Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0216 565 45 95
0216 565 50 84
Adres Merdivenköy Mah. Muhtar Kadir Kuruçay Sok. No22 Kadıköy/İstanbul
MEB logo İstanbul / Kadıköy
Mustafa Saffet Anadolu Lisesi

http://mustafasaffet.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi İstanbul ili Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mustafa Saffet Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mustafa Saffet Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mustafa Saffet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Taban Puanı 475.8903 -
2016 Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Taban Puanı
461.1159 6.1700

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Osmanlı Devletinin kurucusu olan Osmangazi adı ile Osmangazi Anadolu Lisesi olarak 9 Eylül 1996 tarihinde açılmıştır

İlk mezunlarını 2000-2001 yılında vermiş olup İstanbul`da Anadolu liseleri arasında üniversiteye en çok öğrenci yerleştiren üçüncü Anadolu Lisesi olmuştur. Hayır sahibi ve iş adamı Mustafa Saffet Ciğerli`nin yaptırmış olduğu binaya 2002- 2003 eğitim - öğretim yılında taşınılmış olup okulumuzun adı Mustafa Saffet Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Öğrencilerin oyun oynayacağı bir bahçe olmadığından 2004 yılında İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından oyun bahçesi, okul duvarları, demir parmaklıklar, demir kapılar, asfalt çalışmaları yapılmıştır. Kadıköy Belediyesi tarafından oyun bahçesindeki potalar 2005 yılında temin edilmiştir. Okulun uygun bölümleri kullanılabilecek şekilde Kantin Katında oda olarak düzenlenmiştir. Okulun 1 Laboratuvar, 1 Arşiv, 1 Spor Odası, 2 Rehberlik, 1 Bilgisayar Laboratuvarı, 1 Depo olmak üzere 7 bölümdür. Bunun haricinde 20 Derslik, 1 Öğretmenler Odası, 1 Kütüphane, 2 İdare Odası, 1 Memur Odası, 1 Okul Aile Birliği odası vardır. Mustafa Saffet Anadolu Lisesi

Okula Özel İsim Veriliş Nedeni: 16.09.2002 tarihinden itibaren okul binası hayırsever Mustafa Saffet Ciğerli tarafından Milli Eğitime bağışlandığından kendi adıyla anılmaktadır.

BAŞARILAR Mustafa Saffet Anadolu Lisesi
 • Öğretmen :38
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :611
 • Derslik :20
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 8.00-15.00
 • Isınma Kalorifer-Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil İngilizce 2.dil Almanca
 • Ulaşım Okulumuza otobüsle ulaşmak için 8A BATIATAŞEHİR-KADIKÖY, 8E ESENEVLER-KADIKÖY, 9K TAŞDELEN-KADIKÖY, 10E ESATPAŞA KADIKÖY, 10G ÜMRANİYE ESATPAŞA-KADIKÖY, 14B ADEMYAVUZ-KADIKÖY, 14ES ESENŞEHİR-KADIKÖY, 14ŞB ŞAHİNBY KADIKÖY, 15ÇK GÜZELTEPE-KADIKÖY, 15SK SUTANMURAT-KADIKÖY 15YK YENİMAHALLE-KADIKÖY, 20D DUDUDLLU YENİŞEHİR-KADIKÖY, 2OK KAZIMKARABEİR-KADIKÖY, 21Y BATIATAŞEHİR-KADIKÖY, hatlarını kullanabilirsiniz. Gözcübaba otobüs duraklarında inmelisiniz.
Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Mustafa Saffet Anadolu Lisesi

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mustafa Saffet Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0216 565 45 95
Okulun Faxı: 0216 565 50 84
Okulun Adresi: Merdivenköy Mah. Muhtar Kadir Kuruçay Sok. No22 Kadıköy/İstanbul

Bu okula 60 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

İstanbul Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Melahat Akkutlu Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Halil Bekmezci Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Hacı Sabancı Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
TEB Ataşehir Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -

Önemli: Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mustafa Saffet Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mustafa Saffet Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Mustafa Saffet Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi yorumları, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi nerede?, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi formaları, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi adresi, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+