Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0 216 396 88 63
0 216 396 91 39
Adres Çamçeşme Mah. Aydınlı Yolu Cad. Cami Sok. No30 Pendik/İstanbul
MEB logo İstanbul / Pendik
Alparslan Anadolu Lisesi

http://pendikalparslan.meb.k12.tr
Alparslan Anadolu Lisesi İstanbul-Pendik
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Alparslan Anadolu Lisesi İstanbul ili Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Alparslan Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Alparslan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Alparslan Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Alparslan Anadolu Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Alparslan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Alparslan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Alparslan Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Alparslan Anadolu Lisesi Taban Puanı 423.6380 -
2016 Alparslan Anadolu Lisesi Taban Puanı
376.0189 26.5500

Okulumuz Alparslan Anadolu Lisesi 1992 yılının aralık ayında eğitim öğretimine başlamıştır. 

1994-95 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını veren okulumuz başarılarını her yıl artırarak sürdürmüştür. Öğrencilerimiz üniversitelerimizin çeşitli bölümlerini kazanmışlardır.

9180 m2 alana sahip olan okulumuzun mülkiyeti hazineye aittir. 21 derslik olarak inşa edilmiş olan okulumuz 1992-1993 eğitim-öğretim yılında 460 öğrenci, 11 kadrolu yönetici ve öğretmeni ile işe başlamış ve her geçen yıl başarılarını ve kapasitelerini artırarak devam etmişlerdir. 

Alparslan Anadolu Lisesi binası 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında deprem güçlendirmesi dolayısıyla yıkılmış ve 41 derslikli yeni binasına kavuşmuştur. 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının ikinci yarısında yeni binasında hizmet vermeye başlayan okulumuz, 2013  yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve ismi Alparslan Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

41 derslik, 2 Bilişim Teknolojileri sınıfı, Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuvarları, Konferans Salonu, Yemekhane, Fitness salonu  ve Zümre Odaları ile Fatih Projesi kapsamında sınıflara kurulumu tamamlanan Etkileşimli Tahtalarımızla öğrencilerimize çok daha iyi bir eğitim ve öğretim vermeyi hedefleyen ve bunun için çaba gösteren eğitim kadromuzla, okulumuz bir çok yeniliğe ve ilke imza atmış ve atmaya devam edecektir. Öğrencilerimiz her yıl yapılan bilgi, kültür, beceri ve sportif yarışmalarda önemli başarılar elde etmişlerdir.

Her sene üniversiteye öğrenci kazandırma oranımız artmakta ve artmaya devam edecektir.

Alparslan Anadolu Lisesi Alparslan Anadolu Lisesi öğrencilerinin en iyi şekilde yetişmesi ve başarılarıyla birlikte, çevre halkın eğitimi ve bilgilendirilmesi için de çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Alparslan Lisesi Atatürk ilkelerini ve Cumhuriyetimizin kazanımlarını önemseyen, koruyan, sorumluluk sahibi, ülkesini ve milletini seven, çalışkan gençler yetiştirmek; eğitimli ,sağlıklı, duyarlı bir çevre oluşturmak amacını daima canlı tutacaktır.

VİZYON Alparslan Anadolu Lisesini Anadolu yakasının en iyi okulu haline getirmek.

MİSYON Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, ülkesini seven gençler yetiştirmek. Üniversiteye en fazla öğrenci gönderen okul olmak. Okulun fiziki yapısını sürekli iyileştirmek. Öğretmen, öğrenci, veli işbirliğini en üst düzeyde sağlamak. Okul içinde ve dışında sosyal, kültürel faaliyetleri artırmak. Öğrenci merkezli eğitim-öğretim gerçekleştirmek. Rehberlik servisimizin hizmetlerini çeşitlendirerek etkinliğini artırmak. Okulun imajını sürekli yenilemek ve tanıtımını yapmak. Bulunduğumuz çevredeki halkın panel,konferans,eğitici kurs vb. çalışmalarla gelişmesine katkıda bulunmak. İlgili olduğumuz kurum ve kuruluşlarla olan işbirliğimizi geliştirmek.

Başarı Durumu:
 • Öğretmen :65
 • Öğrenci :1130
 • Derslik :41
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Yemekhane :1
 • Saatler 09:00 - 16:10
 • Ulaşım Pendik-Kavakpınar, Pendik-Çamçeşme minibüsleri ve 133-K otobüsü ile ulaşılabilir.
 • Yerleşim Yeri Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Kaymakamlığına 200 metre uzaklıkta.
Alparslan Anadolu Lisesi Alparslan Anadolu Lisesi

Alparslan Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Alparslan Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Alparslan Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Alparslan Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Alparslan Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 90 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Alparslan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Alparslan Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Alparslan Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Alparslan Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Alparslan Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Alparslan Anadolu Lisesi yorumları, Alparslan Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Alparslan Anadolu Lisesi nerede?, Alparslan Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Alparslan Anadolu Lisesi formaları, Alparslan Anadolu Lisesi adresi, Alparslan Anadolu Lisesi başarıları, Alparslan Anadolu Lisesi İstanbul, Pendik Alparslan Anadolu Lisesi

google+ google+ google+