İstanbul Kadıköy Lisesi

İstanbul / Kadıköy

İstanbul Kadıköy Lisesi
 • İstanbul Kadıköy Lisesi
  Ekle
 • 661
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 94.0180
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İstanbul Kadıköy Lisesi İstanbul ili Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İstanbul Kadıköy Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İstanbul Kadıköy Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.0180".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
94.0180
2020
91.5867
İstanbul Kadıköy Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

İstanbul Kadıköy Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. İstanbul Kadıköy Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

İstanbul Kadıköy Lisesi 1957 yılında öğrenime açılan okulumuz, Kız Lisesi olarak hizmet vermektedir. 10 dönümlük arazi üzerinde 3 bina bulunmakta, 300 öğrencilik pansiyon bölümü, konferans ve kapalı spor salonları, 5 adet laboratuvar, resim ve müzik odaları, asırlık ağaçların bulunduğu geniş bahçesi ile Moda caddesinden denize kadar uzanmaktadır. 

Okulumuzun 3 binasından bir tanesi olan Mermer Konak ile ayrı bir önem taşımaktadır. Mahmut Muhtar Paşa´nın mirasçıları tarafından Milli Eğitim Bakanlığı´na satılan Mermer Konak 1890-1891 yıllarında yapılmıştır. Diğer 2 bina 1969 ve 1972 yıllarında konağın bahçesine ilave olarak yapılmıştır.

Bunlardan deniz tarafındaki bina 17 Ağustos 1999 depreminde hasar görmüş ve kullanılamaz duruma gelmiştir. Bu nedenle pansiyon binasının, spor salonunun ve deniz tarafındaki derslik binalarının eğitime fiziksel katkı projesi (EFİKAP) içerisinde Temmuz-Aralık 2002´de İstanbul Menkul Kıymetler Borsası tarafından takviye ve onarımı yapılmıştır. Bu süre içerisinde Erenköy Kız Lisesi´nde Eğitim-Öğretim öğleden sonra devam ettirilmiştir. 

İl Milli Eğitim Komisyonu´nun 12.06.2008 tarih ve 8 sayılı kararı ile Kadıköy Lisesi olan ismimiz "İSTANBUL KADIKÖY LİSESİ" olarak değiştirilmiştir. 27 Şubat okulumuzun kuruluş yıldönümü olup, her yıl şubat ayının 4. pazarı okulumuzun geleneksel "Simit-Salep" günü olarak kutlanmaktadır.

2016-2017 eğitim öğretim yılında Kız Basketbol takımımız Anadolu yakası bölge 1.si ve İstanbul 6.sı olarak Türkiye Şampiyonasına katılmış, Denizli grubunda 1. olmuştur. Sevgili arkdaşlar. Okulumuz istanbul un en sosyal en eski en köklü ve en başarılı okullarından bir tanesidir. Öncelikle okulumuzun fiziki yapısından bahsedelim.

Okulumuzun bahçesi içerisinde 4 tane bina bulunmaltadır. A blok , B blok , C blok ve tarihi Mahmut Muhtar Paşa Köşkü ve yahut dış görünümünden ötürü Mermer köşk bulunmaktadır. A blok denize sıfır deniz manzaralı deniz kenarında bulunuyor .A blokta sınıflar , kantin , kütüphane , idare , müzik ve görsel sanatlar atölyelerimiz , spor salonumuz bulunmaktadır. A bloğun karşısında Mermer köşk bulunuyor. Üst bahçede B ve C bloklar bitişik olarak konumlanıyor. B blokta kız öğrenci pansiyonu bulunuyor. C blokta 3 adet fen , 1 adet bilişim labaratuarımız ve 12. Sınıfların bir kısmı bulunuyor.

Okulumuz bahçesindeki köşkte 19. YY ın sonlarında Kadıköy Bahariye Nazırı Mahmut Paşa ve ailesi ikametgah etmekteymiş. Mahmut muhtar paşa bir zamanlar devlet işlerini bu köşkten yürütmekteymiş. Fakat seneler sonra Mahmut Muhtar Paşa ve ailesi nedeni bilinmeyen bir taşınma olmuş. Ve köşk seneler seneler sonra Milli Eğitim Bakanlığına verilmiş. O zamanlar bu koskoca bahçede bu 3 okul binası bulunmuyormuş. Bu okul binalarının yerine heykeller ve asırlık ağaçlar varmiş. Fakat 1952 senesinde o heykeller Koç şirketi tarafından satın alınmış ve Koç müzesinde yerini almış. Ve 1952 senesinde bu köşk Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Kadıköy Kız Lisesi adında bir lise olarak okul olarak kullanıma başlanmış. Daha sonra depremden aldığı hasarlar nedeniyle kapısına kilit vurulmuş.2000 li senelerin başlarında ise bu köskte resim ve görsel sanatlar dersi işlenmekteymiş. Fakat 1999 senesinde tekrar depremde aldığı hasarla tamamen kapısına kilit vurulmuştur. Senelerce olan uğraş sonucunda bu sene köşkünüz restore edilmektedir. Okulumuza yeni yerleşen arkadaşlarımıza burayı gezdiriyoruz. Ve hoş geldin partileri organize ediyoruz .Köşk hakkında detaylı bilgiyi okulumuzun resmi internet sitesinden bulabilirsiniz.

Okulumuz sosyal yönüne gelelim. Okulumuz spor alanında çom sayıda dünya ve Türkiye derece ödülleri mevcuttur. Bu ödülleri de okulumuz internet sayfasından öğrenebilirsiniz. Ayrıca okulumuz öğrencilerinden bir kişi Dünya En İyi İngilizce Hikayesi ödülü kazanmıştır. Okul koromuz her özel günde çalışmalarını törenlerde okul halkına ve tüm Kadıköy'e sergilerler. Ayrıca Vodafone Freezon Liseler arası müzik yarışmasında 2. Seçilmiştir. Arkadaşlık ilişkilerinden bahsetmeye bile lüzum yok çünkü zaten okulumuzdan mezun olan öğrencilerin İKL hakkında en çom sevdiğin yanı hangisi diye sorsalar ömürlük dostluklar derler. Kütüphaneye gidit ders çalışmaya başladığınızda asla kimse sizi rahatsız etmez tam tersine üst sınıflar gelip yanınıza yardıma ihtiyacın var mı diye dostça yaklaşırlar. Hocalarımız zaten % 92 si Uzman unvanlıdır. Yani eğitimli , tecrübeli ve donanımlı öğretmenlere sahibiz. Çoğu öğretmenimiz 20 30 ve hatta daha fazla sene öğretmenlik yapmış donanımlı hocalardır. Okulumuzda istediğiniz zaman istediginiz yerde öğretmenlerinize gidip rahatça soru sorabilirsiniz.

Melisa Gül

İstanbul Kadıköy Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İstanbul Kadıköy Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
İstanbul Kadıköy Lisesi
İstanbul Kadıköy Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
İstanbul Kadıköy Lisesi
İstanbul Kadıköy Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe
İstanbul Kadıköy Lisesi
İstanbul Kadıköy Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Kadıköy
  İlçe

Adres: Caferağa Mah. Hacı İzzet Sokak No 7 Moda / Kadıköy / İSTANBUL

Tel: (0216) 345 09 71

Fax: (0216) 418 61 60

web: http://istanbulkadikoylisesi.meb.k12.tr

İstanbul Kadıköy Lisesi ile ilgili 661 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[.....]

eğer gerçekten dersi dinleme gibi bi amacınız varsa tercih etmemeniz gereken bir okul, konumu dolayısıyla ulaşım rahat ve dersten denizi izleyebiliyorsunuz, ortam kişiye göre değişir ben hoşlanmıyorum, bazı hocalar sınıfa girip hiçbir şey demeden ders işlemeden oturuyor falan disiplinsiz bir okul, konuma göre değişir sanırım ama yazan taban puandan çok daha düşük puanlarla 80 vb ile nakille gelen kişiler duydum

2022-05-17 21:40
 
0
 
0
[defne]

burayı kazanmak için konum illa kadıköy mü olmak zorunda

2022-05-02 01:35
 
0
 
0
[9.sınıf ]

Ben şuan spor lisesinde okuyorum ve memnun değilim Ataşehirde oturuyorum ort:94,6098 girebilirmiyim bilmiyorum ataşehirde Anadolu’larda nakil kalmamış ve burayı gördüm nasıl lise hiç bir fikrim yardımcı olabilirmisiniz sınavları nasıl ders ortamı ile ilgilide cevaplayan olursa çok sevinirim

2022-03-23 23:29
 
0
 
0
[aldığımherkararyeniyanlış]

Çok büyük umutlarla gelmiştim bu okula ancak mezun olan öğrecilerin yaptığı yorumlar sizi aldatmasın. Başarılı, disiplinli ve ufkumu genişletecek bir öğretmen kadrosu beklentisiyle tek tercih ile ilk yerleştirmelerde bu liseye kayıt oldum, şuan 10.sınıfım. Ancak benim gibi beklentileriniz varsa sizler için burası büyük bir hayal kırıklığı olacak ne yazık ki. Muhtemelen kayıt öncesinde size okulun ne kadar ´´disiplinli´´ olduğu anlatılacak ancak bunlar tamamen safsatadan ibaret. Teneffüslerde sınıflara tuvaletlerden sigara kokusu esiyor, öğrenciler köşkün arkasında sigara içiyor, alafranga tuvaletler kül tablası olarak kullanılıyor, okulda hijyene dair en ufak bir şey yok. Öğretmenler sınıf ile olan kişisel problemleri sebebiyle derslere keyfi olarak geç girebiliyor ya da direkt o dersi işlemiyor. Öğretmen kadrosu eksiği sebebiyle birçok dersimiz boş geçti hala boş geçen derslerimiz oluyor. Uzun lafın kısası büyük idealleriniz varsa bu liseyi aklınızdan dahi geçirmemenizi tavsiye ederim.

2021-11-06 16:28
 
0
 
0
Reklam
[Bilinmeyen]

Bu okula çok gelmek istiyorum 3. Nakil sonuçları açıklanacak ama yine alınmayacağım 22. Sıradayım:(

2021-10-01 10:20
 
0
 
0
[AAAAAAAAAAAAA]

Uzun zamandır nakil almaya çalışıyordum, bugün öğrendim sonunda nakilim tutmuş. A şubesindeyim <3

2021-09-17 23:16
 
0
 
0
[ilyas kayhan]

hangi okul tadilata girse bu okulun binasını kullanıyor, resmen bu okuldaki öğrenciler 2.sınıf muamele görüyor,geçen 2 sene erenköy kız lisesi vardı bu sene kadıköy anadolu lisesi tadilatta olduğundan bu okulun ek binasına taşınmış,okulun kendi öğrencileri kapısı,penceresi olmayan,akıllı tahtası olmayan,erkek,kız wc lerinin ortak kullanıldığı,havasız,leş gibi,nefes alınmayan kümes gibi odalarda hem de bu pandemi zamanında 35 kişi ders yapıyorlar,öğretmenler sabote ediyor derslere girmiyorlar,isyan eden velilere okul müdürü beğenmiyorsanız başka okula kayıt aldırın diyor.bu yazım dikkate alınsın gerekli önlemler alınsın yoksa okulda çok büyük isyan çıkacak benden söylemesi

2021-09-06 17:52
 
0
 
0
[Kartal servis]

Merhablar okulun Kartal´a servisi var mı? Biraz uzak kalıyo servis olmadan ulaşım zor olucak gibi. Servisle ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim 🙏🙏

2021-08-31 22:31
 
0
 
0
[9.sınıf]

kıyafet hakkında bilgi alabilme şansım varmı acaba?

2021-08-28 03:22
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 133

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 321

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 123

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 716

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 101

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 72

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İstanbul Kadıköy Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İstanbul Kadıköy Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://istanbulkadikoylisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İstanbul Kadıköy Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İstanbul Kadıköy Lisesi yorumları okuyabilir, İstanbul Kadıköy Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İstanbul Kadıköy Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız