Behçet Canbaz Anadolu Lisesi

İstanbul / Gaziosmanpaşa

Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
 • Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 291
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Gaziosmanpaşa
OBP Puanı (*) 90.1975
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Behçet Canbaz Anadolu Lisesi İstanbul ili Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Behçet Canbaz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Behçet Canbaz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.1975". Behçet Canbaz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz, hayırsever Canbaz ailesi tarafından aile büyükleri Merhum BEHÇET CANBAZ adına yaptırılmıştır. 2008/2009 Eğitim ve Öğretim yılında Behçet Canbaz Lisesi adıyla faaliyete başlamış, statü değişikliği dolayısıyla 2010/2011 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren BEHÇET CANBAZ ANADOLU LİSESİ adını almıştır. Okulumuz, 24 derslikle faaliyetine devam etmektedir.

Behçet Canbaz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Behçet Canbaz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
Behçet Canbaz Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Gaziosmanpaşa
  İlçe

Adres: Hürriyet Mah. 274.Sokak No13 34250 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL

Tel: 212 609 35 57

Fax: 212 649 66 54

web: http://behcetcanbaz.meb.k12.tr

Behçet Canbaz Anadolu Lisesi ile ilgili 291 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Krellion]

Okul hakkındaki tüm merak ettiklerinizi cevaplayacagim :)) okul küçük özelliklede bahçesi.. Sınıfların sıraları beyaz-krem tarzında. Okulun formaları siyah sweat ve tişört, pantolonlarıda siyah. Okula başlarken iki yüz tl kayıt parası, tahta kalem ve a-4 kagit veriliyor. Öğretmenler hakkında ise sadece bize girenler hakkında bazı şeyler söyleyeceğim. Tarih hocamız Çağatay hoca ve biyoloji hocamız Asude hoca mükemmel ders anlatiyorlar. Geri kalan hocalar ders anlatiyor iyiler ama ortaokuldaki hocalarımın yerini bile tutamaz yani çoğu hoca ezberci sistem uyguluyor. Okulda sadece bir laboratuvar var bildiğim kadarıyla. Onu bile göstermediler bize. Bu arada okul 90 puanın bir puan aşağısında bile alsanız okul size çikmaz. Bir kimya hocamız var evlerden uzakkk!. Kütüphanemiz güzel :) ders çıkışında veya teneffüste orada ders çalışabilirsiniz. Sınavlara sıra gelince 9. Sınıfın ilk sınavlarında zorlanabilirsiniz ama sınavları çok zor değil. Ezber ağırlıklı sınav uyguluyorlar. Ort. Okuldaki gibi bedava puan vermiyorlar. Quiz yapan hocalar oluyor. Okul orta derecede bir okul. Bu okula sadece okumak için gelirsiniz, kendinize bir şey katamazsınız demek saçma ama sosyal etkinlikler yok denecek kadar az. Okulda iyi hocalarda var, kötü hocalarda var. Şansınıza kim gelirse artık :)) Sınıflarımız çok büyük değil ve sınıf mevcudu 40 kişi (pandemi dönemi olmasina rağmen). Kimya biyoloji sinifi bildiğim kadarıyla yok. Bilgisayar odası varmış ama orda şuana kadar hiç ders işlemedik. Zaten okulda yeniyim. Belki o yüzdendir. Proje okullarına göre egitimi ve ögretmenleri guzel değil ama çalışırsanız çok iyi üniversitelerin kapısı size açılacaktır. Öğrenci tiplerine gelirsek her türden insan var. Simdilik bu kadar :)) sorunuz olursa sorarsınız..

2021-11-17 16:37
 
0
 
0
[2022 lgs]

arkadaşlar tahmini seneye taban puanı kaç olur çok artar mı

2021-10-19 19:30
 
0
 
0
[mehmet geneş]

arkadaşlar puanım 54 sizce girebilirmiyim

2021-10-13 15:54
 
0
 
0
[ismail]

Erasmus projeleri ne zaman bilen varmı?

2021-09-19 00:55
 
0
 
0
[yıkık kişisine cevap]

Yıkık - sabahçı öğlenci sistemi var güncel sistemde 9-12ler sabahçı 10-11ler öğlenci

2021-08-13 10:25
 
0
 
0
[isimsiz]

ya 10. sınıfa geçtim buraya nakil aldıracağım ama kontenjan yok delirmek üzereyim. umarım bir sonraki nakil döneminde kontenjan olur. adresim de tutuyor ortalamam da zaten 99 geriye kalan kontenjan oluyor...

2021-07-30 19:57
 
0
 
0
[Samet]

Bu okulu virgül ile kaybettim 90,1975 okul o bp benim 90,1760 nakil aldırdım insallah 2 agusta çıkar amin

2021-07-30 15:00
 
0
 
0
[Berat]

Ortalamam 83.7773 alırlar mı cevap

2021-07-02 21:46
 
0
 
0
[Berat]

Ortalamam 83.7773 alırlar mı cevap

2021-07-02 21:45
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Behçet Canbaz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Behçet Canbaz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://behcetcanbaz.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Behçet Canbaz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Behçet Canbaz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Behçet Canbaz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Behçet Canbaz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız