Ayazağa Anadolu Lisesi

İstanbul / Sarıyer

Ayazağa Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 55
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 80.8922
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ayazağa Anadolu Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ayazağa Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ayazağa Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.8922".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
80.8922
2020
69.9882
Ayazağa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ayazağa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ayazağa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

2007 2008 ders yılında, öğretime açılmış olan Ayazağa Anadolu Lisesi, 2007?2008 Ders yılında Dört şube halinde iken, ertesi yıl on bir şubeye yükselmiştir. Bu tarihe kadar Mehmet Rıfat Evyap Meslek Lisesi bünyesinde faaliyet gösteren okul, bu tarihten sonra kendi binasında hizmete devam etmiştir.2009?2010 yılları arasında şube sayısı on sekize çıkmıştır. Halen Ayazağa Yeşiltepe mevkiinde, 32 derslik ile eğitim öğretime devam eden lisemiz ilk mezunlarını 2010 senesinde vermiştir.

Ayazağa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ayazağa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ayazağa Anadolu Lisesi
Ayazağa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ayazağa Anadolu Lisesi
Ayazağa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ayazağa Anadolu Lisesi
Ayazağa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ayazağa Anadolu Lisesi
Ayazağa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe

Adres: Ayazağa mah. 192 sk. SARIYER/İSTANBUL

Tel: 0(212)2890636

Fax: 0

web: http://ayazagaandlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ayazağa Anadolu Lisesi ile ilgili 55 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Gelsss]

Sınav puanı ile giriliyor mu?

2022-07-04 15:54
 
0
 
0
[Nurcan]

ortalamam 73 alirlar mi?

2022-06-30 12:54
 
0
 
0
[ERKEK]

Okula gelinirmi okulda olan biri varsa yazsın memnunmu ona göre gelicem

2022-05-29 12:44
 
0
 
0
[burda okuyan bir vatandaş]

bu sene 9 u bitiriyorum büyük hevesle gelmiştim de burnumdan geldi yani eğitimi deseniz öğretmenleri genel olarak iyi öğrenciler
rezalet sınıf ortamı özellikle meslek lisesinden beter eğer okumak için geliyosanız doğru düzgün çalışmak istiyorsanız burayı kesinlikle seçmeyin eğitim ortamı katiyen yok hayatımda geldiğim en rezalet ortam ekstradan 21-22 de telefon toplama oldu,bi kutuya koyuyorsunuz ilk ders, son ders dağıtılıyor hiç kutudan çalınma gibi bir olayla karşılaşmadım bu sene ama nadiren telefonlar kırılabiliyordu yani bi kılıfa fakan koyarsanız daha iyi olur

2022-05-29 12:00
 
0
 
0
Reklam
[johannliebert]

ya idris denen sahis olmasa okulda guzel aslinda ben sahsen ogretmenleri seviyorum sadece dil acisindan asiri iyi degil seda hocam disinda ana bransi dil bile olmayan hocalar getirilmis

2022-04-13 15:48
 
0
 
0
[Mehmet]

Okul guzel mesire alani yaninda falan ama aşırı soğuk oluyor ve ulaşım çok sıkıntılı ayazaga da 2 tane universite oldugu için bide ayazaga zaten kucucuk ama 20 dakikada anca çikiliyo cok trafik oluyor ogretmen kadrosu pek iyi degil ama seda hocam seviliyosunuz

2022-02-19 11:59
 
0
 
0
[Hocalar]

Gerçekten işini seven hocalara denk gelirseniz çok iyi ama çok kötü hocaları da var tamamen şans meselesi kötü hocalar da sizi okuldan, gördüğünüz dersten soğutacak türden.

2022-01-01 16:23
 
0
 
0
[aal den öğrenci ]

ben bu sene başladım eviniz yakınsa miss ancak değilse bi tık zor onun dışında abartılıcak yada kötülenicek bi durum yok okul okuldur işte ne bekliyosunuz?

2021-10-06 18:24
 
0
 
0
[Okul hakkında]

Okulu merak ediyosanız biz geçen gitmiştik size de anlatayım :p Öncelikle Ulaşım için servisler var ama yolları çok engebeli (80° derece bayır var) yolları çok zor oluyor bu yüzden. Her neyse dıştan falan baya iyi duruyor İçi modern bi okul baya ferah yani. İnstagramdan da atmışlardı bakabilirsiniz (@ayazaganadolulisesi)

2021-07-18 09:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ayazağa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ayazağa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ayazagaandlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ayazağa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ayazağa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ayazağa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayazağa Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız