Habibler Anadolu Lisesi

İstanbul / Sultangazi

Habibler Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 76
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.3068
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Habibler Anadolu Lisesi İstanbul ili Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Habibler Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Habibler Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.3068".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
93.3068
2020
85.7457
Habibler Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Habibler Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Habibler Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuzda 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında 16 Derslik 16 Şube Bulunmaktadır. 19 Kadrolu Öğretmen , 2 Sözleşmeli Öğretmen, 7 Ücretli Öğretmen, 3 İdareci ve 516 Öğrencisiyle Eğitim Öğretime Devam Etmektedir. Okulun Bulunduğu Bölgede İskan Bulunmadığından Yeni Bina Yapılmasına Fiziki İmkan Yoktur. Fiziki İmkanlarımız Yetersiz Olmakta Birlikte Geliştirilememektedir.

Bina İhtiyacımızın Bakanlığımız Tarafından En Kısa Zamanda Yenilenmesini Gerekmektedir. Okulumuzun bahçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan spor salonumuz öğrenciler tarafından aktif kullanılmaktadır. Buda okulumuzun sportif alanlarda başarılı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca okulumuz öğrencilerinin sosyal aktivitelere katılım konusunda çok aktif olduğu söylenilir.

Sultangazi ilçesinin üniversite sınavlarında başarı gösteren (akademik anlamda) okullarından birisidir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Habibler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Habibler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Habibler Mahallesi A1 Caddesi No51 Sultangazi İstanbul

Tel: 0 (212) 595 12 50

Fax: 0 212 595 01 67

web: http://habibleranadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Habibler Anadolu Lisesi ile ilgili 76 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Herhangi biri]

e-Rehber,yanıtınız için teşekkürler.Bir şey daha merak ettim.
Ben Sultangazi´de oturuyorum ve 10.sınıf için Sultangazi´deki olan sınavsız liseler hariç başka bir ilçedeki sınavsız liseye gidebilir miyim?

2022-07-05 10:09
 
0
 
0
[Komşu kayıt alanı sorunu]

Merhaba benim puanım bu okula yetiyor ama okul mavi bölgemde yani komşu kayıt alanımda sizce bu okula girebilir miyim, gerçekten bu okula gitmeyi çok istiyorum çünkü bu okulda daha iyi yerlere gelebileceğimi düşünüyorum. Başta okula gelemesem bile sizce nakille gelebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2022-07-04 14:32
 
0
 
0
[Üzgün bir anne]

Kızımn ortalaması 79. Habipler Anadolu´ya girebilirim acaba bu okulda olmasını çok istiyorum, ve kızımın bu okulda daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum lütfen yardımci olmanızı çok istiyordum

2022-07-04 03:24
 
0
 
0
[habibler anadolu ]

ortalamam 95 ve sultangazide oturuyorum sizce girer miyim

2022-07-02 17:31
 
0
 
0
Reklam
[arada kalan biri]

sizce ilk tercihime habipler anadoluyu mu şair abayı mı yazmalıyım aşırı arada kaldım

2022-06-30 16:40
 
0
 
0
[Fdxtfcggvu]

Okulda dil bölümü var mı?

2022-04-09 21:27
 
0
 
0
[gerkesiz]

herkes okulu kötülemiş aslında okul güzel disiplini iyi sınıflar iyi

2021-09-29 21:15
 
0
 
0
[Sümeyye yıldız]

Merhaba benim okulum gaziosmanpaşa´da ama nakil aldırmak istiyorum ama sınavsız öğrenci kabul ediyormusunuz

2021-09-24 19:34
 
0
 
0
[ytttt]

Okul size nefes aldırmıyor aklınız varsa gelmeyin çok çalışın nitelikliye gidin

2021-09-12 20:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Habibler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Habibler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://habibleranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Habibler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Habibler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Habibler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Habibler Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız