Ali Akkanat Anadolu Lisesi

İstanbul / Sarıyer

Ali Akkanat Anadolu Lisesi
 • Ali Akkanat Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 123
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 350.6359
Yüzdelik Dilimi 14.05
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Ali Akkanat Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Ali Akkanat Anadolu Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Akkanat Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Ali Akkanat Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 350.6359 14.05
2020 376.0782 12.76
2019 402.9395 12.25
2018 325.6391 14.05
2017 431.7914 22.69
Ali Akkanat Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
136
2020
240
2019
120
2018
120
Ali Akkanat Anadolu Lisesi Uskumruköy sınırlarında 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında eğitime açılmış yeni bir okuldur. Okulumuzun isminden de anlaşılabileceği gibi iş adamı Ali Akkanat tarafından yaptırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı?na bağışlanmıştır. 

Okulumuz 2006 yılına kadar Çok Programlı Lise olarak eğitim vermiştir. Daha sonra bakanlık kararı ile düz lise olarak eğitime devam edeceği kararı alınmıştır. Meslek lisesi son mezunlarını 2009 yılında vermiş ve tamamen kapanmıştır.

Ali Akkanat Anadolu Lisesi 2010 yılında Anadolu Lisesi statüsünü kazanmıştır. 2012 -2013 Eğitim öğretim döneminde alınacak 120 kontenjanı ile Anadolu Lisesi öğrenci sayısı 360´a çıkmıştır. Okulumuzda halen 48 düz lise öğrencisi son sınıfa devam etmektedir.

13 dersliğimiz, 1 fizik labaratuarı, 1 biyoloji labaratuarı, 1 Bilgisayar labaratuvarı, 1 kimya labaratuarı, 1 resim sınıfı, 1 müzik sınıfı ve 1 okul kütüphanemiz bulunmaktadır. okulumuzda Branş Dersliği uygulaması yapılmaktadır. Okul içerisinde kablosuz ağ sistemi mevcuttur. 2012- 2013 Eğitim öğretim dönemi itibarıyla 18 dersliğimizde FATİH projesi kapsamında teknolojik sınıflara dönüştürülmüştür.

İlimizde bulunan Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, gibi devlet üniversitelerinin yanı sıra İstanbul Aydın Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bezm-ialem Vakıf Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi gibi okullarda bilgisayar öğretmenliği, moda tasarımı, giyim üretim teknolojileri, grafik tasarım bölümlerine öğrencilerimiz gitmektedir.

Ali Akkanat Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Akkanat Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
Ali Akkanat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sarıyer
  İlçe

Adres: USKUMRUKÖY MAH. SAÇAKLI SOKAK NO 1 SARIYER/İSTANBUL

Tel: 0212 202 95 15-16

Fax: 0212-202 95 17

web: http://aliakkanat.meb.k12.tr

Ali Akkanat Anadolu Lisesi ile ilgili 123 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Nakil istiyorum ]

Ben 10.sınıf öğrencisiyim okul 10.sınıfı 370 puanla nakil alıyor benim puanım 365 di ve 10 boş kontenjan var Sizce alırlar mı?

2022-01-13 18:52
 
0
 
0
[Şanslı su]

okula ait fotoğraflar çok eskiye ait. okulun şu anki fiziki durumu buradakinden çok farklı. En azından kocaman bir spor salonu mevcut.

2021-11-24 15:17
 
0
 
0
[Anonim]

Arkaşım ben ıspartakulede 18kmlik Süleyman nazife 40-70 dakkada gidiyom yahu sarıyerin orada trafik bile yok ben esenyurttun trafiğini çekiyom ama okul güzelse eğitimi iyiyse mesafe o kadar önemli değil eskiden 10km lik yolu yürüyolarmıs sen arabayla mı gidemiyon bide kendin de sürmüyon? Derdin ne?

2021-10-03 22:22
 
0
 
0
[GİTMEK İSTİYORUM OKULDAN]

Lan beni gönderin şu okuldan Allah aşkına HİÇBİR YERE NAKİL ALAMIYORUM LAN BEN 16KM NASIL ÇEKECEĞİM LAN AĞĞĞĞĞĞ

Tamam ciddileşirsek hocalar falan iyi bahçe kocaman yeşillik manzaralı bol bol yeşillik temiz hava harika müthiş ortam evet. Ama gideyim de yiyecek bir şey alayım derseniz sadece kantine gidebilirsiniz :) Etrafta bir b* yok en yakın markete yarım saat yürüyorsun. Spor salonu falan kocaman okulun içi de güzel, modern harika müthiş görünüyor ama bina biraz eski. Bir kazak var okul kazağı bir de pantolon serbest değil okul pantolonu istiyorlar yani okul forması şart arkadaşlar. Müdür bey de epey disiplinli, güvenlik kadın ve baya kafa kadın anlaşırsınız. Okulun köpeği var bir de çok tatlı, insancıl sevecen bir şey harika bir köpüş adını hatırlamıyorum ama. Okul dolabı var ve okula kartla giriyorsunuz bu ikisi de ücretli okul her fırsatta para koparmaya çalışıyor ne diyim bilmiyorum artık... Bazı hocalar bana çok gıcık geldi ben de onlara gıcık gittim, siz yapmayın. Hocalarla aranızı iyi tutun, iyi anlaşın belki puan koparırsınız biraz. Artık işler böyle valla 1 puan bile gideceğiniz üniversiteyi etkiliyor. E ne kadar iyi üniversite o kadar iyi maaş, hayat, kariyer. Kısaca okul güzel hocaları falan da güzel ama puanı epey düşürmüşler, düşürdükçe düşürmüşler. Ee, okul kimsenin kayıt alanına giremeyince mecbur sınavlı yaptılar herhalde. Birileri gelsin diye de puanı düşürdükçe düşürüyorlar :D Otobüs durakta duruyor duraktan okula 5dk yürüyorsunuz yukarıya doğru ordan sağa dönüyorsunuz. Okul çıkışı da doğru düzgün otobüs gelmiyor, gelen de tıka basa dolu. Bir saatlik yol oluyor size üç saat, dört saat. Okul 15.40da bitiyor zaten, 6 gibi anca eve geliyorsun ölü gibi yatıp uyuyorsun sonra artık kaçta kalkarsınız bilmem kalkınca da ödeve falan bakıp bu kez sabah erken kalkacaksın diye erken uyumak zorunda kalıyorsun. Yani pek ders çalışma fırsatı olmuyor, hâliyle başarı da düşüyor bir tık. Online eğitimde müthişti valla ama o da yürümüyor be abi.

Öyle yani arkadaşlar. Yol epey bir var kendinize güveniyorsanız yazın ama ben tavsiye etmem. Yol insanı çok yoruyor.

Eğer evinize yakın güzel bir okul varsa orayı yazın, oraya gidin. Okul ortalamaysa yine yazın, yine gidin. Sonra çevre okullara bakın. Yani burası evinize çookk yakın değilse son tercihiniz olsun. Aksi takdirde zor, çok zor. Ders mers çalışamazsınız lise hayatınız zehir olur.

2021-09-02 20:29
 
0
 
0
Reklam
[Öğrenci velisi]

Bizde 359 puanla son tercihi yapacağız umarım bu okula yerleşiriz Bağcılar da oturuyoruz servis imkanları nasıl hiç bir bilgim yok yol uzun olsada kızım çok istiyor inşallah bu okula girebilir Bağcılar civarı giden varmı acaba

2021-08-03 19:06
 
0
 
0
[isimsizz]

Adel y, bana mail adresimden ulaşırsan daha detaylı konuşabiliriz :)

aksambaleri0@gmail.com

2021-05-17 12:05
 
0
 
0
[Adel y]

Değerli Ali Akkanat lisesinde okuyan öğrenciler, sizlerden tavsiye rica ediyorum. Ben lgs puanıma göre önce bu liseyi yazdım ve kayıt oldum, fakat çok uzak olduğu için evime yakın olan özel bir okula geçtim. şimdi de doğru mu yaptım acaba, kafamda bu soru işareti hep var:
şu anda okuduğum lise (vakıf ve iyi olarak bilinen) güya 13 yüzdelikli sınıf oluşturmuş, ama benim görüşüme göre sınıfımızdan sadece 5-6 kişi bu seviye, kalan öyle görünmüyor. Lisenin iyi tarafı - dersler düzenli, öğretmenler ilgili. Fakat öğrenciler ilgisiz. ve bence bu çok büyük olumsuz bir durum - öğrenciler isteksiz, kopyacı. Ali Akkanat´ta şu an okuyan öğrenci benim ile sizin dersleriniz nasıl gidiyor? internet üzerinde çalışırken kopukluk, bağlantı sıkıntısı oluyor mu? ve mümkünse ben sizin derslerinizi görebilirmiyim? ben ise size kendi derslerimin nasıl geçtiğini gösterebilirim.
Sizlerden cevap bekliyorum.
bir önceki yorumlarda yazan İSİMSİZ - seneye başka liseye geçmeyi düşünen - acaba hangi liseye geçmeyi düşünüyorsun?

2021-04-19 07:49
 
0
 
0
[9. Sınıf okuyorum]

Merhaba ben Ali Akkanat lisesinde 9. sınıf İlk dönemini bitirdim.şu ana kadar çok güzel, öğretmenler ilgileniyorlar yapabildikleri kadar.Müdür gerçekten çok iyi.okul evet uzak ama çok da değil yani zorlamaz.bence puanınız yetiyorsa tercih edebilirsiniz....

2021-02-24 23:14
 
0
 
0
[isimsizz]

acık konuşmak gerekirse büyük bir hevesle seçtim ve içime sineceğine inanıyordum. ama okul gerçekten çok uzak... ben gültepe de oturuyorum ve gidiş ciddi anlamda sıkıntılı. servis içinde +500 istediler. eğitimininin çok iyi olduğunu düşünüyorum ögretmenler çok ilgili, online dersleri çok iyi düzenlediler ama iş öğrencide bitiyor ne yazık ki. uzun lafın kısası "ben iyi bir üniversiteye gitmek istiyorum. yol falan sıkıntı değil, hallederim ya!" diyorsanız gidin. ama zaten derslerle çok alâkanız yoksa, eviniz de okuka yakın değilse sırf nitelikli okula gitmek için tercih etmeyin. ömrünüz yollarda geçee vallaha, benden söylemesi. dersleri sıkı tutup 10. sınıfta başka bir liseye nakil aldırmak istiyorum. hepimizin hakkında hayırlısı olsun, başarılar dilerim <3

2021-01-25 21:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 755

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 878

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 88

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 486

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 857

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Akkanat Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Ali Akkanat Anadolu Lisesi kaç puan 2022 350.6359
Ali Akkanat Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Ali Akkanat Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ali Akkanat Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Ali Akkanat Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Ali Akkanat Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ali Akkanat Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Akkanat Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aliakkanat.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Akkanat Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Akkanat Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Akkanat Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Akkanat Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız