İstinye Anadolu Lisesi

İstanbul / Sarıyer

İstinye Anadolu Lisesi
 • İstinye Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 29
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 87.7999
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İstinye Anadolu Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İstinye Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İstinye Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.7999".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
87.7999
2020
77.2152
İstinye Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

İstinye Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. İstinye Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

İstinye Anadolu Lisesi Vizyonu. İstanbul Sarıyer İstinye Anadolu Lisesi Müdürlüğü Olarak; Atatürk İlke Ve İnkılapları Doğrultusunda Türk Milli Eğitim Siteminin Çağdaş Gelişmesinde Etkili Olan, Bilim Çağının Gerektirdiği Bilgi, Beceri Ve Davranış Özelliklerini Gösteren Yansımalar Yapan, Çevresi İle Birlikte Ülkemizin Kalkınmasında Etkili İnsan Gücünü Üreten Bir Merkez Olmaktadır
LYS DE ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME YÜZDESİ

İstinye Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İstinye Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
İstinye Anadolu Lisesi
İstinye Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
İstinye Anadolu Lisesi
İstinye Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
İstinye Anadolu Lisesi
İstinye Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
İstinye Anadolu Lisesi
İstinye Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe

Adres: Darüşşafaka Mah. Çağdaş Sok. No3 Sarıyer / İSTANBUL

Tel: 02122769410

Fax: 02122769411

web: http://istinyeanadolu.meb.k12.tr

İstinye Anadolu Lisesi ile ilgili 29 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[zeynep]

nakil aldırcam da ya bu aralar ya da ikinci dönemde okulun ortamı cevresı nasıl teloefonlar toplanıyor mu sınıflar kalabalık mı beden dersınde ders mı işleniyor boş mu bırakılıypr yardımcı olur musunuz okulda okuyan hiç tanıdıgım yok

2021-12-13 11:15
 
0
 
0
[11dil]

Merhaba nakil aldırmayı düşünüyorum bu sene okulda dil sınıfı açılacak mı bilgisi olan

2021-08-07 21:20
 
0
 
0
[murat]

10.sınıfta buraya nakil aldıracağım obp 83-84 arası burada 77 olduğu ifade ediliyor başvuran kişi sayısı az olursa alınma ihtimalimin artacağını düşünüyorum kimse burda nakil aldırılmasın diye obp yi yüksek sayılara çıkartmasın

2021-07-20 13:36
 
0
 
0
[Selim]

Merhaba
2021 de en son kac puan ile aldı bu okul. Okulu aradım 85 obp diyor ama burada 77 yazıyor.
Ortalamam 83. Girilebilir mi sizce

2021-06-04 07:08
 
0
 
0
Reklam
[İal´9]

Merhaba 3 yılın başarı puanı hesaplanıyor yani 83 ve 70le bu okula giremezsiniz.

2021-05-28 21:33
 
0
 
0
[2021 2021]

ilk donem ortalamam 83 ikinci donemde 70 girebilirmiyim?

2021-03-21 14:39
 
0
 
0
[Merheba]

merheba ortalamam 86 1. donem 2. donemde 70 fln yapsam alırlarmı 8.sınıfım

2021-03-15 22:14
 
0
 
0
[ial 9]

Hocalar ilgili açıkçası okuldan memnunum sadece her okulda olan değişik tipler bu okulda da var. Çoğu okuldan daha iyi bir eğitime sahip umarım hep böyle olur artı bir ekleme okulda çok öğrenci var ve bu kötü.. sosyal mesafe sıfır...

2021-03-12 00:40
 
0
 
0
[ismisz]

merhaba ben ial da okuyorum okul en basta 1700 kişi var ama okul cidden büyük online dersler iyi kötü diyeme dikkat verirseniz anlasılır öğretmenler cidden iyi bana ders veren hocalr iyi ve deneğimli öğretmenler arkadlasortamı derseni normal geri kalanlarını bilmiyorum eğer amacsınz sözel veya dilse yada esit ağırılı cidden bu okul tecih edebilirsniz okulun servisi var diye biliyorum msutfa kemlaokuluyla dipi dipe ial basarılar

2021-01-16 17:05
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 133

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 321

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 123

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 716

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 101

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 72

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İstinye Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İstinye Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://istinyeanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İstinye Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İstinye Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İstinye Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İstinye Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız