Gümüşyaka Anadolu Lisesi

İstanbul / Silivri

Gümüşyaka Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 24
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 74.6048
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gümüşyaka Anadolu Lisesi İstanbul ili Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gümüşyaka Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gümüşyaka Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "74.6048".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
74.6048
2020
80.5484
Gümüşyaka Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Gümüşyaka Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Gümüşyaka Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Gümüşyaka Anadolu Lisesi 1944 yılında ilkokul olarak inşa edilip 1992 yılında lise binası olarak hizmete açılmıştır. 3 derslik olarak öğretime başlamıştır. Ardından 2010 yılında tam donanımlı 24 derslikli yeni bina yapılmıştır.

2009-2010 Eğitim öğretim yılından bu yana Anadolu Lisesi olan okulumuz, bu gün 26 derslik olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuz eğitim öğretim hizmetine başladığı ilk yıldan bu yana çağdaş eğitim-öğretimin gerekleri; uygun fiziksel mekânların temini, eğitim-öğretim araç ve gereçlerinin sağlanması, eğitimöğretim ve yönetim süreç standartlarının belirlenmesi ve en güzel şekilde yürütülmesi konusunda Silivri?de var olan liseler içinde örnek teşkil etme yolunda güzel adımlar atmaktadır. İstanbul - Tekirdağ yolu Gümüşyaka´nın içinden geçtiği için günün her saati ulaşım var. Ayrıca 10 dakikada bir kalkan minibüslerle Silivri´ye gitmek mümkündür.

2014-2015 % 74 Üniversite yerleştirme başarımız vardır. Ayrıca okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetler ile tubitak projelerine öğrencilerimizin aktif katılımı sağlanmaktadır.

2013-2014 % 100 2014-2015 % 74 Üniversite yerleştirme başarımız vardır. Ayrıca okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetler ile tubitak projelerine öğrencilerimizin aktif katılımı sağlanmaktadır.
Okulun TYT/AYT Başarı Durumu : YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :

Gümüşyaka Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gümüşyaka Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Gümüşyaka Anadolu Lisesi
Gümüşyaka Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Gümüşyaka Anadolu Lisesi
Gümüşyaka Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe
Gümüşyaka Anadolu Lisesi
Gümüşyaka Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Silivri
  İlçe

Adres: Gümüşyaka Mahallesi Mehpare sokak No48 Silivri/İstanbul

Tel: 2127215251

Fax: 2127213597

web: http://gumusyakaanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Gümüşyaka Anadolu Lisesi ile ilgili 24 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Okuldayım ]

Telefon serbest mi ve okulda olanlar varsa hesabını atsın sohbet edelim

2021-09-03 20:52
 
0
 
0
[GAL Öğrencisi]

Okula bu sene yerleştim ve Okul Bu seneyi (2020) 86 Puanla kapattı gerçekten şaşırdım. Geçen seneye göre 10 puan artışı olmuş

2020-08-25 20:35
 
0
 
0
[gal]

lgs için geçen sene 77 puanla kapatmış

2020-07-21 16:59
 
0
 
0
[d a ]

lgs puanım sosyal bilimler liselerine yetiyor ama ben sayısal bölüm okumak istiyorum fakat buraya mı gelsem bilemedim 🤪

2020-07-16 23:06
 
0
 
0
Reklam
[2007´li 8´ler]

Sınavdan çok korkuyordum ama 1.dönem ortalamam yetiyor . O yüzden bu lise çok iyi oldu . Yanlız kontenjan bilgilerine ulaşamadım . Onada ulaşabilsem tamamdır .

2020-05-17 01:09
 
0
 
0
[cemil]

bence güzel okul

2018-09-18 23:19
 
0
 
0
[Ece]

Okulda 14 boş kontenjan var alınır mısın bilmiyorum ama bi ara konuş okulla yardımcı olurlar. 9. Sınıf yıl sonu puanın iyiyse şansın vardır

2018-09-18 19:41
 
0
 
0
[İbrahim]

369 puandayim 10. Sinifa gectim nakil yapsam okula alinirmiyim

2018-09-18 13:54
 
0
 
0
[Elwindy]

okula yeni nakil aldım,haftaya başlayacağım bu yüzden kaçıracağım baya ders olacak. Bana yardımcı olacak biri var mı? :(

2018-09-18 00:25
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gümüşyaka Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gümüşyaka Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gumusyakaanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gümüşyaka Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gümüşyaka Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gümüşyaka Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gümüşyaka Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız