Cengizhan Anadolu Lisesi

İstanbul / Kağıthane

Cengizhan Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 123
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.6851
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Cengizhan Anadolu Lisesi İstanbul ili Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cengizhan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Cengizhan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.6851".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
93.6851
2020
92.9584
Cengizhan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Cengizhan Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Cengizhan Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Cengizhan Anadolu Lisesi İstanbul Kâğıthane İlçesinde 1988 yılında bünyesinde ortaokul olan Cengizhan Lisesi olarak eğitim-öğretime başlamıştır. 1994 yılında 8 yıllık zorunlu eğitime geçilmesi nedeniyle ortaokul kısmı ayrılmış ve eğitim-öğretime Cengizhan Lisesi olarak devam etmiştir. 1997 yılında okulmuz Y.D.A Lise ( Süper Lise ) statüsüne geçmiştir.    Üniversiteye üst düzeyde öğrenci gönderme başarısının yanı sıra, kültürel, sportif ve sosyal alanlarda elde edilen büyük başarılar nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifi, il M.E.M ve M.E.B tarafından 2005?2006 öğretim yılında ANADOLU LİSESİ statüsüne geçirilmiştir.

Halen Cengizhan Anadolu Lisesi adıyla Kâğıthane ilçesine bağlı her alanda artan başarı grafiği ile eğitim öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
2013  yılında 112  2014 yılında 116 öğrencimiz üniversiteye yerleşti.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :

Cengizhan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cengizhan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çeliktepe Mah.Halim Sok.No16 Kağıthane İstanbul

Tel: 02122700002

Fax: 02122700003

web: http://cengizhananadolu.meb.k12.tr

Cengizhan Anadolu Lisesi ile ilgili 123 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[okuldan biri]

geçen yıl en düşük 93.68 obp ile aldı.tercihlerinde ilk sıraya yaz okula girme ihtimalin yüksek başarılar

2022-05-26 20:41
 
0
 
0
[acil cevap]

obp puan 93 girebilir miyim

2022-05-18 00:09
 
0
 
0
[noname]

merhaba, öncelikle ben bu okula geçen sene lgs´den iyi bir not alamadığım için girdim. girdiğime de pişman oldum. burada yazılan bazı iyi yorumlara ve çevremdekilerin yorumlarına dayanarak yazıldığım bu okul hiç de düşündüğüm gibi olmadı. öğretmen profili bayağı kötü, size birkaçı hariç hiçbiri bir şey katmaz. beni okuldan soğutan ilk öğretmenler buradakiler oldu. sorumlulukları umurlarında değil, sanki zorla geliyorlar okula. disiplinin d´si yok, hiçbir şey umurlarında değil. okul okuldan çıkmış durumda. öğrenci profili de öğretmenler gibi, rahatsız edici tipler ve zorbalar çok fazla var. kısa sürede kaydımı ya özele ya da herhangi bir devlete aldırmayı düşünüyorum. eğer sizin de güzel hedefleriniz varsa burada kendinizi harcamayın derim. :)

2022-03-31 19:17
 
0
 
0
[nakil]

nakilimi bu okula aldırmayı düşünüyorum sizce nakil aldırmaya değer bir okul mu? bilgi verir misiniz

2022-02-03 23:52
 
0
 
0
Reklam
[Gizem]

Spor solonu olmaliydi bahce kucuk bide spor solonu olmayinca sportif faaliyet olmuyor buda onemli bu koniyu dikkate alinmasi gerektigini dudunuyorum

2021-09-06 23:44
 
0
 
0
[CAL isteyen biri]

okul yetkililerinden biri kontenjan hakkında bilgi verebilir mi yorumlara

2021-07-08 11:48
 
0
 
0
[okulun öğrencisi]

Bir sürü şey yazmıştım hatta 3000 harf kotasından 150 kalmıştı 90 üstü olanlar kesinlikle yazın 95 ortalamam var alır mı diye absürt sorular da sormayın ne sandınız bu liseyi galatasaray mı havada kaparlar sizi. dediğim gibi 90 üstü olanlar yazsın 85 üstü olanlar da belki bir ümit diye yazsın 85 altı olanlara çıkacağını hiç zannetmiyorum

2021-07-06 02:01
 
0
 
0
[Lütfen cevaplayın]

Obp 94 küsürlerde okulu yazmayı düşünüyorum okula giden varsa bilgi verebilir mi?Acil ama

2021-06-30 20:42
 
0
 
0
[okulun öğrencisi]

Geçen yıl en düşük 93 puanla kapattılar 90 altı zor gibi ama şansını dene belli olmaz inşallah istediğin okula yerleşirsin.

2021-06-30 13:48
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 60

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 60

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 60

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Bakırköy Nüket Ercan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 60

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 60

Maçka Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cengizhan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Cengizhan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://cengizhananadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Cengizhan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Cengizhan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Cengizhan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cengizhan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız