Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenyurt

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 364
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli İstanbul
İlçesi Esenyurt
Taban Puanı 380.6103
Yüzdelik Dilimi 8.51
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
170
2020
320
2019
180
2018
180
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 380.6103 8.51
2020 399.1546 8.01
2019 428.4862 7.59
2018 349.4057 9.07
2017 460.3967 12.91
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 2005 yılında Ali Kul Çok Programlı Lisesi içinde Ali Kul Anadolu Lisesi adıyla eğitime başlamıştır. 2006 yılında Esenyurt Merkezde yeni binasına taşınan okulumuzun adı da bu tarihten sonra Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak değişmiştir.

29 derslik, Fizik, Kimya Biyoloji laboratuvarı, Bilgi Teknolojileri Odası, tüm ekipmanları ile Kondisyon Salonu, Konferans salonu, Resim Atölyesi, Müzik Odası, girişte halka açık kitaplık, Sayısal, İngilizce, Edebiyat zümre odaları okulun fiziki altyapısını oluşturmaktadır. Tüm sınıflarımızda Etkileşimli Tahta bulunmaktadır.

Sevgili 8. Sınıf öğrencileri ve velileri, ilköğretim eğitimi süresince çalışan ve kendisine bir hedef belirleyen bilinçli öğrencilerimiz aldıkları puanlara göre kendilerine en uygun Anadolu Lisesini tercih etmeye çalışacaklar. Tercihini yaparken kafalarında pek çok soru olacaktır.

Sevgili velilerimiz, geleceğini önemsediğimiz çocuklarınızın hangi okula gittiği ve gittiği okulda nasıl bir eğitim aldığının sizin için çok önemli olduğunu biliyoruz.

Alanlarında deneyimli öğretmenlerimiz eğitim ortamının disiplinli ama bireyin gelişimine izin verecek kadar da özgür olması gerektiğinin bilincindedirler. Bu bakımdan eğitim anlayışımızı gelişime, değişime ve yeniliklere açık bir konuma oturttuk.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ilçe içerisinden ve çevre ilçelerden gelen öğrencilerimiz için ulaşımı en rahat okuldur.

Esenyurtun merkezinde yer alan okulumuza öğrencilerimiz, kontrolü sürekli yapılan ve öğrencilerimizi layıkıyla taşıyabilecek servislerle gelip gidebilmektedir. Okulumuzda  ders ve başarı her şeyden önce gelir ama her şey demek de değildir. Öğrencilerimizin kendilerini derslerin yoğunluğundan sıyırabilecekleri sosyal ortamlar bulunmaktadır.

Resim odamız, satranç odamız, masa tenisi alanımız, futbol sahamız ve vücut geliştirme salonumuz bulunmaktadır. Temizlik her insan için önemli bir konudur. Bu nedenle okulumuz temizlik konusunda iddiasını ortaya koymuştur. Koridorlar ders aralarında paspaslanmakta, tuvaletler sürekli temizlenmekte ve ders bitimde genel ve sıkı bir temizlik yapılmaktadır. Havlu ve tuvalet kağıdı giderleri okulumuzun en büyük gider kalemidir. Güvenlik konusunda okulumuzun öncelikleri arasındadır okul girişleri ve çıkışları güvenlik personeliyle denetim altında tutulmaktadır. Alınan önlemler ve öğrencilerimizin sağduyusu sayesinde 9 yıldır okul giriş ve çıkışlarında hiçbir olay yaşanmamıştır. 

Sevgili 8.sınıf öğrencileri ve velileri, Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesini neden tercih edelim? diyorsanız tercihinizi yapmadan önce gelin tanışalım, okulumuzu  gezin, görün  ve  bu  sorunun  cevabını  kendiniz verin.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe

Adres: Fatih Mahallesi 952. Sokak No 17 Esenyurt/İSTANBUL Posta Kodu 34517

Tel: (212) 699 21 42

Fax: 212 699 21 33

web: http://ncal.meb.k12.tr

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 364 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[ncal öğrencisi]

4 senem bu okulda geçti genel olarak çok disiplinli bir okul ve gerçekten çok iyi bir müdürümüz var. 9 ve 10. sınıflara genelde hocalar cok disiplinli davranırlar. Alanlar seçildikten sonra hocalarla arkadaşlık boyutunda ilişkiler kurabilirsiniz okulun fiziki olanakları esenyurdun yapısı gereği müsait değil ama bu eksikliği eğitim ile fazlasıyla kapatan bir öğretmen kadrosu var. 12. sınıf olduğunuzda sizi 2 seçenek bekliyor eğer okul kursunu seçerseniz iyi olanı yapmış olursunuz hocalar sınav konusunda çok deneyimli olduklarından sizin için her şeyin planlanmış olduğu yıl sonuna kadar çok dolu geçen bir ders programıyla 4 seneyi okul kursu ve ders müfredat planlarıyla bitiriyorlar. tabi ki bunlar mucizeyle olmuyor sizin de çok çalışmanız gerekiyor son sınıfa geçtiğinizde ucu sonu olmayan ödevleri söylememe gerek yok hocalar asla başınızdan kalkmıyor sürekli ödev kontrolleriyle beraber istesenizde istemesenizde her branştan ikişer üçer kitap bitirimiş oluyorsunuz.

2021-12-08 20:57
 
0
 
0
[Cevap]

Sınıflar kaç kişilik

2021-09-17 07:26
 
0
 
0
[ncal a gelmek isteyen]

Selam ben bu okulu bir süredir istiyorum fakat gelmiyor 10. sınıfım ve puanım 383 tu hocalarla konuşursam gelme şansım var mı

2021-09-16 15:42
 
0
 
0
[ ncalistiyorumacvp]

Genelde her sene dil bölümü açılıyor ve okulun dil bölümü söylenene göre iyi. Öğrencilerin büyük bir kısmı sayısal seçtiği için dil bölümünde sınıflar az kişi oluyormuş bu da daha rahat bir eğitim demek.

2021-09-02 23:24
 
0
 
0
[Ncalın seferi]

Kıymetli dostlarım kıymetli kardeşlerim adamı delirtmeyin yok labaratuvarı yokmuş yok spor yapamıyormuş lan labaratuvarı olan okullar sanki atomu parçalıyor yok spor salonu yokmuş ulan olsa sanki olimpiyatlara katılcan maden çok şey bekliyodunuz bassaydınïz parayı özele gitseydiniz yeter artık benim gibi sakin adamı bile sinirden delirtiniz be mis gibi okulu beğenmiyorsunuz keşke okul açılsa da gitsem canım NCALIM

2021-09-02 20:45
 
0
 
0
[jhony]

en buyuk besiktas

2021-08-29 16:55
 
0
 
0
[Hşdfl ögrencisi]

Burak bu okulun içi nasıl

2021-08-26 12:11
 
0
 
0
[Hşdfl ögrencisi]

Bu okul gerçekten iyi bir okul nakippp

2021-08-13 14:22
 
0
 
0
[.........]

257 puanka girer miyim

2021-07-10 16:37
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 723

Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 873

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 85

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 828

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 481

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 849

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi kaç puan 2022 380.6103
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ncal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız