Rami Atatürk Anadolu Lisesi

İstanbul / Eyüpsultan

Rami Atatürk Anadolu Lisesi
 • Rami Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 210
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 94.7397
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Rami Atatürk Anadolu Lisesi İstanbul ili Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Rami Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Rami Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.7397".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
94.7397
2020
90.1521
Rami Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Rami Atatürk Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Rami Atatürk Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Rami Atatürk Anadolu Lisesi 1957 yılında Rami Ortaokulu adıyla eğitim-öğretime başladı. Rami Cuma Mahallesinde  bulunan Rami İlkokulu binasında başlayan eğitim-öğretim faaliyeti , 1966 yılına kadar devam etti. 1966 yılında bugünkü  binasına taşınan okulumuz, tamgün eğitim-öğretim programını 1972-1973 yılına kadar sürdürdü. 1972-1973 yılından itibaren çevre ilçe ve semtlerden yoğun öğrenci talebiyle karşılaşan okulumuz ikili öğretime geçmiş ve o tarihten itibaren de aynı şekilde faaliyetini sürdürmektedir.

Zorunlu eğitimin (8) yıla çıkarılması ile birlikte okulumuz İlköğretim Kurumuna dönüştürülmüş ve 1997 Ekim ayından itibaren Rami Atatürk İlköğretim Okulu olarak eğitime devam etmiştir. 2005 ? 2006 öğretim yılında Genel Liseye dönüştürülen okulumuz 2010-2011 öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve bu günkü ismini almıştır.

Rami Atatürk Anadolu Lisesi 1987 yılında yerel imkanlarla onarım ve bakımdan geçirildikten sonra 2010 yılında da Deprem Güçlendirmesinden geçmiştir. Tekli sıraları bulunan 20 derslik mevcut olup bilimsel deneylerin yapılabileceği donanıma sahip bir Fizik ve Kimya-Biyoloji Laboratuvarları, 3000?i aşkın kitap, doküman ve öğrencilerin kaynak gereksinimini karşılayacak ortama sahip bir kütüphane, Resim-İş salonu, Müzüik Atölyesi, müstakil Spor salonu, öğrenci ve personelimizin yiyecek-içecek ihtiyacını karşılayacak şekilde oluşturulmuş bir kantin mahalli mevcuttur. 2003 yılında Beden Eğitimi derslerinin daha verimli ve düzenli yapılabilmesi için soyunma odaları ve duşlarla birlikte Beden Eğitimi öğretmenlerinin yararlandığı ek bir bina yapılmış 2008 yılında da Konferans salonu yapılarak her türlü etkinliğin yapılmasına olanak sağlanmıştır. Eğitim-öğretim ve idari kadromuz tam olup okulumuz gerek fiziki gerekse eğitim-öğretim seviyesi açısından adını ilçe içinde ve ilçe dışında örnek bir devlet okulu olarak duyurmuştur.

Okulumuz eğitim-öğretim faaliyetleri dışında da; sosyal, kültürel ve sportif alanda yaptığı çalışmalar ve bu alanlarla ilgili yarışmalarda , İl, İlçe ve Türkiye genelinde aldığı derece ve ödüllerle de adını duyurmuş, aranılan, tercih edilen bir eğitim kurumu olabilmiştir.

2009 ÖSS BAŞARIMIZ SÖZEL: İSTANBUL 1.LİĞİ TÜRKİYE 5.LİĞİ EŞİT AĞIRLIK: İSTANBUL 2.LİĞİ TÜRKİYE 5.LİĞİ SAYISAL: İSTANBUL 4.LÜĞÜ TÜRKİYE 12.LİĞİ DİL: TÜRKİYE 1.LİĞİ

Rami Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Rami Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
Rami Atatürk Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe

Adres: Rami Yeni Mah. Reşadiye Cd. No17 EYÜP / İSTANBUL

Tel: 02124172444-02124172498

Fax: 02125637117

web: http://ramiataturk.meb.k12.tr

Rami Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 210 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Zeynep]

8..sınıf 1 ve 2. Dönem ortalaması.yuksek se alıyorlar mı

2022-03-26 17:16
 
0
 
0
[Cevap aranıyor]

Sınıflarda kaç kişi bulunmakta doluluk oranı nedir acaba

2022-03-19 15:35
 
0
 
0
[Patrick e cvp]

Okulu kötüleyip durmayın üniversiteye.9.siniftan hazırlanmaya baslanir....12 sınıfta olup da yarı dönemin ocak ayında değil arkadaşım. Yanlış okulda olduğun buradan belli boşuna 3 sene sıraları meşgul etmişsin aciktan devam etmekle doğru karar vermişsin ama hala aklın bu okulda kalmis .Başarılı olamayınca hemen okulu kotuleyin evt kalabalık bir okul ama öğretmenleri çok iyi vede çoğu eski öğretmenler hersey öğrencide bitiyor ..

2021-10-05 17:41
 
0
 
0
[Patrick Bateman]

3 yıl okuduğum ve son senesinde açık öğretime geçtiğim okulum :) Eğer ileride bir mühendis olmak istiyorsanız ve okul kulüpleri ile ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmayı düşünüyorsanız lisede. Dostum seçebileceğin en kötü lise olabilir. Destek değil köstek olunuyor. Öğretmenleri gayet cana yakın bir lisedir. 9. sınıfta Ertuğrul hocayı sevmeyebilirsiniz(biraz otoriterdir) fakat çok kral bir hocadır ön yargılı olmayın. Ayrıca bu sene yani 2021-2022 sınıf mevcudu 48 kişidir. Açıkçası ahırdan farkı yoktur. 12. sınıfa geldiğimiz halde din, beden, resim gibi dersleri işliyoruz Bu çok büyük bir dezavantaj. Diğer liselerde hayvan gibi deneme vs kasılırken bizim hocalar performans ödevi olarak test kitabı veriyor. Bu güzel bir şey gibi düşünülsede herkesin konu açığı farklı yerlerdendir. Ayt daha çalışmadım ocakta başlayacağım fakat hoca benden şimdi çözmemi beklerse nasıl çözeceğim gibi gibi. 10. ve 11. sınıftayken bir okul grubu kurup ihaliseler gibi ulusal yarışmalara katılmak istiyordum. Bazı hocalara danıştım fakat dediğm gibi hiçbir öğretmen yardımcı olmadı ayrıca okulda bilgisayar kullanabilen yok doğru dürüst :))) 2021 de Teknofeste girdim ve 150 takım arasından 7. oldum. 7. olduğum takımdan arkadaşlarımın hocaları özel olarak gelip fotoğraf çekildi, tebrik etti. Fakat bizim okulun hocaları köstek oldu. Ayrıca 12. sınıf bazında bakacak olursak. Hocalar ders çalışmamız için boş bıraktığı zaman sınıfta çok fazla kargaşa çıkıyor ve kimse test çözmüyor. Eğer bu liseye gidecekseniz son sene açığa geçmenizi öneririm. Eğer swot anaizi yapacak olursak. Güçlü yanları: Güzel bir lise ortamı var, serseriler yok. Eğlenceli bir lise geçirebilirsiniz. Zayıf yanları: Çok kalabalık, okul dışı faaliyeti sadece sözel alanlarda, Teknoloji yarışmaları için grubu vs yok, klüpleri aktif değil, ders çalışan az rekabet yok. Fırsatları: kütüphanesi var ama kafalarına göre açıyorlar, 4 Senelik dolap 100 tl, Sözel alanda kendinizi çok iyi geiştirebilirsiniz(tiyatro, şiir vs), 3 tane masatenisi masası var çok güzel masatenisi oynarsınız, basketbol sahası var(hem bahçede hemde okulun içinde), Spor kursarı ve spor şenlikleri var. Tehditler: Sınıflar kalabalık olduğu için kafanız şişebilir, Kantini ve bahçesi çok kalabalık, Korona olma ihtimaliniz çok yüksek. Sınıf başkanı olursanız işiniz amelelik. Ayrıca kontenjan bilgisine baktım şimdi. Yıl başında 12. sınıflar 48 kişiydi. Boş kontenjan 21 kişi gösteriyor. Büyük ihtimalle 21 kişi açığa geçti :))

2021-09-29 18:33
 
0
 
0
Reklam
[raall]

okula telefon goturebiliyor muyuz ve serviste telefondan muzik dinlemek falan yasak mi

2021-08-29 13:57
 
0
 
0
[Raalli]

Bu seneki 10.sınıflarin mevcutlari 38 40 arasında yeni 9 larda obp ortalamasi yukseldigi için sinif mevcutlari dusebilir evet

2021-08-28 16:22
 
0
 
0
[muzik grubu]

okulun bi muzik grubu var mi acaba

2021-07-31 20:55
 
0
 
0
[9 lar icin grup]

ust siniflar 9 lar icin okulu tanitan bir grup kursa cok iyi olur merak ettigimiz konular var cunku 9 lar kendi aramizda da kurabiliriz instagramdan falan olabilir

2021-07-31 20:42
 
0
 
0
[Bendensoylemesi]

Bu okulu çok iyi hale getiren okul müdürü sanırım 2-3 yıl önce Oğuz Canpolata geçmiş. Oğuz Canpolatin müdürü bu okula gelmiş. Son dönemde Oğuz Canpolat Raminin önüne geçmis görünüyor. Eyüp Belediye başkanı ve Eyüp kaymakamı da çocuklarını Oğuz Canpolata vermişler diye duydum.

2021-07-26 23:57
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 133

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 321

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 123

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 716

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 101

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 72

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Rami Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Rami Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ramiataturk.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Rami Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Rami Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Rami Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Rami Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız