TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi

İstanbul / Silivri

TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Silivri
OBP Puanı (*) 93.0230
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi İstanbul ili Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.0230". TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 2009 - 2010 eğitim öğretim yılında ortaöğretim kurumu olarak TOKİ CUMHURİYET LİSESİ adıyla eğitim ve öğretime başlamış ve genel lise statüsünde 210 öğrencisi ve 2 kadrolu öğretmeni ile Türk eğitimine katkıda bulunmak üzere yola çıkmıştır.

Okulumuz, 2010-2011 öğretim yılında bakanlığımızın kararı ile  Anadolu Lisesi statüsüne dönüştürülmüştür. Böylece okulumuzun adı TOKİ CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ olarak yenilenmiştir.

32 derslikli okulumuzda üç laboratuvar, iki okuma salonu, bir konferans salonu, bir spor salonu, bir resim dersliği ve bir de müzik dersliği bulunmaktadır. Derslik sistemi uygulanan okulumuzda sınıflarımız akıllı tahtalara ve gerekli teknolojik donanımlara sahiptir.

TOKİ CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ olarak, Büyük Önder M. Kemal ATATÜRK ün başlattığı bilim, fen ve eğitim yolunda, Milli Eğitimin temel amaçları doğrultusunda ilerlemeye ve başarılarımızla örnek okul olma yolunda tüm çabayı göstermeye devam etmekteyiz.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi
TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi
TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi
TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe

Adres: Yeni mah.şehit Bahattin Erişken sok.SilivriİSTANBUL

Tel: 02127290009

Fax: 02127290010

web: http://tokicumhuriyetanadolulisesi.meb.k12.tr

TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Elif şimşek]

Ortalamam 91 bu ortalamayla girilebilir mi?

2021-07-02 00:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tokicumhuriyetanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TOKİ Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız