Kemal Atatürk Anadolu Lisesi

İstanbul / Kadıköy

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 267
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.5633
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi İstanbul ili Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.5633".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.5633
2021
92.2853
2020
88.4579
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kemal Atatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi 1894 yılında Fransadan Kadıköye gelmiş olan Oblates de l Assomption rahibelerinin 1895 yılında Yeldeğirmeninde eğitime açtıkları bu okula, Kadıköyün önemli azizesi olan Saint Euphemienin adı verilmişti.

Bu rahibeler aslında bugün yerinde olmayan Modadaki Şifa Hastanesi ile ilgileniyorlardı ve 1905 yılından itibaren bu hastanede faaliyet göstermişlerdi. Saint Euphemie Okulu yatılı olarak da hizmet vermiş ve mezunlarını daha çok Notre Dame de Sion Okuluna göndermiştir. Saint Euphemie Okulunun, 1906 tarihli Goad haritalarında görüldüğü gibi, önce Taşlıbayır Sokağında bulunan aşağıdaki binası inşa edilmiş ve faaliyete geçirilmiştir.

Daha sonra yangın geçiren bu binanın bir kat fazlasıyla yenilenmesi ve diğer binaların da inşa edilmesi için 1912 yılında Osmanlı makamlarından irade alınmış, Okul İskele Sokağındaki binası ve kilisesi ile birlikte inşa edilerek bugünkü halini almıştır. 13 Aralık 1934 tarihinde yürürlüğe giren, Bazı Kisvelerin Giyilemeyeceğine Dair Kanunla, kolejlerde öğretmenlik yapan papazlar, rahipler ve rahibelerin çoğunluğu bu kanuna uymakta zorlanmışlar ve ülkeyi terk etmek zorunda kalmışlardı. Onların eğitim verdiği okullar ise eğitim veremez duruma gelmiş, ayrıca ekonomik sebeplerin de etkisiyle kapanmak zorunda kalmışlardı. Daha sonra Maarif Vekâleti (Milli Eğitim Bakanlığı) ne devredilen bu okullardan biri olan Saint Euphemie Okulu da 1935 yılında kimlik değiştirmiş ve 3. Orta Mektep adıyla eğitim vermeye devam etmişti. 

1950de Kemal Atatürk Ortaokulu adını alan okulumuz, 1960- 1967 yıllarında Kadıköy Ticaret Lisesine çift tedrisatlı bir düzenleme ile ev sahipliği yapmıştır.  1992de Kemal Atatürk Lisesi ne dönüşen okulumuzun 1994te ortaokul dönemi bitmiştir. 1999 yılındaki depreme kadar öğrencilerine hizmet vermiştir. 

2001de Yabancı Dil Ağırlıklı (Süper) Lise dönemi başlar, 2002 yılında okul binası deprem nedeni ile hasar görür ve restorasyona alınır, eğitime Acıbadem semtinde Ahmet Sani Lisesinde devam edilir. 2009 yılında Yabancı Dil Ağırlıklı (Süper) Lise eğitimi biter. 17 Ağustos depremi sonrası başlatılan okulları güçlendirme çalışmaları nedeniyle okulumuz onarımın sona ermesiyle 2009 yılında Yeldeğirmenindeki tarihi mekanına döner. 

2012- 2013 Eğitim yılı ile birlikte Kemal Atatürk Anadolu Lisesi olarak eğitime devam etmektedir. 

Binamız Yeldeğirmeni ndeki diğer tarihi binalar gibi art-nouveau süslemeleri olan tarzdadır. Bitişiğindeki kilise ( şimdi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi) ile birlikte her iki binanın içinde ve dışında korunması gereken önemli öğeler bulunmaktadır. Okulumuz ikinci dereceden tarihi eser kapsamındadır. A, B, C bloklardan ve bir iç avludan oluşan okulumuz ana bina olarak A bloğu kullanmakta olup, C blokta Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat hizmet vermekte ve B blok bakım-onarım beklemektedir. Ünlü Pilot Cengiz Topel okulumuzdan mezun olmuş, Osmanlının ilk kadın şairi Nigar Hanımefendi okulumuzda okumuştur. Ömer Seyfettin'in kızı Güner Hanımefendi okulumuzun yatılı öğrencisidir. 
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Kemal Atatürk Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kemal Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe

Adres: Rasimpaşa Mh. İskele Sok. No 43 Kadıköy / İstanbul

Tel: 0216 346 49 01

Fax: 0216 418 87 23

web: http://kkaal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 267 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Oğuzhan Oktay Büyük]

Bu okuldan mezun olarak biri olarak 9 yıl sonra tekrardan bir bakayım dedim. Farklı bir his :) Hocaların neredeyse çoğu aynı ve bu çok güzel bir duygu. Fizik hocam Melike Hocama, Kimya dersi hocam Dilek Hocama, Biyoloji dersi Hocalarım Halise ve Serap hocama, Matematik Hocalarım Bedriye ve Yekta Hocaya ve İngilizce Hocam Didem Hocaya saygılarımı sunuyorum. Emekleri büyüktür. Şu an TÜBİTAK´ta Bilgisayar Mühendisi olarak çalışıyorum.

2022-11-05 12:59
 
0
 
0
[Kkkal]

Yönetim Disiplin konusunda biraz rahat ama gerek öğrenciler olsun gerek öğretmenler olsun çok iyiler öğretmenlerden bazıları kötü anlatıyo ama fizik kimya ve biyoloji hocaları iyi ama nedense öğrencilerin %98 inin mat puanı çok düşük onun dışında sözel derslerin hocalarınında bazıları iyi özellikle öğrenciler konusunda çok iyi bi okul ve arkadaşlarınızın değerini anlıyosunuz

2022-09-18 22:21
 
0
 
0
[10. Sinif kaal]

Arkadaşlar ben bu okulda okuyorum bu hafta başka yere nakil gidecem aklınız varsa gelmezsiniz sınavlar aşırı zor telefonlar toplanıyor gerçekten bıktım artık neyseki kurtuluyorum

2022-09-06 11:41
 
0
 
0
[aaaaaaaaaaaa]

merhaba şuan mehmet bayazıd anadolu lisesindeyim buraya nakil aldırmalı mıyım eğitim veya çevre açısından bu iki okulu kıyaslarsanız hangisi daha iyi

2022-09-05 10:44
 
0
 
0
Reklam
[Öğrenci]

Okulun üç yılllık öğrencisi olarak söylüyorum okulun konumu zaten çok iyi, Kadıköy´ün merkezindesiniz. Ortamı iyi sosyal etkinlikler çok olmasa da talep ederseniz yardımcı olmaya çalışıyorlar. Öğretmen kadrosu genel olarak iyi, bazı hocalar hala 2000li yılların soru tarzlarından çıkamamış orası ayrı. Fakat kendi çabalarınızla beraber gerçekten bir şeyler başarabileceğiniz bir okul. Öğrenci ortamı iyi butik bir okul olduğu için herkes birbirini tanır. Okulun en kötü yanları hocaların sözlü konusunda çok cimri olması ve bahçesi ile kantininin çok küçük olması. Ama genel olarak kaliteli insanların olduğu bir okul

2022-08-24 21:24
 
0
 
0
[Kaalzi]


Okuldan biri olarak görüşlerimi direkt söyliyim okul çok küçük bi okul sınıflar kalabalık ama büyük yani sıkışıklık olmuyo en arkada oturursan hocayı duyman zor oluyo sınıflar geniş hocalar maske takıyor ve çok sesleri çıkmıyo zaten bahçesi çok küçük spor salonu vs yok laboratuvarlar kullanılmıyor ve okul cidden eski bazı şeyler dökülüyor falan yani yönetim ve disiplin konusunda cidden iyi bi okul değil küçük bi okul olduğu için aşırı tolerans var rahatsın baya yani karışanın edenin olmuyo sadece bi kaç kişiye takıyorlar ve onlara gelince kural oluyo okuldaki insanlar berbat hocalarının bi kısmı iyi bi kısmı kötü ders anlatma konusunda yani öyle ama hepsi iyi ve güler yüzlü insanlar öğrencileri anlarlar her zaman yani iyi yanlarıda var kötü yanlarıda ortalama bi okul gelinir ama hırs yapılması gereken bi okul değil

2022-08-16 01:49
 
0
 
0
[Bilmemmmm]

Hocalar iyi ders anlatıyormu

2022-08-07 21:50
 
0
 
0
[Gelmekisteyenbiri]

Obp 92,41, okul 92.56 küsur kapatmış kendi kayıt alanımda, Nakil yazsam gelir mi?

2022-08-02 02:09
 
0
 
0
[Kararsız ]

Benim obp puanim 90.8670 nakilde yazdım gelirmi acaba kayıt alanında cvp verirseniz sevinirim

2022-07-30 15:12
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 278

Fenerbahce Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 96

Göktürk Ali Rıza Özderici Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 616

Bakırköy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 58

Kurtuluş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 120

Dr. Sadık Ahmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.5633
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kemal Atatürk Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kemal Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kkaal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kemal Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kemal Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kemal Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kemal Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız