Sultanbeyli Anadolu Lisesi

İstanbul / Sultanbeyli

Sultanbeyli Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 44
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 80.5450
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sultanbeyli Anadolu Lisesi İstanbul ili Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sultanbeyli Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Sultanbeyli Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.5450".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
80.5450
2020
81.3011
Sultanbeyli Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Sultanbeyli Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Sultanbeyli Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1992 yılında Turhan Feyzioğlu Ortaokulunun bulunduğu binada aynı isimle açılmış bulunan okulumuz 1999 yılına kadar bu binada Eğitim Öğretim faaliyetlerini devam ettirmiştir.

1999-2000 Öğretim yılında geçici olarak Kız Meslek Lisesi ve Ticaret meslek Lisesinin eğitim yaptığı binaya taşınan okulumuz eğitim faaliyetlerini bir yıl burada sürdürmüştür. Daha sonra mülkiyeti Sultanbeyli İlim Yayma Cemiyetine ait olan ve Gediktaş ailesi tarafından yaptırılan binaya taşınması nedeniyle okulumuzun  adı Gediktaş Lisesi olarak değiştirilmiştir.

2010 yılına kadar bu isimle Eğitim Öğretime devam eden okulumuza Mimar Sinan Mahallesinde yeni bir okul binası yapılması nedeniyle tekrar bina değişikliği gerçekleştirilmiş ve bunun sonucunda da okul Sultanbeyli Lisesi olarak değişmiştir.2013 yılı Haziran ayında Milli Eğitim Bakanlığının almış olduğu kararla okulumuz Anadolu lisesine dönüştürülmüş olup bundan sonra Sultanbeyli Anadolu Lisesi adıyla Eğitim Öğretim çalışmalarını sürdürecektir.

Sultanbeyli Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sultanbeyli Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Sultanbeyli Anadolu Lisesi
Sultanbeyli Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sultanbeyli
  İlçe
Sultanbeyli Anadolu Lisesi
Sultanbeyli Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sultanbeyli
  İlçe
Sultanbeyli Anadolu Lisesi
Sultanbeyli Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sultanbeyli
  İlçe

Adres: Mimar Sinan Mh. Karadeniz Cd. Gümüş Sk. No23 Sultanbeyli/İSTANBUL

Tel: 02165923456

Fax: 02165923488

web: http://sultanbeyli.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Sultanbeyli Anadolu Lisesi ile ilgili 44 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Pwpa9]

Benim ortalamam 80.7106 beni alırlarmı

2022-07-04 06:54
 
0
 
0
[Nedra]

76 alma ihtimali varmı acaba

2022-07-01 00:00
 
0
 
0
[İrwyy]

Ort 82.4567 yenidoğan Sancaktepede oturuyorum bura beni alirmi acil cevap verirmisiniz

2022-06-30 21:18
 
0
 
0
[Xmxvxmsne]

Obp puanim 79.8232 bu okula gitme ihtimalim yüksek mi ?

2022-06-18 13:12
 
0
 
0
Reklam
[Rahman]

Arkadaşlar öncelikle lütfen okulun konumuna ve görünüşüne aldanmayın ortamı çok güzel bir okul yani okulda herkes iç içe yaşıyor öğretmenler çok iyi sınavlar çok kolay oluyor genellikle okula gelmek için 132M Veya 18M ye biniyorsunuz merkezden zaten geldikçe alışıyorsunuz koy gibi bir arazide olabilir ama böyle daha guzel oluyor çünkü dersleri daha iyi dinliyebiliyoruz

2022-06-02 23:29
 
0
 
0
[NKO ÖĞRENCİSİ]

Merhaba obp em 78 alırlarmı acaba bilgi verirseniz sevinirim

2022-06-01 17:11
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Obp puanım 75 civarı alınma ihtimalim varmı?

2022-05-07 11:06
 
0
 
0
[abel dinleyin xotwod ]

nakil yapacağım da bu okula obp 81 obp ile alıyorlar değil mi bir de bu okulda dil bölümü var diye biliyorum zaten o yüzden geliyorum inşallah çıkar ...

2022-01-02 12:52
 
0
 
0
[(ismimdensanane)]

arkadaşlar bu okulu önermiyorum çünkü etrafı çok kötü gidicekseniz dikkatli olun yani bu okulu tercih edecekseniz önce gezin sonra pişam olmayın ben gezdim gördüm cidden çok kötü!!!!!

2021-07-07 22:19
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sultanbeyli Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sultanbeyli Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sultanbeyli.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sultanbeyli Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sultanbeyli Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sultanbeyli Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sultanbeyli Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız