Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenyurt
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 343
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 399.1546
Güncel Yüzdelik Dilimi 8.01
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 399.1546 8.01
2019 428.4862 7.59
2018 349.4057 9.07
2017 460.3967 12.91
2016 435.5203 11.92
Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 2005 yılında Ali Kul Çok Programlı Lisesi içinde Ali Kul Anadolu Lisesi adıyla eğitime başlamıştır. 2006 yılında Esenyurt Merkezde yeni binasına taşınan okulumuzun adı da bu tarihten sonra Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak değişmiştir.

29 derslik, Fizik, Kimya Biyoloji laboratuvarı, Bilgi Teknolojileri Odası, tüm ekipmanları ile Kondisyon Salonu, Konferans salonu, Resim Atölyesi, Müzik Odası, girişte halka açık kitaplık, Sayısal, İngilizce, Edebiyat zümre odaları okulun fiziki altyapısını oluşturmaktadır. Tüm sınıflarımızda Etkileşimli Tahta bulunmaktadır.

Sevgili 8. Sınıf öğrencileri ve velileri, ilköğretim eğitimi süresince çalışan ve kendisine bir hedef belirleyen bilinçli öğrencilerimiz aldıkları puanlara göre kendilerine en uygun Anadolu Lisesini tercih etmeye çalışacaklar. Tercihini yaparken kafalarında pek çok soru olacaktır.

Sevgili velilerimiz, geleceğini önemsediğimiz çocuklarınızın hangi okula gittiği ve gittiği okulda nasıl bir eğitim aldığının sizin için çok önemli olduğunu biliyoruz.

Alanlarında deneyimli öğretmenlerimiz eğitim ortamının disiplinli ama bireyin gelişimine izin verecek kadar da özgür olması gerektiğinin bilincindedirler. Bu bakımdan eğitim anlayışımızı gelişime, değişime ve yeniliklere açık bir konuma oturttuk.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ilçe içerisinden ve çevre ilçelerden gelen öğrencilerimiz için ulaşımı en rahat okuldur.

Esenyurtun merkezinde yer alan okulumuza öğrencilerimiz, kontrolü sürekli yapılan ve öğrencilerimizi layıkıyla taşıyabilecek servislerle gelip gidebilmektedir. Okulumuzda  ders ve başarı her şeyden önce gelir ama her şey demek de değildir. Öğrencilerimizin kendilerini derslerin yoğunluğundan sıyırabilecekleri sosyal ortamlar bulunmaktadır.

Resim odamız, satranç odamız, masa tenisi alanımız, futbol sahamız ve vücut geliştirme salonumuz bulunmaktadır. Temizlik her insan için önemli bir konudur. Bu nedenle okulumuz temizlik konusunda iddiasını ortaya koymuştur. Koridorlar ders aralarında paspaslanmakta, tuvaletler sürekli temizlenmekte ve ders bitimde genel ve sıkı bir temizlik yapılmaktadır. Havlu ve tuvalet kağıdı giderleri okulumuzun en büyük gider kalemidir. Güvenlik konusunda okulumuzun öncelikleri arasındadır okul girişleri ve çıkışları güvenlik personeliyle denetim altında tutulmaktadır. Alınan önlemler ve öğrencilerimizin sağduyusu sayesinde 9 yıldır okul giriş ve çıkışlarında hiçbir olay yaşanmamıştır. 

Sevgili 8.sınıf öğrencileri ve velileri, Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesini neden tercih edelim? diyorsanız tercihinizi yapmadan önce gelin tanışalım, okulumuzu  gezin, görün  ve  bu  sorunun  cevabını  kendiniz verin. İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması İlçe 1.si
 • Öğretmen :57
 • Öğrenci :898
 • Derslik :26
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:45/15:50
 • Isınma Doğal Gaz
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Yabancı Dil
 • Ulaşım Okulumuz Esenyurt Meydanda yer almaktadır. Esenyurt Meydan´a (Köyiçi olarakda bilinir), Büyükçekmece, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Esenkent ve Avcılardan hareket eden otobüs veya minübüsler ile ulaşım sağlanabilir.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Esenyurt İlçesi, Büyükçekmece, Bahçeşehir, Esenkent, Avcılar ve Beylikdüzü ile komşudur.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Merkezde
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu LisesiEsenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu LisesiEsenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu LisesiEsenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu LisesiEsenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Adres: Fatih Mahallesi 952. Sokak No 17 Esenyurt/İSTANBUL Posta Kodu 34517

Tel: (212) 699 21 42

Fax: 212 699 21 33

web: http://ncal.meb.k12.tr

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 343 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 590
Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 822
İstanbul Erkek Lisesi

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 791
Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44
Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 427
İstanbul Atatürk Fen Lisesi

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 687
Çapa Fen Lisesi

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız