Sancaktepe Anadolu Lisesi

İstanbul / Sancaktepe

Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 118
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 83.7259
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sancaktepe Anadolu Lisesi İstanbul ili Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sancaktepe Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Sancaktepe Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "83.7259".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
83.7259
2021
87.3716
2020
80.9213
Sancaktepe Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Sancaktepe Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Sancaktepe Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Sancaktepe Anadolu Lisesi 28.01.09  tarihli ve 8366 sayılı onay ile 26 derslikli Sancaktepe Lisesi olarak 2009/2010 ders yılından itibaren eğitim-öğretime başlamak üzere açılmış ve öğrenci kaydı yapılmamıştır.

Sancaktepe ilçemizde Anadolu Lisesi bulunmadığından ve Anadolu Lisesine duyulan ihtiyaç nedeniyle 12/01/2010 tarihli ve 4267 sayılı yazı ile Sancaktepe Lisesi kapatılmış olup; 2010-2011 ders yılından itibaren Sancaktepe Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime başlamıştır.

2010 yılı Eylül ayında hizmet bayrağını devralan okul müdürümüz Hilmi ÖZAN yönetiminde bugün; 2 müdür yardımcısı, 40 branş öğretmeni, 2 rehber öğretmen 703 öğrenci, 3 yardımcı hizmet personeli ve 1 memur ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda 26 adet derslik bulunmaktadır. Fizik laboratuvarı, Kimya laboratuvarı, Biyoloji laboratuvarı, kütüphane, konferans salonu,  bölüm odaları (6) , rehberlik servisi, revir, arşiv fiziki ve donanım olarak mevcuttur. Sürekli gelişmeyi ve kendisini yetiştirmeyi ilke edinen öğretmenlerimizden 2?si yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır. Okulumuzun fiziki yapısı ile ilgili iyileştirme çalışmaları devam etmekte olup; eğitim ortamını ve eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilmektedir.

Öğrencilerin ve çalışanların görüşlerinin ön planda yer aldığı, katılımcı bir yönetim modeline geçiş hedeflenmektedir. Öğretmenlere ve öğrencilere yönelik rehberlik faaliyeti ile okulun ?ÖĞRENEN ORGANİZASYON? olması amaçlanmaktadır.
Sancaktepe Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Sancaktepe Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Sancaktepe Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Sancaktepe Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sancaktepe Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Anadolu Lisesi
Sancaktepe Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe

Adres: Veysel Karani Mahallesi, No:, Zaloğlu Rüstem Cd. No:20

Tel: 02163980057

Fax: 02164960838

web: http://sancaktepeanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Sancaktepe Anadolu Lisesi ile ilgili 118 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Merve]

Seneye 10. sınıf olacağım ve bu okula nakil yapmayı planlıyorum. Okul hakkında birkac bilgi verebilir misiniz öğretmenler öğrenciler hakkında

2022-11-16 02:32
 
0
 
0
[Muhammed ]

Arkadaşlar bu sene ders saatlerini soylermisiniz

2022-09-09 22:04
 
0
 
0
[Hdbklm]

Okul kıyafetlerini nereden temin edebiliriz acaba?

2022-08-31 15:29
 
0
 
0
[Sal´ın yeni öğrencisi]

Arkadaşlar okul kıyafeti nereden alınıyo Sancaktepe-Sultanbeyli içi alınan yerlerin ismini söyler misiniz

2022-08-28 23:30
 
0
 
0
Reklam
[SAL...acill]

Arkadaşlar bana bu okul geldi okulda sınıfları ayırmak için sınav yapılıyomuş kaçıncı sınıf sorucaklar biliyomusunuz acilll

2022-08-24 15:29
 
0
 
0
[Sancaktepeli]

Bu okula geçen sene obp 70 olan bile gitti, yani karışık

2022-07-27 16:35
 
0
 
0
[edanur]

76 ortalamayla alırlar m??

2022-07-27 15:30
 
0
 
0
[Lgs mağduru bir birey]

Kaç tane şube var? Giden bir arkadaş yazabilir mi aceba:)?

2022-07-26 17:44
 
0
 
0
[Enes.]

Ben bu okula düştüm 9. Sınıflar öğlwnciymiş doğrumu

2022-07-25 12:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 248

Rami Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 138

Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 153

Nurettin Topçu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 174

Yıldız Ahmet Arayıcı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Sancaktepe Anadolu Lisesi kaç puan 2023 83.7259
Sancaktepe Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Sancaktepe Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Sancaktepe Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Sancaktepe Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Sancaktepe Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sancaktepe Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sancaktepe Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sancaktepeanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sancaktepe Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sancaktepe Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sancaktepe Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sancaktepe Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız