E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi

İstanbul / Maltepe

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
 • E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 134
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Maltepe
OBP Puanı (*) 93.6038
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.6038". E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi 1962 yılında Maltepe Feyzullah İlkokulu´nda başlayıp 1963 yılında iki baraka halindeki yapıda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Maltepe Ortaokulu; 1965 yılında yeni binasına kavuşmuştur.    

 1968-1969 Eğitim-öğretim yılında lise kısmı açılan okulumuz, Maltepe Lisesi adını almıştır. Spor salonu da bulunan Maltepe Lisesi uzun yıllar boyunca bölgesinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin önemli bir kısmını yüklenmiştir.

Öyle ki; öğrenci talebinin yoğunluğu yeni bir bina yapılmasını zorunlu hale getirmiş ve 1992 yılında 18 derslikli ikinci bir bina yapılmıştır. 1992 yılında orta kısım kaldırılmış ve sadece lise bölümü ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Maltepe Lisesi 1995 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise´yi de bünyesine katarak başarı grafiğini daha da yükseltmiştir.

Eğitim-Öğretim faaliyetlerine başlandığı günden itibaren üniversiteye giriş sınavlarında ilk yüze giren öğrencileriyle ve  eğitimsel, sosyal, sanatsal, sportif başarılarıyla adından sıklıkla söz ettirmiş olan Maltepe Lisesi, bulunduğu bölgede ve ilde köklü bir okul olarak hâlâ hafızalardaki yerini korumaktadır.

      2005 yılında Maltepe Merkez Anadolu Lisesi olarak Anadolu Lisesi statüsü kazanan okulumuz 2008´de Elginkan Vakfı´nın yaptırmış olduğu yeni binasında ve E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi olan yeni adıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Toplam inşaat alanı 10650m² olan 2133m² taban alanlı E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi binası; bodrum ve zemin kat dahil 5 kattan oluşmaktadır. 1200 öğrenci kapasiteli okulumuzda 30 öğrenci kapasiteli 40 derslik bulunmaktadır.

Okulumuzda derslikler dışında; 2 adet bilgisayar dersliği, 2 adet fizik laboratuvarı, 2 adet kimya laboratuvarı, 1 adet biyoloji laboratuvarı, 1 adet müzik dersliği ve 1 adet müzik stüdyosu, 2 adet resim atölyesi, 2 adet yabancı dil dersliği, 1 adet beden eğitimi salonu, 1 adet kütüphane, 1 adet tarih-coğrafya dersliği, 2 adet kantin-çay ocağı, revir ve diğer idari birimler bulunmaktadır.

     1963 yılında baraka yapıyla eğitim öğretime başlayan okulumuz bugün E.C.A. Elginkan Anadolu Llisesi adıyla Milli Eğitim Tip Projesi olarak alan ve kapasite bakımından ülkemizin en büyük ve tek okulu olma seviyesine ulaşmıştır. E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi; fiziksel donanımının yanısıra geçmişinden gelen eğitimsel, sosyal, sanatsal ve sportif alanlardaki başarılarına başarılar katarak adından çokça söz ettirecek potansiyeli bünyesinde barındırmaktadır.

2009-2010 eğitim-öğretim yılı `Yılın Kaliteli Okulu/Kurumu`, `Yılın Kaliteli Ekibi` kategorilerinde `Eğitimde Kalite Ödülü` ödül töreni yapıldı. Yılın En Kaliteli Ekibi Dalında ise 1. Ekip 82 puanla Maltepe E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi oldu.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Maltepe
  İlçe

Adres: Atatürk caddesi Lise altı sokak No58

Tel: 2163520360

Fax: 0216 3521422

web: http://ecaelginkan.meb.k12.tr

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi ile ilgili 134 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[jsğemdwğmrğdle]

arkadaşlar ortalamam 88,75 Esenkentte oturuyorum sizce beni bu okula alırlar mı ?
ve okulun ortamı güzelmi ? lütfen yanıtlarmısınız

2021-09-20 17:32
 
0
 
0
[Nakil]

Arkadaşlar ikametimi küçükyalı ya alırsam bu okul kayıt alanımda çıkar mı? Küçükyali rezan has mi yoksa bu okul mu daha iyi

2021-09-20 13:21
 
0
 
0
[Obp 98.40]

OBP 98.40. Sancaktepe´de oturuyorun ve komşu kayıt alanımın dışındaki bir okul. Nakil aldırmak için tercihime yazarsam çıkma ihtimali % kaç olur ? Cevap verirseniz sevinirim..

2021-07-28 02:35
 
0
 
0
[Tercihçi]

Merhabalar bu okulda okuyanlar cevaplayabilir mi okulun ortami nasil acaba

2021-07-26 22:31
 
0
 
0
[Nesrin ]

obp´ nım 83 :( ama kayıt alaninda Maltepe´de oturuyorum mülakata gitsem kabul edilirmiyim acaba ?

2021-07-26 20:42
 
0
 
0
[efeeeeeeeee]

Adrese gülyolu sokak olurmu

2021-07-17 17:00
 
0
 
0
[random]

ortalam 87.6 sizce girebilir miyim adres uyuyo

2021-07-17 16:33
 
0
 
0
[obp 91.6790]

91.6790 ile bu liseye gidebilirmiyim kayıt alanımda , maltepede oturuyorum

2021-07-05 15:16
 
0
 
0
[marfy]

2020 yılında kaç öğrenci aldı,disiplin nasıl,temizlik nasıl?

2021-07-05 12:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ecaelginkan.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız