Alparslan Anadolu Lisesi

İstanbul / Pendik

Alparslan Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 324
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.2462
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Alparslan Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Alparslan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Alparslan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.2462".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
92.2462
2020
88.8839
Alparslan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Alparslan Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Alparslan Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Alparslan Anadolu Lisesi 1992 yılının aralık ayında eğitim öğretimine başlamıştır. 

1994-95 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulumuz başarılarını her yıl artırarak sürdürmüştür. Öğrencilerimiz üniversitelerimizin çeşitli bölümlerini kazanmışlardır.

9180 m2 alana sahip olan okulumuzun mülkiyeti hazineye aittir. 21 derslik olarak inşa edilmiş olan okulumuz 1992-1993 eğitim-öğretim yılında 460 öğrenci, 11 kadrolu yönetici ve öğretmeni ile işe başlamış ve her geçen yıl başarılarını ve kapasitelerini artırarak devam etmişlerdir. 

Alparslan Anadolu Lisesi binası 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında deprem güçlendirmesi dolayısıyla yıkılmış ve 41 derslikli yeni binasına kavuşmuştur. 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının ikinci yarısında yeni binasında hizmet vermeye başlayan okulumuz, 2013  yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve ismi Alparslan Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

41 derslik, 2 Bilişim Teknolojileri sınıfı, Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuvarları, Konferans Salonu, Yemekhane, Fitness salonu  ve Zümre Odaları ile Fatih Projesi kapsamında sınıflara kurulumu tamamlanan Etkileşimli Tahtalarımızla öğrencilerimize çok daha iyi bir eğitim ve öğretim vermeyi hedefleyen ve bunun için çaba gösteren eğitim kadromuzla, okulumuz bir çok yeniliğe ve ilke imza atmış ve atmaya devam edecektir. Öğrencilerimiz her yıl yapılan bilgi, kültür, beceri ve sportif yarışmalarda önemli başarılar elde etmişlerdir.

Her sene üniversiteye öğrenci kazandırma oranımız artmakta ve artmaya devam edecektir.

Alparslan Anadolu Lisesi öğrencilerinin en iyi şekilde yetişmesi ve başarılarıyla birlikte, çevre halkın eğitimi ve bilgilendirilmesi için de çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Alparslan Lisesi Atatürk ilkelerini ve Cumhuriyetimizin kazanımlarını önemseyen, koruyan, sorumluluk sahibi, ülkesini ve milletini seven, çalışkan gençler yetiştirmek; eğitimli ,sağlıklı, duyarlı bir çevre oluşturmak amacını daima canlı tutacaktır.

Alparslan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Alparslan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Alparslan Anadolu Lisesi
Alparslan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Pendik
  İlçe
Alparslan Anadolu Lisesi
Alparslan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Pendik
  İlçe
Alparslan Anadolu Lisesi
Alparslan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Pendik
  İlçe

Adres: Çamçeşme Mah. Aydınlı Yolu Cad. Cami Sok. No30 Pendik/İstanbul

Tel: 0 216 396 88 63

Fax: 0 216 396 91 39

web: http://pendikalparslan.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Alparslan Anadolu Lisesi ile ilgili 324 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Musa Çamlıbel ]

Arkadaşlar obs 89,2220 okul evime yakın girebilirmiyim acil cevap

2022-07-06 00:43
 
0
 
0
[Ogrenci ]

Okulun kapali spor salonu varmi resimlerde hicbiyerde gorunmuyorda bide resim sinifi varmi

2022-07-05 13:20
 
0
 
0
[Busenur]

91,7690 puan ile kaçıncı sıraya yazmalıyım veya ilk sıraya yazsam tutturabilmiyim. devamsızlığım 4 gün

2022-07-05 13:15
 
0
 
0
[Obpppp]

Obpm 91.8191 kayıt alanımda kaçıncı tercihte girerim

2022-07-04 22:29
 
0
 
0
Reklam
[Tercih zamanı]

Bu sene taban puanları artarmı düşermi artarsa ne kadar artar obpm 90 kayıt alani içindeyim okul bizim mahallemizde girebilirmiyim?

2022-07-04 22:29
 
0
 
0
[Aboooo]

Komşu kayıt alanında 93 obpyle girebilir miyim?

2022-07-04 13:50
 
0
 
0
[Mishel]

Okul puanı bu yıl aynı mı? 90 obp ile girebilir miyim sizce?

2022-07-04 13:08
 
0
 
0
[9.sınıf]

puanlar değişecekmi aynı mı kalacak

2022-07-03 22:09
 
0
 
0
[Acill]

Komşu kayıt alanında 90 obpyle girebilirmiyim

2022-07-03 16:32
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Alparslan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Alparslan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://pendikalparslan.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Alparslan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Alparslan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Alparslan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Alparslan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız