Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 212 632 02 66 - 0 212 5
0 212 586 42 93
Adres Millet Cad. Dervişpaşa Sok. No1 Şehremini Çapa FATİH / İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Fatih
Şehremini Anadolu Lisesi

http://sehremini.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 398.0042
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şehremini Anadolu Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şehremini Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şehremini Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Şehremini Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şehremini Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Şehremini Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehremini Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şehremini Anadolu Lisesi Taban Puanı 398.0042 -
2017 Şehremini Anadolu Lisesi Taban Puanı 486.3312 3.3100
2016 Şehremini Anadolu Lisesi Taban Puanı
479.0389 2.5800

Şehremini Anadolu Lisesi İstanbul´un Fatih ilçesi Çapa semtinde Uygulama Ortaokulu olarak 1950-1951 öğretim yılında açılmıştır. Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı´nın almış olduğu kararla 2005 yılında Anadolu Lisesi olmuştur.

İki adet laboratuarı, bir Teknoloji sınıfı, 14 bilgisayarlı kütüphanesi, aletli jimnastik salonu, çok amaçlı spor salonu, kapalı halı sahası ve sosyal tesisleri, konferans salonu, atölyeleri,  her sınıfta diz üstü bilgisayar kullanmayı mümkün kılan teknik altyapısı; teknolojiyi ve eğitimdeki yenilikleri takip eden, enerjik ve istekli kadrosuyla Şehremini Anadolu Lisesi geleceğin donanımlı, kendine güvenen, ülkesine ve milletine faydalı bireylerini yetiştirmek için var gücüyle çalışmaktadır.

BAŞARILAR Okulumuzun pek çok alanda pekçok başarıya imza atmıştır. Şehremini Anadolu Lisesi
 • Öğretmen :44
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :775
 • Derslik :23
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :2
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:15-15:15
 • Isınma Doğalgaz-Kalorifer
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İngilizce, Almanca
 • Pansiyon Bilgileri Pansiyon yok.
 • Ulaşım Tramvay, Belediye Otobüsleri
 • Servis Bilgisi Servis mevcut.
 • Yerleşim Yeri Millet Caddesi Dervişpaşa Sokak. No:1 Şehremini-Çapa FATİH/İSTANBUL
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İlçe merkezinde.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu %100
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %100
 • Sportif Etkinlikler Okulumuzda futbol, basketbol, voleybol, badmington, masa tenisi, okçuluk sporları sürekli ve sistemli olarak yapılmaktadır.
 • Bilimsel Etkinlikler Türkiye ve dünya çapında yapılan bilimsel faaliyetlere azami derecede katılmaya çalışırız. Kendi içimizde belirlenen günlerde faaliyetler yürütürüz.
Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi DEĞERLERİMİZ Okulumuzda,
 1. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin en büyük amacı, geleceğimiz emanet edeceğimiz gençlerimize bilimi sevdirmek; onların yaratıcılığını, araştırmave öğrenme çabalarını desteklemektir.? ilkesiyle yürüttüğümüz faaliyetlerimizde; öğrencilerin, okulun ve okulun çevresinin ve tabi ki toplumun ihtiyaçlarını dikkate alırız. Biz bir aileyiz. Sözde değil özde bir okuluz. Öğrenci merkezli eğitim öğretim yaparız.
 2. *Tüm değerlendirmelerde objektif kriterler kullanır, kriterleri kişiden kişiye değiştirmeyiz.
 3. *Ölçütlerimiz herkes tarafından bilinir.
 4. *Yeniliklere açığız ve yaratıcı fikirlere önem veririz.
 5. *Kendimizi de sürekli olarak yenilemeye çalışırız. Değişimin gerekliliğine ve gücüne inanırız.
 6. *Okulu yaşama hazırlanılan bir yer olarak değil yaşamın ta kendisi olarak görürüz.
 7. *Dünyada rekabetin yoğun olduğunun farkındayız.
 8. *Öğrencilerimizin rekabet duygularını geliştirmeye çalışırız.
 9. *İyi olanın kazanacağına inanırız. Çalışırız ve çalışmayı teşvik ederiz.
 10. *Başarılı olanı takdir eder daha başarılı olması için destek oluruz.
 11. *Eleştirilere de açığız. Olumlu ve pozitif düşünceler taşırız.
 12. *Planlı çalışırız. Ekip ruhuyla hareket ederiz.
 13. *Rasyonel akılla hareket etmeye gayret ederiz.
 14. *Teknolojiyi severiz ve kullanırız.
ŞEHREMİNİ ANADOLU LİSESİ'NDE EĞİTİM

Şehremini Anadolu Lisesi?nde İngilizce, Almanca, Türkçe olmak üzere 3 dilde eğitim verilmektedir. ?Bir dil, bir insan ? görüşünü benimsemiş öğretmen kadrosuyla, kaliteli ve Şehremini Anadolu Lisesi öğrencilerinin her alanda kendini geliştirebileceği bir eğitim verilmektedir.

Şehremini Anadolu Lisesi?nde 23 derslik, 41 öğretmen ile 850 öğrenciye eğitim sunulmaktadır. Her derslikte akıllı tahta olmakla beraber, işlenilen ders ile alakalı öğrencilerin dersi daha iyi kavrayabilmesi için araç-gereçler aktif bir biçimde kullanılmaktadır.

Şehremini Anadolu Lisesinin asıl gayesi akademik başarı açısından üst seviyede, sosyal açıdan ise aktif birey yetiştirmektir. Biz Şehremini Anadolu Lisesi öğrencileri olarak bizim için elinden gelenin fazlasını yapan öğretmen kadrosuna sahibiz. Şehremini Anadolu Lisesi öğretmenleri biz öğrencileri hiçbir konuda mağdur etmemeye özen göstermektedirler. Bunun en güzel kanıtı ise okulumuz öğretmenleri tarafından açılacak olan ve kesintisiz bir eğitimin verileceği kurs sistemidir. Kurs sistemi sayesinde bizlere her türlü desteği veren başarılı öğretmen kadromuzla üniversite sınavına hazırlanıyor ve bu sistem sayesinde Şehremini Anadolu Lisesinin üniversite kazandırma başarısını %100?e çıkarabiliyoruz.

Prestiji yüksek öğretmen ve idare kadrosuyla beraber seviyesi yüksek öğrencilerden oluşan Şehremini Anadolu Lisesi için başarı, kaçınılmazdır.

ŞEHREMİNİ ANADOLU LİSESİ'NDE SPOR

Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi kurulduğu günden bugüne spor alanında çok büyük başarılar elde etmiştir. Bir çok lisenin önünde yer alarak Dünya ve Türkiye çapında büyük turnuvalara katılmış ve önemli başarıların altına imzasını atmıştır. Okulun büyük başarılarından önce spora yaptığı yatırımları ve verdiği değerler de çok büyüktür. Okulumuzun bahçesinde bir halısahası vardır.Öğrenciler halısahamızı öğle tatillerinde , beden eğitimi derslerinde hatta okul saatlerinden sonra da kullanabilmektedirler. Bunun yanında okulumuzda kapalı spor salonu , jimnastik salonu, masa tenisi de vardır .Okulun spora verdiği bunca değerin getirisi olan önemli mezunlardan bahsedecek olursak; Şehremini Anadolu Lisesi

Emre Belözoğlu, Arda Turan, Sabri Sarıoğlu , Semih Erden , Oğuz Savaş , Birkan Batuk , Orkun Uşak , Uğur Uçar , Derya Çayırgan , Alp Küçükvardar , Mehmet Aksu , Fatih Akyel

ve daha birçoğu.Turnuvalardaki başarılarımız ; futbol alanında yapılan 2004 yılı Asya Kıtası Şampiyonluğu , 2004 Dünya Liselerarası Basketbol ikinciliği, 2005 Dünya Liselerarası Basketbol Turnuvasında namağlup şampiyonluk , masa tenisinde Türkiye birinciliği ve dünya altıncılığı. Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi Şehremini Anadolu Lisesi

Şehremini Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şehremini Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şehremini Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şehremini Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Şehremini Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 212 632 02 66 - 0 212 5
Okulun Faxı: 0 212 586 42 93
Okulun Adresi: Millet Cad. Dervişpaşa Sok. No1 Şehremini Çapa FATİH / İSTANBUL

Bu okula 192 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Şehremini Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehremini Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şehremini Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şehremini Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Şehremini Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Şehremini Anadolu Lisesi yorumları, Şehremini Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şehremini Anadolu Lisesi nerede?, Şehremini Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Şehremini Anadolu Lisesi formaları, Şehremini Anadolu Lisesi adresi, Şehremini Anadolu Lisesi başarıları, Şehremini Anadolu Lisesi İstanbul, Fatih Şehremini Anadolu Lisesi

google+ google+ google+