Plevne Anadolu Lisesi

İstanbul / Gaziosmanpaşa

Plevne Anadolu Lisesi
 • Plevne Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 174
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Gaziosmanpaşa
OBP Puanı (*) 88.1649
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Plevne Anadolu Lisesi İstanbul ili Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Plevne Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Plevne Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.1649". Plevne Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Plevne Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Plevne Anadolu Lisesi, Plevne müdafaası ile ünlenen Gazi Osman Paşadan ismini alan semtte bulunmaktadır. 1965 yılında Karlıtepe ilk öğretim okulunun bahçesinde barakalarda, orta okul olarak eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz tarihi boyunca birçok alanda başarılara imza atmıştır:bunlardan 1970-1971 eğitim öğretim yılında Türkiye bilgi yarışması birinciliği, Tatilya 'nın açığı İstanbul liseler arası bilgi yarışması ikinciliği, Kentim İstanbul bilgi yarışmalarında iki kez ilçe birinciliği bulunmaktadır.

Spor dallarında ise, futbolda  üç defa İstanbul birinciliği, 1988-1989 sezonunda Türkiye finali oynanmasının yanında tekvando, badminton gibi alanlarda Milli Sporcularımız da mevcut olup üstün başarıları bulunmaktadır

Yetiştirdiği öğrencileri Üniversiteye göndermede belli bir başarısı olan okulumuzun, yurdun dört bir yanındaki üniversitelerde de öğrencileri bulunmaktadır. Bugün ilçemiz devlet dairelerinde ve ilçemiz belediye bürolarında hizmet veren yüzlerce mezunumuz vardır.

Okulumuzdan, her alanda eleman yetiştiği gibi, bir çok öğretmen arkadaşımızda yetişmiştir.  Bunlardan; Havva Yurtseven, Şirin Camcıoğlu, Hakan Beyaztaş mezun oldukları Plevne Lisesi´nde  çeşitli branşlarda öğretmen olarak görevlerine devam etmektedirler. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Plevne Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Plevne Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Plevne Anadolu Lisesi
Plevne Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Plevne Anadolu Lisesi
Plevne Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Plevne Anadolu Lisesi
Plevne Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Plevne Anadolu Lisesi
Plevne Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Plevne Anadolu Lisesi
Plevne Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Plevne Anadolu Lisesi
Plevne Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Plevne Anadolu Lisesi
Plevne Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe

Adres: Merkez mah. Halitpaşa cad. Havuzbaşı Mevkii No1/2 Gaziosmanpaşa / İstanbul

Tel: 0212 497 25 32

Fax: 0212 497 25 33

web: http://plevneanadolulisesi.meb.k12.tr

Plevne Anadolu Lisesi ile ilgili 174 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ceren ]

10. Sınıfım ortaokul obp: 84 buçuk ama adres değişiktirmem gerekiyor değiştirme yaparsam girme ihtimalim var mı?

2021-12-01 22:36
 
0
 
0
[İsimsiz]

Okulda sözel bölümü var mı açılacak mı acaba ?

2021-11-13 08:45
 
0
 
0
[Hatice]

Okul açıklamasında saatler 15.35 bitiş görünüyor. Fakat okul ikili eğitimde. Sabahçılar 07.20 giriş, öğlenciler çıkış 18.20. Kızım 89.78 obp puanı ile girdi. Hocaları disiplini eğitimi gayet iyi. Özellikle giriş ve çıkışlarda kartlı sistem olması ve her kart okutulduğunda veliye sms gelmesi gayet güzel olmuş. Günümüz şartlarını düşününce çocuğum okula ulaşabildimi aman başına birşey geldimi derdi yok. Not; öğrenciler hemen tepki göstermeyin okula gidip gitmemesi değil, güvende olup olmaması benim sorunum.

2021-11-06 11:55
 
0
 
0
[Memnunsuz]

Sabahçı öğlenci olmasından hiç memnun değilim aşırı derecede öğrenci alınmış diğer liseler seçerken bu okul neden böyle yapıyor biz kayıt olurken 30 öğrenci olacak demişlerdi sınıfta 43 öğrenci var birde hastalık varken bu kadar öğrenci olmaması lazım hiç memnun degilim

2021-09-06 14:47
 
0
 
0
[Samet]

Benim obp 90,1760 ama buraya da yetiyor neymiş komşu kayıt alanı o yuzden giremedim Behçet canbazida virgül ile kaçırdım ve nakil yaptırdım ama 95,8270 lik 1 çocuk girmiş hakkımı helal etmiyorum suan şehit gökhan topçu anadolu lisesindeyim okul güzel ama fahreddin ile yanyana ders islicez

2021-08-04 16:18
 
0
 
0
[okuyor]

73 ortalamayla buraya girmen biraz zor

2021-08-03 11:59
 
0
 
0
[31ğsj]

91 ortlama ile giren ben lgsden 12 yüxdelik liseye giremeyen benÜ

2021-07-26 09:35
 
0
 
0
[Solemfkfrl]

Ben okula geçen sene 84 ortalama ile girdim 73 75 ile girenler de vardı ortalamanız 73 üstü ile şansınızı deneyebilirsiniz

2021-07-24 11:33
 
0
 
0
[Jiyan]

Benim ortalamam 82´de girebilirmiyim çünkü bu sen konteyjan 200

2021-07-11 20:24
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Plevne Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Plevne Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://plevneanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Plevne Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Plevne Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Plevne Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Plevne Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız