Burak Bora Anadolu Lisesi

İstanbul / Kartal

Burak Bora Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 948
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 464.1980
Yüzdelik Dilimi 1.49
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Burak Bora Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Burak Bora Anadolu Lisesi İstanbul ili Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Burak Bora Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Burak Bora Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 464.1980 1.49
2021 445.7860 1.34
2020 459.7828 1.11
2019 476.4100 1.37
2018 409.7869 1.77
Burak Bora Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
120
2021
120
2020
136
2019
120
Burak Bora Anadolu Lisesi Ülkü Seramik Fabrikası sahipleri, Devlet Tiyatrosu sanatçısı Sayın Gürbüz Bora ve eşi seramik sanatçısı Sayın Ülkü Bora biricik oğulları Burak Bora´yı kaybettikten sonra, Burak´ın kabrinin ve işyerlerinin Kartal´da olması nedeniyle Kartal Soğanlık´ta bir okul yaptırmaya karar vermişlerdir. Okulumuz akademik başarıları, nitelikli etkinlikleri, doğa dostu fiziksel şartları, öğrenci görüşüne değer veren eğitim anlayışıyla tercih edilebilecek okullar arasında en ön sıralardadır. Sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi birçok değerle öğrencilerimize aile sıcaklığında "Büyük beyinli, üstün karakterli, koca yürekli" bireyler olarak yetişebilecekleri bir eğitim-öğretim ortamı sunmaktadır. Yapılan etkinlikler, projeler ve seminerler ile sosyal açıdan zengin bir okul olan Burak Bora; akademik çalışmaları ve tamamı nitelikli okullara yerleşen mezunları ile de çok büyük başarılara sahip bir okuldur.
Tüm öğrencilerimiz okula geldikleri ilk günden itibaren akademik gelişimleri açısından okul içi ve dışında desteklenmektedir. Derslerin yanı sıra gerçekleştirilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları, üniversite hazırlık çalışmaları, deneme sınavları, bireysel öğrenci gelişi takibi ve diğer çalışmalarla öğrencilerimizin hayallerindeki bölüm ve üniversiteye yerleşmeleri için üstün gayret gösterilmekte ve destek verilmektedir.

2019 yılı mezunlarımız %75'İ ülkemizin saygın üniversitelerinin (%23) tıp fakültelerine, (%45) mühendislik fakültelerine, (%32) diş hekimliği, eczacılık, mimarlık ve hukuk fakültelerine ve diğer öğrencilerimizde farklı fakültelere yerleşmişlerdir.

2016 ÖSYM Sonuçları Açıklandı.Yerleştirme sonuçlarına göre 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Mezun ettiğimiz 74 (5 yös öğrencisi hariç) Öğrencimizden 66 öğrencimiz 4 yıllık fakültelere yerleşmiş olup yerleşmeyen öğrencimizin çoğu hedefindeki ünv ve fakülteyi kazanabilmek için tercih yapmamıştır Burak Bora Anadolu Lisesi 2017 LYS de İlk 500 de Türkiye 81. Türkiye 129. Türkiye 279. Türkiye 425. çıkartmıştır.

Burak Bora Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Burak Bora Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe
Burak Bora Anadolu Lisesi
Burak Bora Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kartal
  İlçe

Adres: Yeni Mahalle, Behçet Kemal Çağlar Sokak, No34 Soğanlık Kartal/İSTANBUL

Tel: 0(216) 377 62 00

Fax: 0216 377 62 34

web: http://burakbora.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Burak Bora Anadolu Lisesi ile ilgili 948 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Sorum´a ]

Benim sıralamam tyt 1800 eşit ağırlık 1700 sayısal 5000 sadece benim 3 derecem var (derece soran arkadaşa)ilk 1000 de olmadığım için paylaşılmadi.boyle başka arkadaşlarım var bildiğim sayısal 2500 var sayısal 1500 var 4000 lerde bildiğim 3 arkadaşım var yine 5000 bildiğim arkadaşım var bunlar sayısal eşit ağırlıkta bildiğim 7000 olan arkadaşım var ama malum yaz tatili olduğu için herkesten haberimiz olamıyor bilgilerinize

2022-07-31 18:17
 
0
 
0
[Cevap]

Daha kaç öğrenci var belli değil fakat 1k-5k 5k-10k arası arkadaşlarımdan duydum

2022-07-31 08:38
 
0
 
0
[Sorum]

Merhaba
Okulun mevcut öğrencilerine sormak istiyorum. Yks de ilk 5000-10000 durumlar nasıl ? Kaç öğrenci,kaç derece? Çoğu okul bu bilgileri paylaştı.
Sadece ilk 1000 var Instagram da.
Tam tercih nakil dönemi,karar verme aşamasında yardımcı olacaktır.

2022-07-30 18:12
 
0
 
0
[Kararsız ]

472.05 yuzdeligimiz Bursa´da Bursa Anadolu lisesine yerleştik 0.9 ile İstanbula taşınma durumumuz var Pendik Kartal tuzla civarında oturacağız iş sebebiyle nakil istesek hangi okullari önerirsiniz aklımızda puanımıza uygun vefa pertevniyal şehit Münir alkan yaşar Acar fen var ama hepsi çok uzak Anadolu yakasında tercih yapacağız mecburen Haydarpaşa Anadolu mu Burak Bora mı yüksek İlhanlı fen mi

2022-07-29 16:20
 
0
 
0
Reklam
[kararsizim]

puanim 452 koy hizmetlerine yerlestim sizce buraya nakil aldirmali miyim ve yazsam tutar mi

2022-07-27 18:21
 
0
 
0
[´22 dönemi okul bir]

Burak Bora´yı tercih listeme eklediğim gün ´Buralara kadar da düştük mü?´diye hüngür hüngür ağlamıştım. Tabii, o zamanlar hayatımın en güzel 4 yılını yaşatacağını bilemezdim. İyi ki beklentilerimden düşük yapmışım da Burak Bora´ya gelmişim diye düşünüyorum. İlk girdiğimiz gün üst dönemlerimiz ´Burak Bora büyük bir ailedir´ diyerek bizi karşılayıp cicibebe dağıtmışlardı. Dönemdaşlarımın bir kısmı, hatta birkaç aya kadar ben de bunun bir yalan olduğunu düşündüm. Ancak mezuniyete yaklaşan o aylar, özellikle de Ülkü Annemizi kaybettiğimiz o gün, fark ettim ki gerçekten Burak Bora benim ailem olmuş. Birbirinden farklı insanlarla dolu bir okul BBAL, Erdener Hocamızın da tabiri ile tam olarak ´Nuh´un Gemisi´. Bana birbirinden farklı arkadaşlıklar, bakış açıları kazandırdı. Etkinlikler adına kendimizi yırttığımız, etkinlik mekanından tüm sponsorluklarına kadar her şeyi öğrenciler olarak kendimiz hazırladığımız o günleri daha dün gibi hatırlıyorum. Gerçekten bir kere daha o lise sınavına girsem iyi de yapsam yine de Burak Bora´yı seçerim. Eğitimin kalitesi, değişen ve değişerek gelişmiş olan idare ve öğretmen kadrosu kesinlikle mükemmel. Tabii her okulda olduğu gibi birkaç kusuru yok değil. Dönemler değiştikçe öğrenciler çokça pasifleşti. Sosyal etkinlikleri umursamayan akademiye odaklanan ve bu açıdan da gerçek hayata hazırlanma fırsatını kaçıran bir yeni nesil ile karşı karşıyayız, bunun daha çok çocuklar ve velilerinden kaynaklandığını düşünmekteyim. Onun dışında BBAL´ı kazananlar daha yüksek bir okul bekliyordularsa da girdiklerine şükretsinler.

2022-07-25 20:04
 
0
 
0
[22´ Mezunu Öğrenci]

Şöyle söyleyeyim zamanında KAL ve Haydarpaşa tutmadı diye hüngür hüngür ağlamıştım ama iyi ki de tutmamış. Burak Bora´daki hem akademik hem de sosyo-kültürel ortam hiçbir okulda yok. Burak Bora öyle bir okul ki 5 vakit namazını kılan öğrenci de var saçı boyalı piercingli (ve bu yüzden hergün idareden azar işiten) öğrenci de var ve hiçbirimizin bir kere bire birbirimize karşı alaycı, küçümseyici tavırları olmadı. Ve hepimiz ne kadar farklı da olsak bir ortak noktamız oldu, hedeflerimizin olması ve başarımız. Okulun başarısı zaten gerek YKS sonuçlarımızla, gerek yurtdışına giden öğrenci sayımızla, yarışma birincilerimizle zaten apaçık belli olduğundan ben okulun sosyal hayatına odaklanmak istiyorum birazcık bu yazıda. Öncelikle şunu söyleyeyim, İstanbul´daki Burak Bora dışındaki tüm okullarda bir çömez-abi dinamiği mevcut. Alt dönemler ezilir, üst dönemler pohpohlanır fakat bu Burak Bora´da yok. Ben 9´ken üst dönemlerim her zaman yanımda oldu, beraber gezdiğimiz oldu, ders çalıştırdıkları oldu, birlikte ağladığımız oldu ve bizim dönem de alt dönemlerimize bu aile kültürünü aşıladık. Elbette saygı çerçevesini aşmadan hep samimiydik alt dönemlerimizle. Bu aile kültürü, bu dayanışma hiçbir okulda yok. Buna ek olarak okulda her türden öğrencinin ilgilerine göre katılacağı aktif çalışan onlarca kulüp ve etkinlik var ve bunlar yıllardır devam ettiği için ders-dışı aktiviteler ve ders dengesi muhteşem şekilde korunuyor. Mesela bir etkinlikte görevli olduğumuz için ders kaçırdıysak ardından hepimiz kütüphanede toplaşıp ders çalışırız. Okulda hem bir çalışma salonu hem de kütüphane var, kütüphane genelde sohbet edip yani biraz daha gürültülü ders çalışmak için kullanılıyor, ders salonundaysa çıt çıkmaz. Kütüphanemiz kocaman değil ama içinde birçok dünya klasiğini, romanları ve ansiklopedileri bulabilirsiniz. Eğer kitap okumak pek sizin işiniz değilse içinde birsürü enstrüman olan bir müzik atölyesi, geniş ve aydınlık bir sanat atölyesi, spor salonu veya kodlamayla ilgileniyorsanız bilişim atölyesi de mevcut. Mesela ben futbol veya basketbolla 0 alakam olmasına rağmen her turnavada hiç maç kaçırmadım, hep sesim kısılına kadar tezahürat yaptım çünkü öyle bir kültürümüz, dayanışmamız var. Arkabahçede küçük bir seramız ve tavuklarımız, okulun girişinde köpeğimiz Bal ve okulda baktığımız birçok kedi de var. Okul´un dışında ise birçok market, pastane, çiğköfteci falan var sabah veya okul çıkışı gidilebilecek. Eğer pastanede oturmak istemezseniz okulun dibinde olan metroya atlayıp 30dkda Kadıköy´desiniz. Bu okuldaki 4 yılım boyunca yeri geldi dönemimdekilerle tartıştım yeri geldi idareyle saçıma başıma karıştıklarında tartıştım ama 0 tereddütle iyi ki Burak Bora´lıyım diyebilirim.

2022-07-25 18:35
 
0
 
0
[Yeni Veli]

Bugün açıklanan sonuçlara göre, ikiz kızlarım (0,69 ve 1,00) burayı kazandı. Bilenler bilir ikiz velisi olmak biraz zordur. Çok az da olsa puanları farklıydı ve ayrılmayı istemiyorlardı, bu yüzden tercih dönemi bizim için çok zorlu geçti.
Fakat okul tanıtım günlerinde Müdür bey ve Müdür Yardımcısı hanımefendinin sıcak yaklaşımı, çocuklarımın tercihinde çok etkili oldu, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Netice olarak burayı yazdık ve kazandık. Ayrıca okulun YKS deki başarısı da ayrıca bizi mutlu etti. Umarım tüm öğrenciler ve çocuklarım için hayırlı olur..

2022-07-25 17:22
 
0
 
0
[LGS22]

Ataşehirdeki fen lisesiyle burası arasında kaldım ,orayı yazdım ilk tercihe 1,24 dilimle ,orasıda 0-1 arasında dilimde olur diyorlar , yepyeni bir bina ve arkasında vakıf var, herkes için hayırlısı olsun olmazsa Burak Bora ,burasıda çok iyi olduğunu biliyorum.

2022-07-20 17:11
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 273

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 478

Pendik Fatih Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 716

Şehremini Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 652

Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 272

Beyoğlu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Burak Bora Anadolu Lisesi kaç puan 2023 464.1980
Burak Bora Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Burak Bora Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Burak Bora Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Burak Bora Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Burak Bora Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hazırlık + 4 yıl olmak üzere 5 yıllık eğitim vermektedir.
Burak Bora Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Burak Bora Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Burak Bora Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://burakbora.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Burak Bora Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Burak Bora Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Burak Bora Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Burak Bora Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız