Kartal Anadolu Lisesi

İstanbul / Kartal

Kartal Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 101
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 439.2530
Yüzdelik Dilimi 4.07
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili Almanca
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Kartal Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Kartal Anadolu Lisesi İstanbul ili Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kartal Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Kartal Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 439.2530 4.07
2021 409.5734 4.42
2020 423.5809 4.34
2019 446.7935 4.84
2018 370.2889 5.67
Kartal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
60
2021
90
2020
120
2019
90
Kartal Anadolu Lisesi, Türk ve Alman Hükümetleri arasında yapılan protokol uyarınca Almanya´dan kesin dönüş yapan yurttaşlarımızın çocuklarının eğitimi amacıyla 9 Ekim 1985 tarihinde eğitim öğretime açıldı. 1989 yılından itibaren merkezi sınav sistemiyle öğrenci alan anadolu lisesi statüsüne çıkartılan okulumuz bu tarihten beri eğitim öğretim faaliyetlerini başarıyla yerine getirmektedir. Kartal Anadolu Lisesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı itibarıyla HAZIRLIK+4 YIL (3 sınıf Almanca, 3 sınıf İngilizce) olarak eğitime devam edecektir.

Bina güçlendirme çalışmaları Haziran ayında tamamlanacak olup Eylül'de yeni dönem kendi okul binamızda başlayacaktır.

Okul yönetim kadrosu değişmiş, kurum müdürü Bahriye ŞENARAS, müdür yardımcısı Cankut AKINCI olmuştur.

Uzaktan eğitim sürecinde olsa dahi, okulumuz projeler üretmeye ve katılım göstermeye devam etmiştir.

Kartal Anadolu Lisesi, halen Alman Hükümeti ile yapılan kültür anlaşmasına tabi olup, bu anlaşma çerçevesinde okulumuzda Alman Hükümeti tarafından görevlendirilen Alman öğretmen de görev yapmaktadır. Ayrıca okulumuzda tüm Avrupa da geçerli ve Alman Büyükelçiliğinin gözetim ve denetiminde yabancı dil diploması da verilmektedir.

2014-2015 öğretim yılında 162 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir. 2013-2014 öğretim yılında 129 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir. 2012-2013 Öğretim yılında 105 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir. 2011-2012 Öğretim yılında 136 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir.

Ulaşım : 16-B Topselvi Kadıköy Hattı, 16-Y Yeşilbağlar Kadıköy Hattı, 132M Sultanbeyli Hattı, 134YK Yakacık-Kartal Hattı, 134 Esenkent-Kartal Hattı ve Kartal - Esenkent / Kartal - Esentepe minibüsleri okulumuzun yakınından Geçmektedir. Ayrıca Kartal-Kadıköy Metrosundan, Hastane-Adliye durağında inilerek yürüme mesafesinde okulumuza ulaşılabilir.

Yerleşim Yeri :Okulumuz Cevizli Mahallesi, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Koşuyolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısındadır. E-5 Yolu Cevizli Köprüsüne yakındır.

Kartal Anadolu Lisesi Türk ve Alman Hükümetleri arasında yapılan protokol uyarınca Almanya´dan kesin dönüş yapan yurttaşlarımızın çocuklarının eğitimi amacıyla 9 Ekim 1985 tarihinde eğitim öğretime açıldı. 1989 yılından itibaren merkezi sınav sistemiyle öğrenci alan Anadolu lisesi statüsüne çıkartılan okulumuz bu tarihten beri eğitim öğretim faaliyetlerini başarıyla yerine getirmektedir.

Okulumuzda 2008 yılına kadar birinci yabancı dil olarak Almanca eğitim verilmekte ise de, bu tarihten sonra İngilizce dersi de 1. yabancı dil kontenjanı olarak açılmıştır 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren okulumuzda Almanca ve İngilizce olmak üzere 1 yıl hazırlık eğitimi verilmeye başlanmıştır.

Kartal Anadolu Lisesi, halen Alman Hükümeti ile yapılan kültür anlaşmasına tabi olup, bu anlaşma çerçevesinde okulumuzda Alman Hükümeti tarafından görevlendirilen Alman öğretmen görev yapmaktadır. Ayrıca okulumuzda tüm Avrupa'da geçerli ve Alman Büyükelçiliğinin gözetim ve denetiminde yabancı dil diploması da verilmektedir.

Almanca Sprachdiplomes programı yanı sıra okulumuzda 2022-2023 eğitim öğretim yılı itibariyle Advanced Placement programı da uygulanmaya başlanacaktır. Amerika Birleşik Devletleri'nde uygulanan ve oradan tüm dünyaya yayılan bir program olan Advanced Placement, ABD'nin dışında 60'tan fazla ülkede uygulanmakta ve tanınmaktadır.

Türkiye'de Amerikan Okulları ile çok az sayıda okulda uygulanan program en önemli uluslararası diploma programı olarak kabul edilmektedir. Okulumuzda 25 derslik, fizik laboratuvarı, biyoloji/kimya laboratuvarı, görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, konferans salonu, iki adet halı saha, kapalı spor salonu, fitness center, altı bin kitaplık kütüphane, kantin ve yemekhane bulunmaktadır. Halı sahalarımız, kapalı spor salonumuz, fitness centerımız, toplamda 5 dönüme yakın okul kampüsümüz ile öğlencilerimize basketbol, futbol, tenis, voleybol, masa tenisi gibi birçok farklı dalda gelişmesini hedeflemekteyiz.

Sahip olduğu iki laboratuvarı etkin şekilde kullanan ve geleceğin bilim adamlarını yetiştiren okulumuz, yaparak ve yaşayarak öğrenme metodunu uygulamaktadır. Gerçekleştirdiği e-twinning projeleri ile hem Avrupa kalite etiketi almış, hem Avrupa Blue Schools ağına üye olmuş, TÜBİTAK ve TEKNOFEST projeleri ile de iddiasını ortaya koymuştur.

Sanatsal ve sportif faaliyetlerle akademik çalışmaların birlikte sürdürülmesinin gençlerimizin başarılı, duyarlı, vizyoner bireyler olarak yetişmesinde önemli rol oynadığının bilincindeyiz. Atatürk?ün Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir? sözünden hareketle resim ve müzik atölyelerimizde öğrencilerimizin sanatsal yönlerini ortaya koyacak imkanlar sunulmuştur.

Okulumuz metroya ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde merkezi bir konuma sahip olmakla birlikte, onüç dönümlük kampüsünün iki dönümden fazlası yeşil alandan oluşmakta, öğrencilerimizin şehrin gürültüsünden uzakta ve huzurlu bir ortamda eğitim almaları sağlanmaktadır.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Kartal Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Kartal Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Kartal Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumun
2021 Başarı Durumun 2020 Başarı Durumun
2019 Başarı Durumun 2018 Başarı Durumun
2017 Başarı Durumun 2016 Başarı Durumun
2015 Başarı Durumun 2014 Başarı Durumun

Kartal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kartal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Kartal Anadolu Lisesi
Kartal Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Kartal Anadolu Lisesi
Kartal Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Kartal Anadolu Lisesi
Kartal Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Kartal Anadolu Lisesi
Kartal Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Kartal Anadolu Lisesi
Kartal Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Kartal Anadolu Lisesi
Kartal Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe

Adres: Cevizli Mah. Denizer Cd. Karabük Sk. No 10 Kartal İSTANBUL

Tel: 0216 352 11 05

Fax: 0216 305 64 36

web: http://kartalanadolu.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kartal Anadolu Lisesi ile ilgili 101 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Kartal Almanca ve Gikal]

AB üye 7 ülkenin anadili Almanca. AB üye ülkelerinde en fazla konuşulan dil Almanca. Bu bilgi bile okulu tercih etmek için önemli bir etken diye yazıyordu gikal de👌

2022-07-23 18:56
 
0
 
0
[İstekli Öğrenci]

4,15 ile bu okula girebilir miyim?

2022-07-08 12:51
 
0
 
0
[Kartal Anadolu Veli]

Öncelikle bu okulda okumaya hak kazanan öğrencilere hayırlı olsun demek istiyorum.
Gelelim okul ile ilgili sahip olduğum düşüncelere.

Alman Hükümeti ile yapılan kültür anlaşmasına tabi olup Alman öğretmenlerin görevlendiriliyor olması çok kıymetli. Aynı zamanda verilen Almanca dil sertifikanın uluslararası geçerliliğe sahip olması, Almanya´da çalışmak yada üniversite okumak isteyenler için ciddi avantaj olduğunu söyleyebilirim.

Yıllar içerisinde okulu daha iyi yüzdelik dilimine sahip öğrencilerin tercih ettiğini gözlemliyorum.
Okulun üniversite sınavı başarısı iyi olmakla beraber daha iyi yüzdelik dilimine sahip siz öğrencilerin tercih etmesi ile birlikte başarının daha da yükseleceğini düşünüyorum. Okul idaresi ve öğretmenlerimizin katkısı ile tabi ki.

Bu başarıyı artıracak olanlarda öğretmenleriniz ile birlikte sizler olacaksınız.2021-07-29 12:26
 
0
 
0
[Kartal Anadolu Veli]

Öncelikle bu okulda okumaya hak kazanan öğrencilere hayırlı olsun demek istiyorum.
Gelelim okul ile ilgili sahip olduğum düşüncelere.

Alman Hükümeti ile yapılan kültür anlaşmasına tabi olup Alman öğretmenlerin görevlendiriliyor olması çok kıymetli. Aynı zamanda verilen Almanca dil sertifikanın uluslararası geçerliliğe sahip olması, Almanya´da çalışmak yada üniversite okumak isteyenler için ciddi avantaj olduğunu söyleyebilirim.

Yıllar içerisinde okulu daha iyi yüzdelik dilimine sahip öğrencilerin tercih ettiğini gözlemliyorum.
Okulun üniversite sınavı başarısı iyi olmakla beraber daha iyi yüzdelik dilimine sahip siz öğrencilerin tercih etmesi ile birlikte başarının daha da yükseleceğini düşünüyorum. Okul idaresi ve öğretmenlerimizin katkısı ile tabi ki.

Bu başarıyı artıracak olanlarda öğretmenleriniz ile birlikte sizler olacaksınız.2021-07-29 11:57
 
0
 
0
Reklam
[Puanokul]

Okula an itibariyle 7tane yüzde 3lük 2 tane yüzde 2 lik öğrenci bal le başvurdu okuldan nakilini isteyen kişi sayısı 3 büyük ihtimal nakillerle yüzde 2 ile kapatcak

2021-07-29 09:48
 
0
 
0
[Lgs ci]

Çünkü iyi okul bence

2021-07-28 22:00
 
0
 
0
[Nakilci]

Neden nakil istedin

2021-07-28 21:09
 
0
 
0
[Lgs ci]

4,47 ile nakil istedim

2021-07-28 19:51
 
0
 
0
[Puanokul]

Arkadaşlar nakilde bu okul daha yüksek puanlarla alacaktır seçiminden pişman olan
Kişiler veya hazırlık isteyen kısacası yüzdelik diliminiz yüzde 4 den yüksek ise 4.1 ile bile denemenizde gerek yok okulun içindeyim şu anda yüzde 2 lik 1 tane yüzde 3 lük 5 tane nakil başvurusu var hem ingilizce hemde almancaya denemenizde gerek yok yüzde 4 üstü ise

2021-07-28 18:52
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 804

Vefa Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 300

Çamlıca Kız Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 615

Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 638

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kartal Anadolu Lisesi kaç puan 2023 439.2530
Kartal Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Kartal Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kartal Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Kartal Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kartal Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
Kartal Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? Almanca
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kartal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kartal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kartalanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kartal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kartal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kartal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kartal Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız