Kemal Atatürk Anadolu Lisesi

İstanbul / Kadıköy

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
 • Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 152
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Kadıköy
Başarı Puanı (OBP) 88.4579
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi İstanbul ili Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kemal Atatürk Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi 1894 yılında Fransadan Kadıköye gelmiş olan Oblates de l Assomption rahibelerinin 1895 yılında Yeldeğirmeninde eğitime açtıkları bu okula, Kadıköyün önemli azizesi olan Saint Euphemienin adı verilmişti.

Bu rahibeler aslında bugün yerinde olmayan Modadaki Şifa Hastanesi ile ilgileniyorlardı ve 1905 yılından itibaren bu hastanede faaliyet göstermişlerdi. Saint Euphemie Okulu yatılı olarak da hizmet vermiş ve mezunlarını daha çok Notre Dame de Sion Okuluna göndermiştir. Saint Euphemie Okulunun, 1906 tarihli Goad haritalarında görüldüğü gibi, önce Taşlıbayır Sokağında bulunan aşağıdaki binası inşa edilmiş ve faaliyete geçirilmiştir.

Daha sonra yangın geçiren bu binanın bir kat fazlasıyla yenilenmesi ve diğer binaların da inşa edilmesi için 1912 yılında Osmanlı makamlarından irade alınmış, Okul İskele Sokağındaki binası ve kilisesi ile birlikte inşa edilerek bugünkü halini almıştır. 13 Aralık 1934 tarihinde yürürlüğe giren, Bazı Kisvelerin Giyilemeyeceğine Dair Kanunla, kolejlerde öğretmenlik yapan papazlar, rahipler ve rahibelerin çoğunluğu bu kanuna uymakta zorlanmışlar ve ülkeyi terk etmek zorunda kalmışlardı. Onların eğitim verdiği okullar ise eğitim veremez duruma gelmiş, ayrıca ekonomik sebeplerin de etkisiyle kapanmak zorunda kalmışlardı. Daha sonra Maarif Vekâleti (Milli Eğitim Bakanlığı) ne devredilen bu okullardan biri olan Saint Euphemie Okulu da 1935 yılında kimlik değiştirmiş ve 3. Orta Mektep adıyla eğitim vermeye devam etmişti. 

1950de Kemal Atatürk Ortaokulu adını alan okulumuz, 1960- 1967 yıllarında Kadıköy Ticaret Lisesine çift tedrisatlı bir düzenleme ile ev sahipliği yapmıştır.  1992de Kemal Atatürk Lisesi ne dönüşen okulumuzun 1994te ortaokul dönemi bitmiştir. 1999 yılındaki depreme kadar öğrencilerine hizmet vermiştir. 

2001de Yabancı Dil Ağırlıklı (Süper) Lise dönemi başlar, 2002 yılında okul binası deprem nedeni ile hasar görür ve restorasyona alınır, eğitime Acıbadem semtinde Ahmet Sani Lisesinde devam edilir. 2009 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı (Süper) Lise eğitimi biter. 17 Ağustos depremi sonrası başlatılan okulları güçlendirme çalışmaları nedeniyle okulumuz onarımın sona ermesiyle 2009 yılında Yeldeğirmenindeki tarihi mekanına döner. 

2012- 2013 Eğitim yılı ile birlikte Kemal Atatürk Anadolu Lisesi olarak eğitime devam etmektedir. 

Binamız Yeldeğirmeni ndeki diğer tarihi binalar gibi art-nouveau süslemeleri olan tarzdadır. Bitişiğindeki kilise ( şimdi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi) ile birlikte her iki binanın içinde ve dışında korunması gereken önemli öğeler bulunmaktadır. Okulumuz ikinci dereceden tarihi eser kapsamındadır. A, B, C bloklardan ve bir iç avludan oluşan okulumuz ana bina olarak A bloğu kullanmakta olup, C blokta Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat hizmet vermekte ve B blok bakım-onarım beklemektedir. Ünlü Pilot Cengiz Topel okulumuzdan mezun olmuş, Osmanlının ilk kadın şairi Nigar Hanımefendi okulumuzda okumuştur. Ömer Seyfettin'in kızı Güner Hanımefendi okulumuzun yatılı öğrencisidir. 
 • Derslik :15
 • Fen Laboratuvarı :2
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Revir:1
 • Saatler : 08.00-15.20
 • Bağlantı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil : 1. Yabancı Dil: İngilizce ( 2. Yabancı Dil: Almanca )
 • Isınma : Doğalgaz
 • Servis : Yok
 • Ulaşım : Kadıköy Rıhtım Duraklar 3 dk Marmaray Ayrılık Çeşmesi Durağı 4 dk
 • Yerleşim Yeri : Rasimpaşa Mah. Rıhtım İskele Sk.No:43 34716 Kadıköy İstanbul
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezine 500 metre İl Merkezine 8 Km.

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kemal Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe

Adres: Rasimpaşa Mh. İskele Sok. No 43 Kadıköy / İstanbul

Tel: 0216 346 49 01

Fax: 0216 418 87 23

web: http://kkaal.meb.k12.tr

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 152 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 80

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 81

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 59

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 56

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 90

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 225

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kemal Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kkaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kemal Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kemal Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kemal Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız