Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenyurt

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 458
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 406.4101
Yüzdelik Dilimi 8.84
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi bir Proje Okuludur.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 406.4101 8.84
2021 380.6103 8.51
2020 399.1546 8.01
2019 428.4862 7.59
2018 349.4057 9.07
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
204
2021
170
2020
320
2019
180
Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, 2005 yılında Ali Kul Çok Programlı Lisesi içinde Ali Kul Anadolu Lisesi adıyla eğitime başlamıştır. 2006 yılında Esenyurt Merkezde yeni binasına taşınan okulumuzun adı da bu tarihten sonra Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak değişmiştir.

29 derslik, Fizik, Kimya Biyoloji laboratuvarı, Bilgi Teknolojileri Odası, tüm ekipmanları ile Kondisyon Salonu, Konferans salonu, Resim Atölyesi, Müzik Odası, girişte halka açık kitaplık, Sayısal, İngilizce, Edebiyat zümre odaları okulun fiziki altyapısını oluşturmaktadır. Tüm sınıflarımızda Etkileşimli Tahta bulunmaktadır.

Sevgili 8. Sınıf öğrencileri ve velileri, ilköğretim eğitimi süresince çalışan ve kendisine bir hedef belirleyen bilinçli öğrencilerimiz aldıkları puanlara göre kendilerine en uygun Anadolu Lisesini tercih etmeye çalışacaklar. Tercihini yaparken kafalarında pek çok soru olacaktır.

Sevgili velilerimiz, geleceğini önemsediğimiz çocuklarınızın hangi okula gittiği ve gittiği okulda nasıl bir eğitim aldığının sizin için çok önemli olduğunu biliyoruz.

Alanlarında deneyimli öğretmenlerimiz eğitim ortamının disiplinli ama bireyin gelişimine izin verecek kadar da özgür olması gerektiğinin bilincindedirler. Bu bakımdan eğitim anlayışımızı gelişime, değişime ve yeniliklere açık bir konuma oturttuk.

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ilçe içerisinden ve çevre ilçelerden gelen öğrencilerimiz için ulaşımı en rahat okuldur.

Esenyurtun merkezinde yer alan okulumuza öğrencilerimiz, kontrolü sürekli yapılan ve öğrencilerimizi layıkıyla taşıyabilecek servislerle gelip gidebilmektedir. Okulumuzda  ders ve başarı her şeyden önce gelir ama her şey demek de değildir. Öğrencilerimizin kendilerini derslerin yoğunluğundan sıyırabilecekleri sosyal ortamlar bulunmaktadır.

Resim odamız, satranç odamız, masa tenisi alanımız, futbol sahamız ve vücut geliştirme salonumuz bulunmaktadır. Temizlik her insan için önemli bir konudur. Bu nedenle okulumuz temizlik konusunda iddiasını ortaya koymuştur. Koridorlar ders aralarında paspaslanmakta, tuvaletler sürekli temizlenmekte ve ders bitimde genel ve sıkı bir temizlik yapılmaktadır. Havlu ve tuvalet kağıdı giderleri okulumuzun en büyük gider kalemidir. Güvenlik konusunda okulumuzun öncelikleri arasındadır okul girişleri ve çıkışları güvenlik personeliyle denetim altında tutulmaktadır. Alınan önlemler ve öğrencilerimizin sağduyusu sayesinde 9 yıldır okul giriş ve çıkışlarında hiçbir olay yaşanmamıştır. 

Sevgili 8.sınıf öğrencileri ve velileri, Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesini neden tercih edelim? diyorsanız tercihinizi yapmadan önce gelin tanışalım, okulumuzu  gezin, görün  ve  bu  sorunun  cevabını  kendiniz verin.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu
2023 Başarı Durumu 2022 Başarı Durumu
2021 Başarı Durumu 2020 Başarı Durumu
2019 Başarı Durumu 2018 Başarı Durumu
2017 Başarı Durumu 2016 Başarı Durumu

Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe

Adres: Fatih Mahallesi 952. Sokak No 17 Esenyurt/İSTANBUL Posta Kodu 34517

Tel: (212) 699 21 42

Fax: 212 699 21 33

web: http://ncal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 458 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Ncall]

Merhabalar servise kayıt olduk biz ama okuldan arayan olmadı okol birisini armissa bilgi veerebilir mı ilk gün servis gelecek mi

2022-09-10 20:24
 
0
 
0
[ncall]

bu sene okula okul formasıylamı gidilecek bilgisi olan lütfen yazsın

2022-09-06 19:37
 
0
 
0
[Ncalde okuyor]

Merhaba okul forması var mı varsa nerede satılıyor ve renkleri ne yoksa serbest mi cevaplayanlara şimdiden teşekkürler

2022-08-28 16:38
 
0
 
0
[Veli2022]

Okulu çok araştırıp karar verdik. 2022 YKS başarısını öğrendiğimizde rakiplerinin sadece Fen Liseleri olduğunu gördük. Okul müdürü Mutlu Bey ile tanışma toplantısında okulun sistemini ve öğrencilerinin her adımlarını yakından takip ettiklerini ,ücretsi kurslarla desteklemelerini, çocukların beslenmelerinden güvenliğine kadar her adımdaki titizliklerini öğrendik ve çok mutlu olduk. Müdür bey öğrencilere her hitap ettiğinde çocuklarım diye seslenmesinden onları sahiplenmesinden çok etkilendik. Müdür bey ve Öğretmen kadrosuna başarılarının devamını diliyorum.İyi ki buradayız.

2022-08-27 18:04
 
0
 
0
Reklam
[NCFllll]

Fen lisesi gibi eğitim veren anadolu lisesidir kendisi.Yks başarısıyla nölgedeki fen liseleriyle yarışır.Nerdeyse tüm sınıflar sayısaldır zaten:))

2022-08-27 11:14
 
0
 
0
[Yks başarısı]

2022 yks sonuçları gösteriyor ki beylikdüzü büyükçekmece avcılar lokasyonundaki en iyi anadolu lisesi koltuğuna oturmuştur.Başarılarının devamını dilerim.Avcılar süleyman Nazif anadoludan geçmek istiyorum bu okula,acaba kontejan açılır mı?11.sınıf bu yil?

2022-08-26 08:52
 
0
 
0
[NCAL´ın Parlak Öğren]

NCAL´ın yks başarısı çok iyi.Bu konuda çok çabalıyorlar.Öğrencilerin çoğu okul kursunu tercih ediyor.Arkadaş ortamı genel olarak iyi ve okuldaki kadro(müdür,müdür yardımcıları,Zeynep abla-memur-) çok samimiler.

2022-08-24 21:49
 
0
 
0
[Harikaokul]

Gercekten ncal da okumak ayrıcalıktır.2022 yks başarısı çok gurur verici.Tıp fakültesine gönderdigi ögrenci sayısı okulun kalitesini ortaya koyuyor zaten.Başarılarının devamını dilerim

2022-08-22 13:45
 
0
 
0
[Ne Mutlu Türküm Diyene]

Okulun en son aldıgı öğrencinin puanı kaç acaba? Kaç puanla kapandı en son kontenjan tercihlerinde???

2022-08-17 15:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 163

Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1179

Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 662

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 884

Aziz Sancar Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 528

Behiye Dr.nevhiz Işıl Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi kaç puan 2023 406.4101
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ncal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Esenyurt Nakipoğlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız