Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi

İstanbul / Sarıyer
Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi
 • Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 90
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 399.8611
Güncel Yüzdelik Dilimi 7.88
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 399.8611 7.88
2019 - -
2018 - -
2017 470.0274 -
2016 451.2316 8.34
Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi Okul binası Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşanın torunu Hidiv İsmail Paşa tarafından 1867 yılında yaptırılmıştır. İkinci Meşrutiyetin ilanından 1910 yılına kadar önce kızlara, sonra erkeklere ilkokul olarak kullanılmıştır.Bina yapıldığı tarihte maarif vekaletine hediye edilmiş ve ilk zamanlarda Mirgün-İnas-ı Rüstiye olarak adlandırılmıştır. 

1934 yılında ortaokul olmuştur.26.12.1978 tarihinde bilinmeyen bir nedenle yanmıştır. Onarımı Milli Eğitim Bakanlığı, Bayındırlık Müdürlüğü tarafından yaptırılmış, dış görünüşü olduğu gibi korunmuştur.1982-1983 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. 

Yanan bina öğretime kapanınca Sabancı Vakfı tarafından, yanan okulun arka bahçesine yeni bir bina inşa edilmiştir. 1981-1982 öğretim yılında hizmete girmiştir. Vakıf başkanı Özdemir Sabancının adı ile eski okul binası adları birleştirilmiş ve iki binanın adı olmuştur. 1992-1993 yılında Lise olmuştur. 

Okulumuz 2010-2011 eğitim-öğretim döneminden itibaren Anadolu Lisesi olmuş ve ismi Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi olmuştur ve bu şekilde eğitim öğretime devam etmektedir.

BAŞARILAR Okulumuz 2011 yılında yapılan Üniversite sınavında İstanbul içindeki okulların arasında dereceye girerek üçüncü sıraya yerleşmiştir.
 • Öğretmen :40
 • Öğrenci :524
 • Derslik :16
 • Atölye-İşlik :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler: Anadolu Liseleri Derse Giriş-Çıkış Saatleri:08.00-15.40
 • Isınma: Doğalgaz Kalorifer sistemi ile ısınmaktadır.
 • Bağlantı: ADSL (8 Mbit)
 • Yerleşim Yeri - Okulumuz Sarıyer İlçesinin Emirgan semtinde olup, çevre olarak gayet temiz ve elit bir semtte bulunmakta ve adeta boğazın incisi konumundadır. Emirgan Korusu okulumuzla karşı karşıyadır. Sabancı Müzesi okulumuz çok yakınındadır. Emirgan Çınaraltı bölgesi yerli ve yabancı turistler tarafından sürekli ziyaret edilen lüks bir semttir.
 • Adres - Şehit Üsteğmen İbrahim Naci Sok. No43 Emirgan Sarıyer/İSTANBUL
 • Ulaşım Okulumuza ulaşım sahilden 42T(Bahçeköy-Taksim)-25E(Sarıyer-Kabataş)-40T(İstinye Dereiçi-Taksim)-22(İstinye Dereiçi-Kabataş)-22RE(Reşit Paşa-Kabataş)otobüsleri ile Emirgan Çınaraltı durağında inilerek ulaşılabilir. Yukarıdan Reşitpaşa´dan geçen minibus ve otobüslerle de muhtarlık durağında inilerek ulaşılabilir. Adresimiz: Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi Kestane Sok. No:43 Emirgan Sarıyer/İSTANBUL TEL : 0212 277 56 98 FAX : 0212 277 56 98/17(DAHİLİ) MAİL:osel2009@windowslive.com
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz merkez konumdadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yaklaşık 1km mesafededir.
Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu LisesiÖzdemir Sabancı Emirgan Anadolu LisesiÖzdemir Sabancı Emirgan Anadolu LisesiÖzdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi

Adres: Şehit Üsteğmen İbrahim Naci Sok. No43 Emirgan Sarıyer/İSTANBUL

Tel: 0212 277 56 98

Fax: 0212 277 56 9817

web: http://oseal.meb.k12.tr

Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi ile ilgili 90 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 589
Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 822
İstanbul Erkek Lisesi

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 791
Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44
Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 426
İstanbul Atatürk Fen Lisesi

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 687
Çapa Fen Lisesi

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız