Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi

İstanbul / Fatih

Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
 • Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 358
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Fatih
OBP Puanı (*) 89.7752
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.7752". Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Fatih  Gelenbevi Anadolu Lisesi İstanbul?un Fatih ilçesinde, Fatih Camiinin Haliç tarafına bakan arka  yönünde, 2412 ada,454 pafta ve 1 parselde yaklaşık dört bin metrekarelik arsa üzerinde bulunmaktadır.  

Okulun yapımı planlandığında bu iş için bölgedeki en uygun yerin okulun şu an üzerinde bulunduğu yer olduğu tespit edilmiştir.Ancak bu arazinin o  gün hayatta olmayan Gelenbeli İsmail Efendiye ait olduğu belirlenir.Bunun üzerine durum Gelenbeli İsmail Efendinin kanuni mirasçısı, dönemin maarif nazırı torunu Sait Efendiye aktarılır. Sait Efendi konuyu değerlendirir ve dedesi Gelenbeli İsmail Efendinin adının verilmesi şartıyla söz konusu arazi üzerine okul yapılmasını kabul edebileceğini belirtmesi üzerine okul yapımına başlanır. Okulun yapımı 1911 yılında tamamlanarak aynı yıl Gelenbevi İdadisi adı ile  eğitim öğretime açılır.

Sportif Etkinlikler Okulumuzda futbol, basketbol, voleybol, atletizm ve masa tenisi olmak üzere 5 branşta 10 kategoride kız ve erkek takımları bulunmaktadır. Tüm sportif yarışmalara katılım sağlanmaktadır. Sportif yarışmalar sonunda önceki yıllarda değişik kategori ve branşlarda ilçe dereceleri bulunmaktadır. 2015-2016 eğitim öğretim yılında ise atletizm ilçe birinciliği elde edilmiştir.

Bilimsel Etkinlikler Okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik alanlarında TÜBİTAK çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalara katılan öğrenciler aynı zamanda TÜBİTAK tarafından düzenlenen ulusal Olimpiyat yarışmalarına da iştirak etmektedirler.

Proje Çalışmaları Okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında INESPO Uluslararası proje yarışmalarında uluslararası finalist olma hakkı elde etmiştir. Bu projenin konusu "Çeşitli organik atıklarla beslenmiş S. cerevisiae ve karışık bakteri kültürünün mikrobiyal yakıt hücrelerinde elektrik üretimine etkileri" isimli alternatif enerji kaynaklarını içermektedir. Yine okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında Kayseri'de düzenlenen (Proje Park) Tübitak Destekli Erciyes Proje Pazarı 2015 İlaç Teknolojileri yarışmasında "Ağız yaralarına sebep olan Candida albicans türü mantarla mücadelede kimyasal ilaçlara alternatif olarak Morus nigra (kara dut) ektratının kullanılması" konulu proje ile finalist olmuştur. Aynı zamanda bu proje ile 2015 İstek Vakfı tarafından düzenlenen Proje yarışmasında Biyoloji Dalında Türkiye 3.lüğü elde edilmiştir. 2015-2016 eğitim öğretim yılında ise TÜBİTAK bilim fuarı düzenleme talebinde bulunulmuş ve öğrencilerimizin bireysel projeleri ile TÜBİTAK'a ilgili yarışmalara katılım müracaatı yapılmıştır. Proje danışman öğretmenleri ve ilgili öğrenci grupları proje çalışmalarını sürdürmektedirler. Ayrıca 2015-2016 eğitim öğretim yılında proje ortaklığı ve projelerin desteklenmesi konusunda Üsküdar Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ile ortaklık görüşmeleri sürdürülmektedir.

Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe

Adres: Zeyrek Mahallesi Yesarizade Caddesi No 33 Fatih İstanbul

Tel: (212)5212298

Fax: 2125337942

web: http://gelenbevianadolulisesi.meb.k12.tr

Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi ile ilgili 358 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bilinmiyor]

Bu okulda hangi bölümler var söylüye bilirmisiniz ?

2021-12-03 19:23
 
0
 
0
[kararsiz biri]

okul alarak bana yedikule cikti naklimi buraya almayi dusunuyorum buranin egitiminden emin degilim sizce almalimiyim kararsiz birine diye cevaplarsiniz cok memnun olurum

2021-08-28 17:22
 
0
 
0
[Gelicek birisi]

Acaba kıyafetlerine etek giyilebilir mu? Bilen yazabilir mi

2021-07-27 15:24
 
0
 
0
[Yeni gelenvebili]

Büyük gelenvebi li varmı yeni girdim instası varsa yazabilirmi okul hakkında mustafa_insel_

2021-07-26 10:00
 
0
 
0
[herhangi biri]

Bu yıl gelenbeviye gelmeyi düşünüyorum obp puanı 83 olarak gözüküyor benimde 83 ama virgülden sonrasından kaçırıyorum alırlarmı acaba veya bu yıl yükseltirlermi?

2021-07-07 16:47
 
0
 
0
[Hümeyra]

Ya ortalamam 100 okullarda çok yakınım sıkıntı yok ama kontenjan sorunu olmaz inşallah çok girmek istiyorum bir yandanda
ARAL mı gelenbevimi kararsızım tercihlere 1 e burayı ikiye ahmet rasime 3 e ne yazıcam bilmiyom

2021-06-30 13:22
 
0
 
0
[Gelenbeli birisi]

Okula 86 OBP ile yerleşmiştim şuan 10.sınıfım okul gayet temiz öğretmenler oldukça kaliteli disiplin olarakta sorunsuz bir okul kesinlikle tercih etmenizi öneririm.

2021-06-18 02:53
 
0
 
0
[Birisi]

Obp 87 ile girebilir miyim? Devamsizligim yok

2021-06-10 11:46
 
0
 
0
[berat ]

benim ortalamam 89 gireilirmiyim acaba

2021-06-03 12:26
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gelenbevianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız