Kadir Has Anadolu Lisesi

İstanbul / Maltepe

Kadir Has Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 707
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 433.3619
Yüzdelik Dilimi 4.81
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Kadir Has Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Kadir Has Anadolu Lisesi İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kadir Has Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Kadir Has Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 433.3619 4.81
2021 414.1964 3.90
2020 432.1207 3.37
2019 456.8458 3.49
2018 381.6696 4.24
Kadir Has Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
204
2021
204
2020
280
2019
180
Kadir Has Anadolu Lisesi, Devlet-Vatandaş İşbirliği çerçevesinde işadamı Sayın Kadir Has tarafından yaptırılmış ve MEB'e hibe edilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Konsey Üyesi Nejat Tümer Paşanın ziyaretleriyle, 22 Eylül 1986da eğitim-öğretime açılmıştır.

1992-1993 eğitim-öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise uygulamasına geçilmiştir. 1995-1996 eğitim-öğretim yılı itibariyle de Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.

Kadir Has Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Kadir Has Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Kadir Has Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumu
2021 Başarı Durumu 2020 Başarı Durumu
2019 Başarı Durumu 2018 Başarı Durumu
2017 Başarı Durumu 2016 Başarı Durumu
2015 Başarı Durumu 2014 Başarı Durumu
2013 Başarı Durumu --

Kadir Has Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kadir Has Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Kadir Has Anadolu Lisesi
Kadir Has Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Kadir Has Anadolu Lisesi
Kadir Has Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Kadir Has Anadolu Lisesi
Kadir Has Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe

Adres: Kazım Karabekir Mah. Varinlioğlu Cad. No. 92 Melikgazi

Tel: 02164175956

Fax: 02163660187

web: http://kadirhasanadolu.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kadir Has Anadolu Lisesi ile ilgili 707 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[ Anonimkhal]

Okul o kadar da kötü değil ben bu okula gelirken yorumları okudum ve gerçekten çok kötülediklerini şimdi farkettim. Disiplinli bir okul ve evet çok ödev veriyorlar ama başından kalkamayacağınız kadar da zorlamıyorlar. Öğretmenleri özellikle kalbimde yer edinmiştir. Anlamadığınızda normal birşeymiş gibi davranıp tekrar tekrar anlattıklarını hatırlıyorum. Dersi en eğlenceli halde anlatıyorlar ve cidden çok çabalıyorlar. Varsa öğrencilerle sorun yaşarsınız en fazla. Genel özelliklere bakarsak forması siyah altlı üstlü. Ama 12´ler ve bazı kulüp üyeleri kendi tasarladıkları sweatleri giyiyorlar. Kulüp aktiviteleri öyle çok yok ama eğer münazara, spor, gezi kulübüne girerseniz en aktif kulüpler onlar. Eşit ağırlık veya sözel seçmek isterseniz sınıf açılır ama sayısallar kadar ilgi, alaka göremezsiniz malesef. Görsel sanatlar/müzik, beden gibi dersler de cidden boş geçmez öğretmenler ilgilidir. Güzel bir okul ama Maltepe Fen ve Köy Hizmetleri gibi okulların yanında sönük kalıyor. Son zamanlarda maddi açıdan sıkıntılar olduğu söyleniyor ama eğitim kalitesi değişmez bir gerçek

2023-01-05 20:19
 
0
 
0
[.rwşoe]

Arkadaşlar eskiden okul iyiydi ama şu an daha düşük puanlı bir liseye gitseniz bile daha iyi bi eğitim ve lise hayatı yaşama imkanınız var. Bazı öğretmenleri olmasa okulda durmazdım nakil aldırırdım kesin söylüyorum. Yani başka imkanınız varsa başka okul tercih edin kesinlikle

2023-01-01 12:55
 
0
 
0
[Mervebaysal ]

Ben de bu Liseyi düşünüyorum ama LGS puanım ;431 olursa gidebilirmiyğm

2022-11-09 17:13
 
0
 
0
[lgs 2022 gazisi]

ya bu okulu ya da ahmet kelesoglu fen´i tercih edecektim tercihim kelesoglu´ndan yana oldu :) umarim hayirlisi olur, kadir has da cok guzel bir okul

2022-09-06 01:16
 
0
 
0
Reklam
[Güngör ]

Merhaba. Nakil yaptırmak için taban puan tutması gereklimi, bilgisi olan

2022-08-28 22:59
 
0
 
0
[mezundan gerçekler 3 ]

Gel gelelim okulun bir sürü eksisi olsa da hocalar sizle yks açısından ilgilenir ve sorularınızı her daim cevaplarlar okuldan beklentiniz sadece yks´e hazırlanmaksa her şeyi göz ardı ederek gelebilirsiniz.
Ama bunu yapan tek okul kadir has değil çünkü zaten lisenin temel amaçlarından biri de sizi üniversite sınavına hazırlamaktır. Sıralamasına aldanmayın derim.
Eşit ağırlık seçmeyi düşünüyorsanız 2 sene yarım sınıf olarak açıldı ama en hava almayan sınıf sizinki olacak. Bütün kapıları yenilediler geçen sene tm hariç mesela. Eşit ağırlık sınıfı idareciler tarafından çok sevilmiyor. Zümreler toplandığında bile tm´nin aşağılandığı haberini gayet duyduk. Geçen sene 4 saat coğrafya almaları gerekirken 2 saat aldılar. Gibi gibi tm iseniz kadir hasta hayat sizin için 2 kat zor. Dilciyseniz esra hoca size her zaman kollarını açacaktır. Sözelseniz cidden bu okulda kalmaya ihtiyacınız var mı bilmiyorum. Açığa geçin derim.
MUN´lere katılmak isterseniz sanırsam yeni gelenler bir grup başlattılar ama emin değilim. Ben 9-10.dayken MUN´e gidebilmek için bin türlü şeyle uğraşmamız gerekiyordu. Aslında faaliyet yazılmamız gerekirken bizi izinli yazarlardı ama şükür en azından izinli yazıldık. Yok da yazabilirlerdi. İngilizce hocanızla komite olarak gitmek isteyebilirsiniz ama bu hocaya ve idarecinin o anki hislerine bağlı. Ama en son dönemlerde MUN kurmak, MUN´e gitmek cidden imkansızdı çünkü alt tarafı dilekçenizi işleme işini bile uzatıyorlar.
Servisler şans, bazı servisler 2+1 koridorlu sistem yerine 90lardan kalma 3lü oturma sistemini kullanıyorlar.
E5 kenarında her zaman araba sesi vardır, kirlilik toz gürültü cidden çekilmiyor. Okulun önünde okulun adıyla bi durak var. Genelde çok dolu olur çünkü rezan has öğrencileri de o durağı kullanır. Boş otobüs çok çok nadir geçer.
Metroya bi 15 dk yürümeniz baya baya yokuş çıkmanız gerekir. Lise hayatım güzeldi ama lisenin içindeki hayatım güzel değildi. Kendinizi geliştirmeye bakın. Bi girin belki seversiniz olmadı nakil aldırırsınız. Her şey not değil( obp´si ve sıralaması baya yüksek biri olarak söylüyorum).
İdarecilerden ve öğretmenlerden korkmayın. Kimse sizi aşağılayamaz. Kimse size hakaret edemez. Açın okuyun araştırın meb sayfalarını. Böyle bir şeye hakları olmadığını görürsünüz.
Hepiniz iş arkadaşısınız aranızdaki hiyerarşi sadece saygı getirmeli. Bunu hocalar ve idareciler anlamasa da siz bilin yeter.
Okulun münazara kulübüne girin, edebiyat zümresindeki hocalarla iletişimde olun. Okulun karşısındaki Hilltown Avm´de Carls Jr´s.´a gidin. Penguen Kitapevine/Kütüphane´ye gidin. Marmaray´a yakın bi dondurmacı açıldı pahalı olsa da dondurmaları çok güzel. Yakınlarda atm çok yok metroya yürümeyi deneyin.
Kantinci ablalarımız bizlere çocukları gibi bakar ve bu okuldaki en saygı duyulması gereken insanlar onlardır onlarla muhabbet edin yüzünüz asıksa bile ne oldu mutsuzsun diye sorarlar. Çok candan insanlar.
Tek dileğim umarım bu okul

2022-08-24 05:47
 
0
 
0
[mezundan gerçekler-2]

Okulumuzun bir münazara kulübü var ve provaları için konferans salonuna inmeleri gerekiyor çünkü turnuvaların çoğunda kürsüde konuşma yaparsınız bu yüzden kürsü deneyimi elde etmek önemli. Ama münazara kulübünün provalarını artık sınıflara taşıdılar. Nedenini biz de bilmiyoruz.
Okulda her daim izlenirsiniz ama her daim. Okulla ilgili sorunlarınızı paylaşabileceğiniz kimse yok. Daha doğrusu çözecek kimse yok. Daha yüksek ve düşük yüzdelik dilimli okullarda görürsünüz ki geziler yapılır, kütüphane etkin şekilde kullanılır, gösteriler düzenlenebilir, kulüpler etkin çalışır kulüplere ders saati ayrılır telefonlar verilir, geç kalmak sıkıntı olmaz çünkü istanbul trafik şehridir. Bu okulda bunlar yok. Okul E-5´in kenarında ama trafik dert değil zaten uçarak gelirsiniz diye düşünüyorum artık.
okul başkanı sistemi yok, keşke olsa bu okulun ihtiyacı var çünkü ama yok.
Konferans salonu aşırı küçük demiştim zaten ama her allahın resmi töreni bu okula veriilir inanır mısınız? Ve siz öğrenciler olarak resmi töreni üstlenen zümrenin derslerinde törene provaya inersiniz. Ya da tabuta mı desem çünkü konferans salonu o kadar basık ki insanın içi sıkılıyor.
Okulda sayısız sosyal etkinlik gösteri fanzin pano gezi fln ne varsa yer aldım.
Fanzin demişken... okulda dönem dönem öğrencilerin isteğiyle fanzin grubu toplanır ve fanzin açılır eski fanzinlere de bakabilirsiniz. Fanzinde tanrı kelimesi sansürlendi en son tek yaratıcı Allah´tır diyerek. Okul idarecilerinin sığ görüşleri var.
Teneffüsler 10 dk yazıyor ama ziller inadına geç çalıyor ve öğrenci zili öğretmen zilinden 3 dk önce çalıyor yani en üst kattan kantine inip sıra bekleyip su almanız için ortalama 7 dk´nız var. Olmuyor arkadaşlar söyleyeyim çok şanslı olmanız lazım.
Pandemi + kontenjan artışıyla beraber okulda ikili sisteme geçildi. Yani 9-10 lar ve 11-12 ler 10 dk aralıklı ders programına sahipler, umarım bu sistem devam eder çünkü kantin ve lavaboları kullanmanız imkansız. Ama bu sistemle de sınavları vermek o kargaşayla imkansız. İkili eğitim sistemine geçerseniz tören saçmalığından da kurtulursunuz ve altınıza yapmak zorunda kalmazsınız.
Sınavlara gelirsek...Biyolojinin sınavları çok zordur çok zordur, çok itiraz etmeyin çünkü karşılığını alamazsınız Fizik, matematik, tarih sınavları değişkendir Yılmaz hocanın tarih dersleri ve sınavları eştir. Çok öğretir ve çok sorar.
Edebiyat sınavları meb kitabından sorulur bu yüzden meb kitabını çok detaylı okuyun
Coğrafya sınavları çarşaf sınavdır hızlı çözmeye çalışın
Trafik dersi denen dünyanın en saçma dersinin sınavınıda 9. sınfıta vermeniz gerekir. Sorulaır önceden yayınlasalarda cevapları hiçbir yerde olmadığı için sınavdan hiçbişi anlamazsınız.
Beden eğtimi dersinin uygulamalı sınavı vardır evet baya baya sizden temel jimnastik hareketleri beklerler.
Verdikleri eğitimle sınavlar bir değil haberiniz ola.
.......

2022-08-24 05:25
 
0
 
0
[mezundan gerçekler]

2022 çıkışlıyım
Okul sanatsal sosyal faaliyetlere asla ve asla önem göstermiyor. Zümreler kendileri çabalasalarda idare öğrencilerin başarı sıralamalarını yüksek tutmayı hedefliyorlar. Böylece okulun yerleştirme sıralaması artacak. Okul ödenek bulamıyor. MEB zaten desteklemiyor. Her iş öğrenci ve velisinin elinde yani. Derece yaparak bu okuldan mezun oldum ama okul sayesinde değil kütüphanesini max 5 defa kullanabilmişizdir. Çünkü kütüphaneye inmek yasak.
Her konuda ama her konuda yönergeye sabitler bu hem iyi hem kötü. Okulda her sabah tören olurdu evet her sabah ve öğrencileirn kıyafetleri bütün idareciler tarafından tek tek izlenir ve eğer ki okul kılık kıyafet kuralının dışına çıkan öğrenci olursa uyarı geçerler ve derslere de geç girerler çünkü uyarı çekmeye bayılan bi idari görevlileri var. Bir öğrenci botu mor olduğu için kenara alındı. ???
Beden eğitimi dersleri tam bir FİYASKO. MEB´te yazan bilgiye ters olarak zorla size beden eğitim forması aldırıyorlar. Beden eğitimi zümresinin tamamen değişmesi gerek.
Emekliye ayrılması gereken öğretmenlerimiz gerçekten çok fazla. Okulda sayısal ve sosyal bilim mercekli temel bilim hocalarımızın çoğu kendi alanlarındaki gelişmeleri bile takip etmiyor. Edeni de zaten bi üst kademe olan üniversiteye atladı.
Çoğunlukla sayısal bilim mercekli öğretmenlerimizin ders işleyişinlerinde ciddi bir sıkıntı var. Kimya zümresinden sevilen bir hoca tanımıyorum. Tarih Edebiyat ve Coğrafya hocaları ise gerçekten işini seven insanlar.
Sanatı seviyorsanız, edebiyatı seviyorsanız, kültürü seviyorsanız, sinemayı tiyatroyu seviyorsanız gelmeyin. Gerek yok çünkü. Kulüpler... 2. FİYASKO MEB´le de alakalı bir durum olabilir ama kulüp dersleri zaten yok. Yılda sadece 1 kez toplanılıyor o kadar. Onun dışında kulüpten sorumlu olan hocaya bağlı bütün olay, çünkü haftalık ders saati olmayan bir oluşum.
Pandemimin hafiflemesiyle beraber eski tören düzenine geri dönülebilir. Eğerki okula 8.30´tan sonra girerseniz illaki fırça yersiniz ve 8.35´e kadar olan geç yazılma prosedürünü bildiklerinden sizi 5 dk boyunca sırada bekletirlerki geç girmiş sayılın. Girerseniz de çıkamazsınız zaten. 8.07´de girin tuvaletinizi yapmak için yukarı çıkamazsınız illa törenle beraber yukarı çıkılacak kar kıyamet kopması gerekiyor ki tören iptal olsun. Ve diyelim 8.15´de törenle beraber girdik ders başlayana kadar kantinde duramazsınız. Sadece 8.00-8.15 arası kantinde durabilirsiniz. 22 çıkışlıların mezuniyet olmadı bu arada. Ama kepler ve cübbeler mescidin bulunduğu bodrum katında dolapta duruyordu. Okul basbaya yapmadı dönem dönem itirazlarımızı rağmen.
Sakal bıyık saç oje fln hepsine kızabilirler. Tayt giyemezsiniz asla ve asla. Beden eğitimi dersiniz olsa dahi o gün yanınızda taşımalı ve giyip çıkarmalısınız.
Dersteyken tuvalete gidemezsiniz. Telefonlarınızı vermek zorundasınız. Teneffüsler 10 dk değil 7dk.
Konferans salonu, konferans salonu olmaya uygun bir yer değil. Yaz

2022-08-24 05:09
 
0
 
0
[İstedik olmadı ]

Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum elimde okulun hiç giyilmemiş 1 adet kısa kollu 1 adet uzun kollu tişörtü var sanırım m ve L bedene uyar isteyen arkadaş varsa hediye etmek istiyorum Maltepe de oturuyorum

2022-08-21 22:39
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 616

Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 270

İstanbul Atatürk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 662

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 707

Kadir Has Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kadir Has Anadolu Lisesi kaç puan 2023 433.3619
Kadir Has Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Kadir Has Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kadir Has Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Kadir Has Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kadir Has Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kadir Has Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kadir Has Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kadir Has Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kadirhasanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kadir Has Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kadir Has Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kadir Has Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kadir Has Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız