Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi

İstanbul / Maltepe

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
 • Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Maltepe
OBP Puanı (*) 82.6922
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.6922". Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi, 1986-1987 eğitim-öğretim yılında Besim Kadırgan Ortaokulu ile Gülsuyu Ortaokulunun birleşmesi ile ERTUĞRULGAZİ LİSESİ olarak eğitim-öğretime başlamıştır.

İkili ve gündüzlü olarak ortaokul ve lise bir arada devam ederken 1995-1996 eğitim-öğretim yılında ortaokul tamamen kaldırılmış ve sadece lise olarak; 1997-1998 eğitim-öğretim yılından itibaren de ikili eğitim-öğretim kaldırılarak tekli eğitim-öğretime geçilmiştir.

Ana bina, 1986 yılında yapılmış, 22 derslik,1 Fen Laboratuvarı ile gerekli idari oda ve birimleriyle eğitim-öğretime başlamıştır. 1990 yılında kalorifer teşkilatı kurulmuş, 1993 yılında  da 3000 kitaptan oluşan kütüphane ile hizmete açılmıştır.1995 yılından itibaren öğrenci akışı bilgisayar ile yapılmaya başlanmıştır.

Bu gün eğitim-öğretime; idare, öğretmen kadrosu, Personeli ve 1 Biyoloji-Kimya Laboratuvarı, 1 Fizik Laboratuarı,1Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Kütüphane (2000 kitabı mevcut), zümre odalarımız ve dersliklerimiz ile  bahçesinde 1 Basketbol sahası ve 1 Voleybol sahası olup 1997-1998 eğitim-öğretim yılından itibaren de tekli (Tüm Gün) ve gündüzlü; 2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren de ERTUĞRUL GAZİ ANADOLU LİSESİ olarak eğitim öğretime devam etmektedir.  Okul binamız, 2008-2009 eğitim-öğretim yılında güçlendirilerek öğrencilerimiz için depreme karşı daha güvenli bir ortam oluşturulmuştur.

Her öğrencimizin Sosyal Kulüp etkinliğine aktif olarak katılması sağlanmakta; böylece sadece öğrenim değil eğitim de kazanmaları, ileri de hayata atıldıklarında sosyal, sportif ve kültürel açıdan  takdir edilir birer birey olmaları amaçlanmaktadır. Bu amaçla okulumuzda tiyatro, folklor, bando, futbol, basketbol, atletizm vs. ekip çalışmaları bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin kazanmış olduğu okullar arası futbol, voleybol, basketbol, güreş, boks, tiyatro, folklor, bando, münazara, bilgi yarışmaları gibi sosyal ve sportif alanlarda sayısız derece ve ödüller şuan müzemizi süslemekle kalmayıp öğrencilerimiz ve velilerimiz adına bir gurur vesilesi olmaktadır.

Bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da okulumuzun imkanları artmakta ve İNSAN yetiştirmede her an yeni olanaklara kavuşmaktadır. Bu olanaklar da çağın gerektirdiği şartlar için daha donanımlı olması gereken çağdaş insanın yetiştirilmesi konusunda ümit vermektedir.

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe

Adres: Esenkent Mah. Kanipaşa Cad. No165 Maltepe/İSTANBUL

Tel: 0 216 376 46 40

Fax: 0 216 376 46 49

web: http://ertgazi.meb.k12.tr

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Lise öğrencisi]

Okul başarı puanım 80 ama burası 82 okula gelme şansım var mı ?

2021-06-02 16:27
 
0
 
0
[Mustafa]

Orhan gaziden 1 tık üstündür eğer maltepenin içinde oturuyorsanız orhan gaziye gidin daha kolay gelicektir çünkü okul allah katında dağın başına okul koymuşlar yakınında özel okul vardır ulaşımı zordur bence derslerinize çalışın atilla urasa gidin

2020-09-22 17:46
 
0
 
0
[Ömer Faruk sevgen]

Ortamn 85 maltepede oturuyorum girme sansim nedir cevap yazarken ömer diye söyleyin cevabınız bekliyorum

2019-07-12 15:19
 
0
 
0
[Liseye geçiyorum]

ÖĞRENCİ SAYISI ÇOK MU FAZLA? YANİ RAHATSİZ EDİCİ DERECEDE Mİ?

2019-07-02 14:09
 
0
 
0
[LISELI]

Gitmek için güzel bir okul gelin öyle her gün bir olay olan okullardan değil

2019-06-26 23:16
 
0
 
0
[Liseli]

Bu okul hakkında bilgisi olan var mı?

2018-08-27 21:34
 
0
 
0
[Bir lise öğrencisi...]

Ben buraya gitmek istiyorum nasıl bir okul...

2018-06-21 19:27
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ertgazi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız