Sancaktepe Anadolu Lisesi

İstanbul / Sancaktepe

Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • Sancaktepe Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 60
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Sancaktepe
OBP Puanı (*) 87.3716
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sancaktepe Anadolu Lisesi İstanbul ili Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sancaktepe Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Sancaktepe Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.3716". Sancaktepe Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Sancaktepe Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Sancaktepe Anadolu Lisesi 28.01.09  tarihli ve 8366 sayılı onay ile 26 derslikli Sancaktepe Lisesi olarak 2009/2010 ders yılından itibaren eğitim-öğretime başlamak üzere açılmış ve öğrenci kaydı yapılmamıştır.

Sancaktepe ilçemizde Anadolu Lisesi bulunmadığından ve Anadolu Lisesine duyulan ihtiyaç nedeniyle 12/01/2010 tarihli ve 4267 sayılı yazı ile Sancaktepe Lisesi kapatılmış olup; 2010-2011 ders yılından itibaren Sancaktepe Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime başlamıştır.

2010 yılı Eylül ayında hizmet bayrağını devralan okul müdürümüz Hilmi ÖZAN yönetiminde bugün; 2 müdür yardımcısı, 40 branş öğretmeni, 2 rehber öğretmen 703 öğrenci, 3 yardımcı hizmet personeli ve 1 memur ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda 26 adet derslik bulunmaktadır. Fizik laboratuvarı, Kimya laboratuvarı, Biyoloji laboratuvarı, kütüphane, konferans salonu,  bölüm odaları (6) , rehberlik servisi, revir, arşiv fiziki ve donanım olarak mevcuttur. Sürekli gelişmeyi ve kendisini yetiştirmeyi ilke edinen öğretmenlerimizden 2?si yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır. Okulumuzun fiziki yapısı ile ilgili iyileştirme çalışmaları devam etmekte olup; eğitim ortamını ve eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmektedir.

Öğrencilerin ve çalışanların görüşlerinin ön planda yer aldığı, katılımcı bir yönetim modeline geçiş hedeflenmektedir. Öğretmenlere ve öğrencilere yönelik rehberlik faaliyeti ile okulun ?ÖĞRENEN ORGANİZASYON? olması amaçlanmaktadır.

Sancaktepe Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sancaktepe Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe

Adres: Veysel Karani Mahallesi, No:, Zaloğlu Rüstem Cd. No:20

Tel: 02163980057

Fax: 02164960838

web: http://sancaktepeanadolulisesi.meb.k12.tr

Sancaktepe Anadolu Lisesi ile ilgili 60 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[by_tnr]

Oncelikle okul guzel. Evimin yakininda ve gayet basarili bir okul oldugunu dusunuyorum.Suan ki okulum(kartal´da) uzak oldugu icin hem yakinlik hemde basari yuzdesinden dolayi bu okula nakil istiyoruz.Okula 80 puanla girilebilir mi. Yada nakil şuan alınıyor mu bu okula

2021-08-31 09:42
 
0
 
0
[Çam balı çam]

Ya niye bana bu okul tercih yaparken çıkmadı bende sancaktepedeyim obp ise 90 bana tercihe karşıma bile çıkmadı tercihlere koyabilseydim girerdim okula da tercih listemde bu okul gözükmüyordu neden acaba

2021-07-28 02:53
 
0
 
0
[mantıklıdüşünenbiri]

Arkadaşlar bu lise 1. tercihinizde tutmadı diye üzülmeyin aşırı kalabalık ve erkinliği olmayan bi lise tek avantajı puanının yüksek olması ve hocaların iyi olması bazıları dışında. 2. tercihlerde bu liseyi sakın yazmayın herkes 1. tercihte bu liseyi zaten yazdı ve kontejan dolmuştur bile bunun yerine yenidoğan,nurettin topçu gibi liseleri yazabilirsiniz puanı çok yüksek liseleri 2. tercihte yazmayın bu sene herkesin puanı yüksek diye 70 obp olan lise 85 le kapattığı bile oldu.

2021-07-26 12:54
 
0
 
0
[Selam aşkma ]

Büyük ihtimalle öyle yapılacak çünkü busene bol puanlar verildi. 95 ile kapatabilir ler ama seninki de neden olmasın yani olabilir tercihine ilk başta yaz belki çıkar

2021-07-08 23:02
 
0
 
0
[selam aşkm]

ortalamam 85 86 bizim m*l ortaokul müdürü 95 le kapatırlar dedi 86 ortalamayla girermiyim :D

2021-07-08 21:22
 
0
 
0
[Şşşşş]

AKDAŞLAR BU OKULA LGS PUANI İLE GİREMİYORUZ. BU OKUL SADECE 6,7,8 SINIF ORTALMANIZA BAKARAK ÖĞRENCİ ALIYOR. VE BU OKULUN İSTEDİĞİ BAŞARI PUANI:80,9213

2021-07-08 17:35
 
0
 
0
[Şşşşş]

Hocam benim ortalamam 80 küsür bişey ama bu sene bol puanlar verildi buraya girebilme ihtimalim %20 dedi benim hocam çünkü bu sene çok puan verildi. Ve okula en yüksek başvuruyu yapan kişileri alacak. Ben tercihlerime ilk başa sancaktepe anadolu lisesini yazdım daha sonra nurettin topçu yazdım ve en alta da fatih borsa yazdım sizce sancaktepe anadolu lisesine girebilirmiyim?

2021-07-08 17:25
 
0
 
0
[Birisi]

Okul bp 76 girebilirmiyimm

2021-07-03 12:27
 
0
 
0
[......]

2022 ve 2023 mezunlarından sonra okukun sayısı azalır. Nefes alır okul. Onun dışında kötü bi yönünü görmedim 3 senedir

2021-06-04 15:17
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sancaktepe Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sancaktepe Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sancaktepeanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sancaktepe Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sancaktepe Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sancaktepe Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sancaktepe Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız