ayazağa Anadolu Lisesi
Ayazağa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ayazağa Anadolu Lisesi
Ayazağa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe

Adres: Ayazağa mah. 192 sk. SARIYER/İSTANBUL

Tel: 0(212)2890636

Fax: 0

web: http://ayazagaandlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ayazağa Anadolu Lisesi ile ilgili 93 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

okulda niye kontenjan yok buraya kaç aydır gelmek istiyorum kontenjan niye yok soyleyebilirmisiniz

2023-11-21 17:52:48

İstinye ile burasi ayni gelirken bende ayazagdaki bi okul nolcak diyodum beklentimin baya uzerinde okula girislerde cogu zaman kiyafet kontrolu yapiyorlar telefonlari topluyolar falan sadece sizi rahatsiz edicek bir kac sey var bahce ful sigara dolu ama bahcede icen hic gormedim otobus duraginin orda iciyor pekte rahatsiz etmiyolar bence icmeyen adam her turlu icmez sinavlar klasik oluyor her okulda oldugu gibi burda da degisik tipler var ve almanca yerine sacma dersler var tr aile yapisi trafik kulturu ve saglik gibi

2023-10-11 18:55:24

Obp 75 buraya nakil aldırmak istiyorum alirlarmi cevap verebilirmisniz

2023-09-16 12:30:28

Ark lütfen 10 nakil vermeyin buraya çoktandır deniyorum çıkmasını istiyorum lütfen 10 nakili vermeyin

2023-09-15 18:35:18
Reklam

Açik oiseden buraya nakil aldirabilirmiyim pvp 77.5 acil cevap

2023-09-04 23:48:40

Merhaba okulun tişörtü nasıl oluyor Polo yaka mi beden içinde serbest kıyafet mi oluyor acaba?

2023-08-29 11:06:51

Arkadaslar okula yeni geldim ortam nasil

2023-08-27 18:04:10

Arkadaşlar ben bu okuldayım onuncu sınafa geçtim okul hakkında her yandan hocalar çok iyi tek öğrencilerin içinde kötü olanlar var ama bulaşmasanız bir şey yapmazlar disiplinli bir okul. Okul içinde hiç kavga görmedim olsa olsa bir iki kere gördüm zaten onlar için gereği yapılıyor ben okulumu seviyorum :)

2023-08-23 16:24:49

Okulun giriş çıkış saatleri nedir?

2023-08-17 11:12:46
BENZER OKULLAR
Yorum 481

Büyükçekmece Recep Güngör Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 293

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 818

İstanbul Kadıköy Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Emlak Konut Mimar Sinan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 319

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Ayazağa Anadolu Lisesi kaç puan 2024 78.9550
Ayazağa Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ayazağa Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ayazağa Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ayazağa Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ayazağa Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayazağa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ayazağa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ayazagaandlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayazağa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayazağa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ayazağa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayazağa Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız