Habibler Anadolu Lisesi

İstanbul / Sultangazi

Habibler Anadolu Lisesi
 • Habibler Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 46
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İstanbul
İlçe Sultangazi
Başarı Puanı (OBP) 85.7457
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Habibler Anadolu Lisesi İstanbul ili Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Habibler Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Habibler Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Habibler Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuzda 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında 16 Derslik 16 Şube Bulunmaktadır. 19 Kadrolu Öğretmen , 2 Sözleşmeli Öğretmen, 7 Ücretli Öğretmen, 3 İdareci ve 516 Öğrencisiyle Eğitim Öğretime Devam Etmektedir. Okulun Bulunduğu Bölgede İskan Bulunmadığından Yeni Bina Yapılmasına Fiziki İmkan Yoktur. Fiziki İmkanlarımız Yetersiz Olmakta Birlikte Geliştirilememektedir.

Bina İhtiyacımızın Bakanlığımız Tarafından En Kısa Zamanda Yenilenmesini Gerekmektedir. Okulumuzun bahçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan spor salonumuz öğrenciler tarafından aktif kullanılmaktadır. Buda okulumuzun sportif alanlarda başarılı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca okulumuz öğrencilerinin sosyal aktivitelere katılım konusunda çok aktif olduğu söylenilir.

Sultangazi ilçesinin üniversite sınavlarında başarı gösteren (akademik anlamda) okullarından birisidir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
 • Derslik :16
 • Spor Salonu :1
 • Saatler: 08:45 - 15:45
 • Isınma: KALORİFER(Doğalgaz)
 • Bağlantı: ADSL (8 Mbit)
 • Yabancı Dil: İngilizce , Almanca
 • Servis Bilgisi: Servisimiz vardır
 • Yerleşim Yeri - Habibler Mahallesi A-1 Caddesi No:58 Sultangazi - İstanbul
 • Adres - Habibler Mahallesi A1 Caddesi No51 Sultangazi İstanbul
 • Ulaşım Habibler Mahallesi A-1 Caddesi No:58 Sultangazi - İstanbul
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 7 km

Habibler Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Habibler Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Habibler Mahallesi A1 Caddesi No51 Sultangazi İstanbul

Tel: 0 (212) 595 12 50

Fax: 0 212 595 01 67

web: http://habibleranadolulisesi.meb.k12.tr

Habibler Anadolu Lisesi ile ilgili 46 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 76

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 89

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 216

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Habibler Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Habibler Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://habibleranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Habibler Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Habibler Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Habibler Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Habibler Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız