Davutpaşa Anadolu Lisesi

İstanbul / Fatih

Davutpaşa Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 45
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 90.5192
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Davutpaşa Anadolu Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Davutpaşa Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Davutpaşa Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.5192".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
90.5192
2021
87.7404
2020
82.0650
Davutpaşa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Davutpaşa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Davutpaşa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Davutpaşa Anadolu Lisesi 1485 yılında II.Bayezid´in Sadrazamı Davut Paşa tarafından Sübyan Mektebi olarak kurulmuştur. İstanbul´un ilk Türk okuludur. Fatih Sultan Mehmed Döneminde Anadolu Beylerbeyliği olarak fetihte büyük yararları bulunan Davut Paşa´ya Padişah büyük ayrıcalıklar vermiş, Aksaray meydanından bugünkü DavutPaşa Kışlasının bulunduğu yere kadar olan alanı Paşa´ya bırakmıştır. DavutPaşa´nın vakfı olan bu alan üzerinde adını taşıyan pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Rumeli Beylerbeyi olarak 1478´de Rumeli atanan Davut Paşa burada da pek çok eser inşa ettirmiştir.       

 Davutpaşa Anadolu Lisesi, yıllar içinde Osmanlı Eğitim sisteminde ki değişim ve gelişmelere paralel olarak değişik kademelerde hizmet vermiş,1847 yılında açılan ilk Rüştiye Mektebi yine Davut Paşa olmuştur. Dönemin Maarif Nazırı Kemal Efendi´de bu okulda öğretmenlik yapmıştır. 1894 yılında olan büyük İstanbul depreminde bugün sokak tarafına bakan duvarı hariç yıkılmış, yeniden 3 katlı yapı olarak inşa edilerek eğitime devam etmiştir.1913 yılında Sultani olmuştur. 

        Cumhuriyet döneminde önceleri Erkek Orta Okulu,1955´ten itibaren karma Ortaokul ve en sonunda 1969 yılında Lise olarak nice öğrenciler yetiştirmiştir. Bunlar arasında Aziz Nesin, Celal Bayar, Oğuz Aral, Tekin Aral, Fatma Girik, Ayşegül Aldinç, Perran Kutman, Aydın Boysan, Doğan Hızlan, Asaf Koçak ve Murathan Mungan sayılabilir.
Davutpaşa Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Davutpaşa Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Davutpaşa Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumu
2018 Başarı Durumu 2017 Başarı Durumu
2016 Başarı Durumu 2016 Başarı Durumu
2015 Başarı Durumu 2014 Başarı Durumu
2013 Başarı Durumu -----

Davutpaşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Davutpaşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Davutpaşa Anadolu Lisesi
Davutpaşa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Davutpaşa Anadolu Lisesi
Davutpaşa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Davutpaşa Anadolu Lisesi
Davutpaşa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Davutpaşa Anadolu Lisesi
Davutpaşa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Davutpaşa Anadolu Lisesi
Davutpaşa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe
Davutpaşa Anadolu Lisesi
Davutpaşa Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Fatih
  İlçe

Adres: Kocamustafapaşa Cad. No 120 CERRAHPAŞA / FATİH/ İSTANBUL

Tel: 0 212 585 32 16

Fax: 0 212 633 19 47

web: http://dpl.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Davutpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili 45 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Berna]

Davut paşa ninki 85 olmalı

2022-10-09 21:13
 
0
 
0
[davut]

arkadaşlar obp 93 bu okula alırlar mı beni ama ben esenlerde oturuyorum acil bilgi lazım

2022-07-14 11:06
 
0
 
0
[Davutpaşalı Öğrenci]

Okulumuz Olanaklar Açısından çok iyi ve ögretmenlerimizde Tecrübeli Okul Kaçla Alınıyor Diye Soranlar var.Arkadaşlar 2020 De 82 İle kapattı 2021 de ise Muhtemelen 85-86 Civarlarında Kapatır.

2021-03-17 16:41
 
0
 
0
[zehra ]

ben bu okula nakil aldırdım.dil bölümü hakkında güzeel yorumlar okudum.inşallah korona biterde hemen okula başlarız.bu gidişle EBA dan mezun olucaz

2020-09-09 13:57
 
0
 
0
Reklam
[Bir dost...]

Eğer bir hedefiniz yoksa ve sadece okulu bitirip mezun olayım diyorsanız gelebilirsiniz. Eğitim açısından hocalarda iyi olanda var, bir an önce ders anlatayım da çıkayım diyende var. Çoğunlukla haketmediğiniz sözlü notlarinı verip kendi egolarını tatmin eden hocalar da var. Okul çok küçük 42 kişilik sıralar var. Sınıflara ek sıralar getirip daha da kalabalik olabiliyorsunuz. Bahçesi çok küçük olduğu halde araba park edip daha da küçük hale getiriyorlar. Ayrıca kütüphane, laboratuvar gibi yerlerin hepsini sınıf yaptılar. Kısacası imkanları kötü ve eğitimi kötü bir okul. Sakın burayı tercih etmeyin. Daha çok çalışıp iyi liselere girmeye çalışın.

2020-07-31 20:38
 
0
 
0
[8.sınıflara yardım etmek ]

Okul çok küçük, bahçesi çok küçük okulda tören olduğunda toplanıcak yer yok herkes başkasının sırasına geçiyor. Sayısal eğitim aşırı kötü hiçbir hoca iyi sayısal ders öğretemiyor. Müdür yardımcıları aşırı sinirli sınıflar 42 kişi okul kıyafetinin üstüne bir şey görsünler hemen o elbiseyi alıyorlar. Okula telefon getirebiliyorsunuz AMA DOLAPA KOYUYORSUNUZ SON DERS ALIYORSUNUZ. Dil eğitimi hakkında bir şey diyemem ama bu okula gelcekseniz hocalara bol bol yalakalık yapmanız gerekiyor. Okulun olumlu yanları ise kütüphanesi güzel ve kantini iyi başka bir şey yok 8. SINIFLAR LGS YE ÇALIŞIN

2019-12-24 16:28
 
0
 
0
[Davutpaşalı]

Arkadaşlar herkes okul hakkında kendi açısından yorum yapmış okulun sayısal sözel ve dil öğretmenleri açısından cidden tecrübeli kadrosu var bu konuda hiçbir sıkıntınız olmasın ayriyetten okulun bahçesi var yok diye gözüküyor sitede

2019-12-23 12:55
 
0
 
0
[.....]

Okulda 11.Sınıflar için Sözel Bölüm Varmı??? Veya Yoksa Açılır Mı??? Birde Okula Nakil aldırmak istersek Adrese dayalı sistemle nakil aldıracağımız için Fatih İlçesinde Mi Oturmak zorundayız başka bir ilçeden nakil aldıramaz mıyız???

2019-12-21 20:52
 
0
 
0
[İsimsiz ]

Okulda 3 hafta okudum.Ama okul yorumlara bakınca çok kötü diyorlardı ama öğretmenleri çok iyi olmasada iyi ve müdür ve öğretmenler okulda hep dolaşıyor ve kavga vb şeyler yok açıkcası 8.sınıflar ort.82 üstüyse lgs ye çalışın ama 420 üzeri almazsanız bu okul gelin

2019-09-22 12:21
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 247

Prof. Dr. İbrahim Savaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 228

Atışalanı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 201

Yenibosna Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 543

Ataşehir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 62

Aliya İzzetbegoviç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Davutpaşa Anadolu Lisesi kaç puan 2023 90.5192
Davutpaşa Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Davutpaşa Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Davutpaşa Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Davutpaşa Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Davutpaşa Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Davutpaşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Davutpaşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dpl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Davutpaşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Davutpaşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Davutpaşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Davutpaşa Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız