Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0212 497 25 32
0212 497 25 33
Merkez mah. Halitpaşa cad. Havuzbaşı Mevkii No1/2 Gaziosmanpaşa / İstanbul
MEB logo İstanbul / Gaziosmanpaşa
Plevne Anadolu Lisesi

http://plevneanadolulisesi.meb.k12.tr
Plevne Anadolu Lisesi İstanbul/Gaziosmanpaşa
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Plevne Anadolu Lisesi İstanbul ili Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Plevne Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Plevne Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Plevne Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Plevne Anadolu Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Plevne Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Plevne Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Plevne Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Plevne Anadolu Lisesi Taban Puanı 452.5685 -
2016 Plevne Anadolu Lisesi Taban Puanı
422.4105 14.9900

Plevne Anadolu Lisesi, Plevne müdafaası ile ünlenen Gazi Osman Paşadan ismini alan semtte bulunmaktadır. 1965 yılında Karlıtepe ilk öğretim okulunun bahçesinde barakalarda, orta okul olarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Burada ilk müdürü Hilmi TUTKAN´dır.

Okulumuz tarihi boyunca birçok alanda başarılara imza atmıştır:bunlardan 1970-1971 eğitim öğretim yılında Türkiye bilgi yarışması birinciliği, Tatilya 'nın açığı İstanbul liseler arası bilgi yarışması ikinciliği, Kentim İstanbul bilgi yarışmalarında iki kez ilçe birinciliği bulunmaktadır.

Spor dallarında ise, futbolda  üç defa İstanbul birinciliği, 1988-1989 sezonunda Türkiye finali oynanmasının yanında tekvando, badminton gibi alanlarda Milli Sporcularımız da mevcut olup üstün başarıları bulunmaktadır

Yetiştirdiği öğrencileri Üniversiteye göndermede belli bir başarısı olan okulumuzun, yurdun dört bir yanındaki üniversitelerde de öğrencileri bulunmaktadır. Bugün ilçemiz devlet dairelerinde ve ilçemiz belediye bürolarında hizmet veren yüzlerce mezunumuz vardır.

Okulumuzdan, her alanda eleman yetiştiği gibi, bir çok öğretmen arkadaşımızda yetişmiştir.  Bunlardan; Havva Yurtseven, Şirin Camcıoğlu, Hakan Beyaztaş mezun oldukları Plevne Lisesi´nde  çeşitli branşlarda öğretmen olarak görevlerine devam etmektedirler.

Vizyon:  GELİŞEN DÜNYADA,ÇAĞIN DEĞİŞİMLERİNE UYUM SAĞLAYABİLEN,EVRENSEL VE ULUSAL DEĞERLERE SAHİP,TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGILI,ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLI BİREYLER YETİŞTİRMEKTİR.

Misyon:  ÖĞRENCİLERİMİZİN İÇİNDE DOĞUŞTAN VAR OLDUĞUNA İNANDIĞIMIZ,ÖĞRENME İSTEĞİNİN BOZULMASINA SEBEP OLACAK HER TÜRLÜ OLUMSUZLUĞU ORTADAN KALDIRMAKTIR.

Başarı Durumu:

BAŞARI DURUMU:

 • Öğretmen Sayısı : 44
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 635
 • Öğretim Şekli : Normal Tekli Eğitim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:35
 • Derslik Sayısı : 19
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : 1. YABANCI DİL: İNGİLİZCE 2. YABANCI DİL: ALMANCA İnternet Bağlantısı : Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 2
 • Isınma Şekli : Doğalgaz
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezine Uzaklık 0 km.İl merkezine uzaklık 7 km.
 • Ulaşım : TRAMVAY,MİNİBÜS,OTOBÜS
 • Servis Bilgisi : SERVİS MEVCUT
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Merkez mah. Halitpaşa cad. Havuzbaşı Mevkii No1/2 Gaziosmanpaşa / İstanbul
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : %100
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : %70
Plevne Anadolu Lisesi Plevne Anadolu Lisesi Plevne Anadolu Lisesi Plevne Anadolu Lisesi Plevne Anadolu Lisesi Plevne Anadolu Lisesi Plevne Anadolu Lisesi

Plevne Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Plevne Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Plevne Anadolu Lisesi'nin iyi yönlerini, Plevne Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Plevne Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 85 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Plevne Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Plevne Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Plevne Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Plevne Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Plevne Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Plevne Anadolu Lisesi yorumları, Plevne Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Plevne Anadolu Lisesi nerede?, Plevne Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Plevne Anadolu Lisesi formaları, Plevne Anadolu Lisesi adresi, Plevne Anadolu Lisesi başarıları, Plevne Anadolu Lisesi İstanbul, Gaziosmanpaşa Plevne Anadolu Lisesi

google+ google+ google+

)