Oguz Canpolat Anadolu Lisesi

İstanbul / Eyüpsultan

Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
 • Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 142
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Eyüpsultan
OBP Puanı (*) 92.1879
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Oguz Canpolat Anadolu Lisesi İstanbul ili Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Oguz Canpolat Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Oguz Canpolat Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.1879". Oguz Canpolat Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında eğitime başlamıştır. Okul Eğitime Yüzde Yüz destek kapsamında bağış olarak yapılmıştır. Canpolat Ailesine ait Migiboy tekstil San. Ve Dış Tic. Ltd. Şti.'i Canpolat Ailesinin elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden oğullarının adını vermiştir.

Okulumuz 16 derslikli, tam gün, gündüzlü, karma eğitim yapmaktadır. Mimarisi ve fiziki şartlar açısından, emsalleriyle mukayese götürmez güzelliğe sahiptir. henüz 12. yılında olmasına rağmen il içi ve il dışı birçok başarıya sahip olan okulumuz 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Anadolu Lisesi'ne dönüşerek eğitimine devam etmektedir.

2006-2007 Liselerarası Bando Yarışması İstanbul II.si 2007-2008 Liselerarası Bando Yarışması İstanbul I.si 2009 Avrupa Birliği Yarışması İlçe I.si 2010 İstanbul 13.Liseler Arası Müzik Yarışması Düzenleme I.si, Yorum I.si, Beste ve Enstrüman II.si 2011 Yönver LYS-Coğrafya İstanbul III.sü 2011 İstanbul 14.Liseler Arası Müzik Yarışması Orkestra I.si, Yorum ve Beste III.sü 2012 İstanbul 15.Liseler Arası Müzik Yarışması Beste, Orkestra ve Enstrüman II.si 2013 Türkiye Liseler Arası Pop Müzik Yarışması En iyi kız vokal II.si

Oguz Canpolat Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Oguz Canpolat Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
Oguz Canpolat Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Eyüpsultan
  İlçe

Adres: SİLAHTARAĞA MAH.SİLAHTARAĞA CAD.NO115 EYÜP/İSTANBUL

Tel: 2125786575

Fax: 2125786576

web: http://oguzcanpolat.meb.k12.tr

Oguz Canpolat Anadolu Lisesi ile ilgili 142 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Veli Ali ]

Bu okulun kayıt alanı hangi mahalleler bilgisi olan var mı?

2022-01-21 13:20
 
0
 
0
[Gxdjhd]

2022 yılında nakil aldırmayı düşünüyorum öğretmenleri eğitimi nasıl

2021-11-26 19:39
 
0
 
0
[ÖĞRENCİ]

Bu yıl bu okulu kazandım ilk olarak endişelerim vardı, daha önce adını duymadığım bir okuldu ancak gerçekten beklemediğim kadar iyi bir performans sergiledi okul. Bu okula 96,4 obp puanı ile girdim ve çok mutluyum öğretmenler çok ilgililer. Hiç-bir sorumuzu cevapsız bırakmıyorlar anlamadığımız yeri defalarca anlayabiliyorlar. Sayısal derslere çok önem veriliyor. Ve aşırı derecede disiplinli bir okul. Ortamı gerçekten samimi aile gibiyiz. Üst sınıfların alt sınıflara kardeşi gibi yaklaştığı ve arada güçlü bir bağ kurabileceğiniz bir ortam. Gözlemlerime göre kavga olmuyor. Genel olarak teneffüs ve öğle aralarında bile sessiz kendi halinde bir okul. Ayrıca okul butik bir okul ve fazla kalabalık olması gibi bir sorun yok. Çevresi güvenli ve ulaşımı kolay. Lgs den istediğiniz sonucu alamadıysanız burayı öğrencisi olarak tavsiye ederim.

2021-11-15 22:44
 
0
 
0
[Zeynep Naz Abiç]

Merhaba bu yıl yani 2021 yılı Oğuz Canpolat Anadolu lisesi öğrencisiyim. Okulumu çok beğendim, gerçekten de gerek dersleri gerek öğretmenleri çok iyi bir okul. Onun dışında burada olmaktan gurur duyuyorum. Bu sene 92 obp ile almıştı. Çalışkan bir öğrenci olduğum için bu okula 96,5 obp ile girdim. Kesinlikle puanı tutanlar bu okula gelmeli. Her yer tertemiz. Dediğim gibi çok güzel bir okul ve okulun konumu vs her şey çok iyi. Bu okula gelin pişman olmazsınız. Ayrıca okulda kitaplarınızı, defterlerinizi, telefonunuzu muhafaza edebilmeniz için size bir dolapta veriyorlar. Bu sene LGS telaşı yaşayan öğrencilere tavsiyem; ben geçen sene çok çalışmıştım ama kaydırma yaptığım için puanım beklediğimden de düşük geldi. Bu yüzden siz kaydırma yapmamaya çalışın. Anneleriniz babalarınız arkadaşlarınız bu sürede sizi etkileyecektir. Onlara kulak asmayın. Tercih yaparken de eğer puanınız tutuyorsa ve gerçekten de başarılı bir öğrenciyseniz kesinlikle bu okulu yazmalısınız. Tavsiyelerim bu kadar ve unutmayın ki bu okula gelince asla pişman olmayacaksınız. Şöyle bir söz eklemek istiyorum: Yaşam vize umduğumuz hediyeleri vermese bile gerçek armağan hayatın ta kendisidir. :D

2021-10-03 14:39
 
0
 
0
[Zehra]

Okulda telefon serbest mi nakil yapıcam da

2021-09-28 18:30
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Busene obp Canpolat 92 yaptı
Ben 91 ile bile giremedim kendi mahallemde olduğu halde

2021-08-03 00:18
 
0
 
0
[Öğrenci ]

Belediye başkanı ve kaymakam cocuklarini gonderecek başka okul kalmamış buraya mı yazdırmış duyda inanma lütfen destekli atın biraz komik oluyor ..Okulu öveceksiniz diye abartmayın Basari sadece müzikten ibaret üniversite için bu yeterli değil malesef ...Universite başarısında ortada ...

2021-07-27 16:36
 
0
 
0
[Söylev]

Hakikaten çok iyi bir okul okul. Aktiveyeleri de çok iyi. Her yıl müzik alanında liseler arasında ödül kazanıyorlar. Bu yıl da bir çok dalda birinci oldular. Bildiğim kadarıyla Belediye başkanı ve kaymakam bile çocuklarını bu okula yazdirmislar.

2021-07-27 00:02
 
0
 
0
[Neocan]

Burayı kazandim hadi hayirlisi

2021-07-26 22:37
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 129

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 119

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 692

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Oguz Canpolat Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Oguz Canpolat Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://oguzcanpolat.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Oguz Canpolat Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Oguz Canpolat Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Oguz Canpolat Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Oguz Canpolat Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız