Vefa Poyraz Anadolu Lisesi

İstanbul / Gaziosmanpaşa

Vefa Poyraz Anadolu Lisesi
 • Vefa Poyraz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 80
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Gaziosmanpaşa
OBP Puanı (*) 89.2591
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Vefa Poyraz Anadolu Lisesi İstanbul ili Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Vefa Poyraz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Vefa Poyraz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.2591". Vefa Poyraz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Vefa Poyraz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Vefa Poyraz Anadolu Lisesi 1966 yılında Başbakan Süleyman Demirel"in de katıldığı bir temel atma töreni düzenlendi. 1968-1969 Öğretim yılında okul eğitim - öğretime ortaokul olarak başladı.

1971-1972 eğitim - öğretim yılında lise bölümü okulun bünyesine katıldı. 1989 yılında ek bina yapılarak orta ve lise öğrenimi farklı binalara taşındı. 1992 öğretim yılından itibaren tamamen Lise eğitimi ile devam edildi. 1992-1993 ile 1995-1996 öğretim yıllarında Kredili Sistemle öğretime devam etti. 1998-1999 öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü hizmete girdi.

2005-2006 yılında 4 yıllık lise ile öğrenci alımına başlayan okulumuz aynı dönemde ciddi bir onarıma girdi. Tüm zemin ve iç-dış mekan yeniden tefriş edildi. Özellikle Gaziosmanpaşa ilçesinde 1990 yılların başına kadar iki liseden bir tanesi olması itibarıyla çok geniş çevreden öğrenci yetiştirmiş ve çok çeşitli meslek dallarında üst düzey yönetici ve bürokrat yetişmesini sağlamıştır. Açıldığı günden buyana Türkiye Cumhuriyeti"nin temel değerlerine, Atatürk İlke ve İnkılaplarına, Türk Milli Eğitimin Temel Amaç ve İlkelerine riayet ederek insan yetiştirmeyi hedefleyen okulumuz geçmişimden aldığı bu ışık ile geleceğe umutla bakan bir kurum olma adına kararlılıkla yoluna devam etmektedir.
YGS Başarı Yüzdesi: LYS Yerleştirme Yüzdesi

Vefa Poyraz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vefa Poyraz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Vefa Poyraz Anadolu Lisesi
Vefa Poyraz Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe

Adres: Fevzi Çakmak Mahallesi 756. Sk. No4 Küçükköy Gaziosmanpaşa

Tel: 02125354138

Fax: 02125354139

web: http://vefapoyrazanadolulisesi.meb.k12.tr

Vefa Poyraz Anadolu Lisesi ile ilgili 80 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Hiranur]

5,6,7. 𝙎ı𝙣ı𝙛 𝙤𝙗𝙥 𝙥𝙪𝙖𝙣ı𝙢 80-85 𝙖𝙧𝙖𝙨ı𝙣𝙙𝙖𝙮𝙙ı 8. 𝙎ı𝙣ı𝙛 ş𝙪𝙖𝙣 66 𝙨𝙞𝙯𝙘𝙚 𝙜𝙞𝙧𝙚𝙗𝙞𝙡𝙞𝙧 𝙢𝙞𝙮𝙞𝙢???
𝙇Ü𝙏𝙁𝙀𝙉 𝘾𝙀𝙑𝘼𝙋 𝙑𝙀𝙍İ𝙉𝙉

2022-01-14 20:32
 
0
 
0
[Cevap]

Öğrencilerin çoğunluğu iyi denilmiş zaten hepsi değil. Ortaokulda notlar çok bol veriliyor ve ortalaması 80-90 olan her öğrenciye maalesef bu sebepten dolayı iyi diyemeyiz. Zaten sınavsız bi okul olduğu için karma öğrenci alıyor bu nedenle kötü öğrencilerin olması çok normal. Bu lisede sınavlar oldukça zor çalışmayan asla yapamaz ortalama yükseltmek ortaokuldaki gibi kolay değil hatta imkansız.

2021-10-27 00:11
 
0
 
0
[Rumuz]

Arkadaşlar çok pardon cevaplara yanıt veren arkadaşlardan çoğu okulun öğrencilerinin başarılı olan öğrenciler olduğunu söylemiş. Bu okul için en düşük ortlama 89 diyorsunuz ama o zaman başarısız olan öğrenciler kim ve buraya nasıl girdiler diye sorarım size.Eğitim alanında gerçekten çok yetersiz olan birçok öğrenci arkadaş tanıyorum ve bu okuldalar emin olun ortalamaları 89 bile değil. Ben gerçekten bu arkadaşların (madem çok yüksek bir okul) nasıl bu okula girebildiklerini çok merak ediyorum.

2021-10-13 23:36
 
0
 
0
[Cmylmz]

Başarılar

2021-09-25 12:16
 
0
 
0
[vefa poyraz öğrencisi]

bu okula obp 94.700 ile girdim ben bu sene. 2021 LGS sınavında istediğim puanı alamadım çünkü. öncelikle okul 2019 istanbulda olan deprem yüzünden hasar görüp yıkılmış. bilmeyenler için söylüyorum. şu an bir ilkokulda misafir olarak eğitim görüyorum. 1. belki de en büyük sıkıntı 1400 kişiyiz ve okuduğumuz okul bize yetecek kadar büyük değil. çıkışlarda herkes bir anda merdivenlere atlıyor adım atacak yer bulamıyorum. ben 5. kattayım (9. sınıflar 5. katta) alt kata inene kadar 8 dakika sürüyor. servisle gittiğim için herkesin inmesini bekleyip en son da çıkamıyorum. 2. bir sorun sınıflar en az 40 kişilik. benim sınıfım 40 kişi 1 kişi devamsız olduğundan 39 kişiyiz allahtan. okulda en yüksek sınıf kapasitesi de 48 kişi. bizzat bir hocamız söylemişti. bunları bırakıp eğitimine gelecek olursam matematik ve tarih hocam gerçekten çok iyi. ama diğer öğretmenlerden pek memnun değilim. elimi kaldırdığım halde söz hakkı almak için beni kaldırmamak için inat ediyorlar resmen. x dersinde y hocası 14 kere elimi kaldırdığım halde bir kere bile beni kaldırmadı. halbuki bir kızı 3 kere kaldırdı. ha pek derse katılan birisi de değilim. sadece bu hoca değil birkaç hoca daha öyle. neyse iyi yanları sınıftaki herkes başarılı ve bu da hoş bir rekabet olmasını sağlıyor aramızda. mesela ortaokul zamanıma dönecek olursam herkesin ortalaması 70 vb. olurken benimkisi 95 civarı geliyordu ama mutlu olmuyordum nasıl anlatabilirim bilmiyorum çünkü rekabet yok gibi bir şeydi. herkes öylesine geliyordu. o bakımdan iyi. derse 14-15 kişi katılıyor genelde. iyi bir okul bunlar göze alındığında. en azından Süleyman şahtan iyidir.

2021-09-25 11:32
 
0
 
0
[Fatma]

Ben okuldan ve hocalardan
çok memnunum benim kızım bu okula gidiyor bu güne kadar hiç bir konuda asla sıkıntı yaşamadık gayet güzel başarılı disiplinli bir okul tercih yapmak isteyen gönül rahatlığıyla yapsın tavsiyemdir keşke oğlumun puanı yetseydi onuda bu okula gönderecektik olmadı okumak isteyen en kötü bir liseden bile başarılı olur yeterki içinde olsun bazı şeyler

2021-09-05 00:24
 
0
 
0
[virgül]

hayallerinizi yıkmak istemem fakat ben alparslan ortaokulunda okurken yeşim hocamız ders çalışmayanlara sizin yeriniz vefa poyraz siz anca oraya layiksiniz derdi ,

2021-08-05 11:51
 
0
 
0
[Ilgına cevap]

Okul saatleri 7-12.50 arası
Okul servisi oldukça güvenilir ve profesyoneller, bizim okulumuz dışında Doğa koleji ve fatih gelenbevi anadolu lisesinin servisini de çekiyor (okula başladığımdan beri servis kullanıyorum ve çok memnunuz)
Okulda telefon yasağı genel olarak yok fakat sınav haftaları çok dikkat ediliyor
Her okulda umursamaz tembel tipler vardır, bu okulda da var tabii ama çok az
Yaşın küçük olduğu için de dışlanacağını vs asla sanmıyorum

2021-07-30 15:06
 
0
 
0
[bahar^^]

Tercihler açıklandı ve bu okul çıktı umarım güzel bir sene olur

2021-07-26 20:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 118

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Vefa Poyraz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Vefa Poyraz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://vefapoyrazanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Vefa Poyraz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Vefa Poyraz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Vefa Poyraz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Vefa Poyraz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız