Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
(0 216) 345 09 45
(0 216) 337 05 98
Adres Dr. Esat Işık Cad. No 68 / 34710 Moda/Kadıköy İstanbul
MEB logo İstanbul / Kadıköy
Kadıköy Anadolu Lisesi

http://kadikoyanadolulisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 484.3765
Yüzdelik Dilimi 0.70
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kadıköy Anadolu Lisesi İstanbul ili Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kadıköy Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kadıköy Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kadıköy Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kadıköy Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kadıköy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kadıköy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Kadıköy Anadolu Lisesi Taban Puanı 484.3765 0.7000
2018 Kadıköy Anadolu Lisesi Taban Puanı 426.6014 0.9300
2017 Kadıköy Anadolu Lisesi Taban Puanı
493.2493 1.0500

Kadıköy Anadolu Lisesi (kısaca KAL veya eski adıyla Kadıköy Maarif Koleji) İstanbul'un Kadıköy ilçesi Moda semtinde 1955 yılında kurulan, yabancı dille eğitim yapması amaçlanan lise.

Ulusal Başarı ödülüne sahip ilk ve tek öğretim kurumu olan okul, aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi'nin her yıl verdiği en çok öğrenci gönderen okul olarak Ragıp Devres ödülüne en çok hak kazanan okul konumundadır.[kaynak belirtilmeli] Bu ödülü uzun süre arka arkaya tek başına almasından ötürü İTÜ bu ödülü 2011 yılından sonra iki okula vermeye başlamıştır.

Kadıköy Anadolu Lisesi İstanbul' un tek Türkiye'nin ise en eski maarif kolejidir.[kaynak belirtilmeli] İlk on yıllık eğitim süresi boyunca öğretim yapılan bina Kapusen tarikatına ait bir manastırdır. Okul ilk mezunlarını 1961 - 1962 yıllarında vermiştir.

Kadıköy Anadolu Lisesi ülkemizdeki;

En büyük lise festivalini[1] düzenlemektedir. (KALfest)
Kesintisiz İngilizce Hazırlık Eğitimi veren tek devlet orta öğretim kurumudur.
Toplam Kalite Yönetimi (TQM) 'ni işleyişe alan ilk devlet lisesidir.
Ulusal Kalite Başarı Ödülü takdim edilen ilk orta öğretim kurumudur.
En yüksek üniversitelere öğrenci yerleştirme başarısına sahip lisedir.

Kampüs Hayatı
34 dönümlük bir arazi üzerinde toplam 5 hizmet binası sahip olan okul, büyüklüğü ve elverişli spor alanları ile renkli bir kampüs hayatına sahiptir. Okulun 180 kişilik bir pansiyonu bulunmaktadır. Kampüs içerisinde;

Kapalı Spor Salonu (650 kişi kapasiteli Tribünüyle),
Konferans ve Tiyatro Salonu (350 Kişi Kapasiteli),
Bir Deneme Sahnesi (50 Kişilik),
Bir yemekhane (aynı anda 750 kişiye hizmet verebilir),
Bir sınav salonu (300 Kişilik),
İki Kantin, bir Cafe (cafe mezunlar ve ziyaretçiler için),
Bir Bilardo ve Masa tenisi Salonu,
Üç Bilgisayar Laboratuvarı,
İki Fizik Laboratuvarı,
İki Kimya Laboratuvarı,
İki Biyoloji Laboratuvarı,
İki Yabancı dil Laboratuvar

Bugün itibariyle 80 kız, 160 erkek 240' ı yatılı olmak üzere toplam 1200 den fazla öğrencisi bulunan ve 15.000 i aşkın mezun vermiş olan Kadıköy Anadolu Lisesi, 1955 ten bu yana her alandaki kaliteli eğitim öğretim faaliyetleri, sportif faaliyetler ve sosyal-kültürel faaliyetler başta olmak üzere çeşitli alanlarda yakaladığı başarıyı yıllar boyu geliştirerek sürdürecek ve farklı olmaya, fark yaratmaya devam edecektir. Kadıköy Anadolu Lisesi
 • Öğretmen : 92
 • Rehber Öğretmen : 3
 • Öğrenci : 1298
 • Resim Sınıfı : 2
 • Müzik Sınıfı : 2
 • Derslik : 50
 • BT Sınıfı : 1
 • Misafirhane : 0
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 6
 • Hazırlık Sınıfı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 0
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Okulumuz Pansiyonlu olup, gündüzlü ve karma olarak 1 yıl Hazırlık 4 yıl Lise olmak üzere 5 yıl olarak eğitim vermektedir.
 • Kantin: 1
 • Yemekhane : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08.00-15.10
 • Bağlantı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil : Okulumuzda İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir. Ara sınıflarda birinci yabancı dil olarak İNGİLİZCE, ikinci yabancı dil olarak ALMANCA okutulmaktadır.
 • Isınma : DOĞALGAZ-KALORİFER
 • Pansiyon : Kız ve Erkek pansiyon mevcuttur.
 • Lojman : 2 Lojman - 4 adet müştemilat mevcuttur. Sayısı:2
 • Servis : Hemen hemen İstanbul´un tamamına servis mevcuttur.
 • Ulaşım : Caferağa Mah. Dr Esat Işık Cad. No:68 Moda-Kadıköy/İSTANBUL
 • Yerleşim Yeri :
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Şehir Merkezinde
 • YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : Ortalama %90-95 arasında.
 • Sportif Etkinlikler : Okulumuzda futbol, basketbol, voleybol, eskrim, yüzme, tenis, satranç, go, bisiklet, atletizm alanında bir çok faaliyet ve başarımız mevcuttur.
Kadıköy Anadolu Lisesi Kadıköy Anadolu Lisesi

Kadıköy Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kadıköy Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kadıköy Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kadıköy Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Kadıköy Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (0 216) 345 09 45
Okulun Faxı: (0 216) 337 05 98
Okulun Adresi: Dr. Esat Işık Cad. No 68 / 34710 Moda/Kadıköy İstanbul

Bu okula 470 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

İstanbul Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Suat Terimer Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 451.3405 4.21
Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 416.6867 9.61
Florya Tevfik Ercan Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 450.6918 4.30
Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 415.9948 9.73
Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Merkezi Sınav 446.5598 4.85

Önemli: Kadıköy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kadıköy Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kadıköy Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kadıköy Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Kadıköy Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kadıköy Anadolu Lisesi yorumları, Kadıköy Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kadıköy Anadolu Lisesi nerede?, Kadıköy Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kadıköy Anadolu Lisesi formaları, Kadıköy Anadolu Lisesi adresi, Kadıköy Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+