Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi

İstanbul / Kartal

Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 61
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 78.7646
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi İstanbul ili Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "78.7646".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
78.7646
2020
70.6995
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi Kartal Uğur Mumcu Mahallesinde bulunmaktadır. 10.600 m2 alanı mevcuttur. Bu alanın 4.000m2 sine okul yerleştirilmiş olup, 6.600 m2 bahçe alanına sahiptir. Okulun inşaatına 1992 yılında başlanarak 1998 yılında bitirilmiştir. Okul; mega proje ile yapılmış olup, projesi 72 derslik, 10 idari oda, 5 laboratuar, 1 kantin, 1 kalorifer dairesi ve irili-ufaklı 6 odadan oluşmaktadır. Bayraktar Holdingin sahiplerinden hayırsever Hüseyin Bayraktarın okul yapımında büyük katkıları olduğundan annesi Hacı Hatice Bayraktarın ismini almıştır.  

Okulumuz 27.06.1998 tarihinde açılışı yapılarak, 1998-1999 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir. 1998-1999 eğitim-öğretim yılında;  250 öğrenci, 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 22 öğretmen kadrosuyla eğitim ve öğretim başlamıştır.

 200 7-2008 Eğitim-Öğretim Yılı I. Döneminde okul binası deprem tehdidine karşı güçlendirilmiştir. 2011 yılı yaz döneminde ise İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihale neticesinde teferruatlı bir tadilattan geçirilmiştir. Okul dış cephesine mantolama yapılmış, çatı yenilenmiş, tüm pencereler ve bina içi kapılar değişmiş, mevcut tuvaletler de elden geçirilmiştir.   Milli Eğitim Bakanlığının okul dönüşümlerine ilişkin genelgesi kapsamında okulumuz Anadolu statüsü alarak 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren ismi Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi olarak değişmiş ve 9. Sınıfa SBS puanına göre öğrenci almıştır.    

 Halen içinde bulunduğumuz 2014-2015 eğitim-öğretim yılında; 63 derslik kullanılmakta olup, 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 4 müdür yardımcısı, 108 öğretmen ve 1718 öğrenciyle eğitim ve öğretimimiz devam etmektedir.  

     Ortaöğretim kurumlarının ilk hedefi olan akademik başarının geçmişten bu tarafa hedeflendiği şekilde gerçekleşmesi okulumuzu tercih edilen bir kurum haline getirmiştir. Bugün yüzlerce mezun öğrencimiz ya yükseköğretimde eğitimlerine devam ediyorlar ya da mezun olup hayata atılmış durumdalar.    

Ayrıca okulumuz sosyal ve kültürel faaliyetlerde kazanılan başarılar ve alınan kupalarla da adından sıkça söz ettirmektedir. Atletizmde sürekli alınan il ve ilçe dereceleri, keza futbol, basketbol, voleybol ve futsal branşlarında da alınan başarılar ve kazanılan kupalar bizleri gururlandırmaktadır. Geçtiğimiz yıl da tüm branşlarda ilçe çapında kupa kazanılmış olup atletizmde İstanbul çapında başarı elde edilmiştir.

       2006 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından okulumuz bahçesine yaptırılan Spor Salonu ve içinde mevcut olan fitness aletlerinden hem okulumuz öğrencileri, hem de çevre halkı istifade etmektedir.

Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe

Adres: Uğurmumcu Mah. Akşemsettin Cad. Meltem Sok No2 Kartal/İstanbul

Tel: 0216 475 6316

Fax: 0216 475 5929

web: http://haticebayraktar.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi ile ilgili 61 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Bünyamin ]

Merhaba obm 77 acaba bu okula girebilirmiyim

2022-07-04 23:36
 
0
 
0
[Shehsb]

77 obp ile girebilirmiyim

2022-07-04 23:30
 
0
 
0
[Ğqçfşrösş]

71 obp ile alırlar mı?

2022-07-04 01:02
 
0
 
0
[uttku]

79.2 OBP İLE ALIR MI

2022-07-01 22:25
 
0
 
0
Reklam
[Lgs kurbanı]

Merhaba ben bu okula gelmeyi planlıyorum hijyen,eğitimi ve ortamı nasıl,öğretmenler öğrencilerle ilgileniyomu acaba bilgi verebilirmisiniz?

2022-06-30 13:07
 
0
 
0
[rippz]

obp 74 alirlar mi?

2022-06-18 17:57
 
0
 
0
[erenn]

arkadaşlar puanım 78,1597 okul 78.7646 istiyo girebilir miyim acaba ucu ucuna

2022-05-27 00:16
 
0
 
0
[ağğğğ]

evet arkadaşlar bugün 89 obp ile nasıl 78 obpli okula düştüm adlı videoyu izliyoruz

2021-08-04 21:16
 
0
 
0
[Batu Çimen]

Arakadaşlar ben bu okula gelmek istiyorum odk puanim 71 birşey daha sorucam ben kadiköyde oturuyorum kartaldaki liseyi seçebiliyormuyum

2021-07-01 16:41
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 64

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://haticebayraktar.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız