Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenyurt

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi
 • Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 71
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Esenyurt
OBP Puanı (*) 80.2653
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.2653". Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi Öğrencilerimizi beden, zihin, ruh ve duygu bakımından sağlıklı bir şekilde gelişmiş karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne sahip; topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek ve de ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda  birlikte iş görme kabiliyeti kazandırmak suretiyle  hayata en iyi şekilde hazırlamaya çalışmaktayız.

Bu amaçlar doğrultusunda eğitim öğretime devam etmekte olduğumuz okulumuz 2009 yılında Esenyurt da öğretime açılmıştır. Yüz ölçümü itibariyle 5182 metrekarelik bir alanda 4 katlı olarak, tek bina üzerine inşa edilmiş olan  32 derslik,1 müdür odası, 1müdür yardımcısı odası,  1 öğretmenler odası, 1 bilgisayar laboratuvarı,  1 tiyatro salonu, 1 spor salonu, 1 kütüphane salonu bulunmaktadır.

Okulumuzda 1 Müdür, 4 Müdür Yardımcısı, 3 Rehber öğretmen, 81 Öğretmen 1 Memur, 1 Kütüphane memuru,  4 Temizlik görevlisi ve 1 Güvenilik görevlisi bulunmaktadır.

Okulumuzun öğretim şekli ikili öğretim ? Sabah(Genel lise) -öğle(Anadolu Lisesi)  grubu şeklindedir. 

Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi
Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe
Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi
Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe
Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi
Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenyurt
  İlçe

Adres: İstiklal Mahallesi Meşrutiyet Caddesi Lüle Sokak No2 ESENYURT/İSTANBUL

Tel: 0 212 689 41 12

Fax: 0 212 689 41 13

web: http://kiracanadolulisesi.meb.k12.tr

Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi ile ilgili 71 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Birisidaha]

Çoğu bilgi yalan bt sınıfı-Fen Laboratuvarı var kullanılmıyor

2021-08-26 22:01
 
0
 
0
[Birisi]

Merhaba ben 2021 lgs öğrencisiydim obp puanım 86 tercihlerime bu okuluda yazdım. Okul nasıl güzelmi òğretmenleri,çevresi bu konu hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

2021-08-19 13:02
 
0
 
0
[büşra]

nakille 82 obp gelir mi

2021-07-27 07:54
 
0
 
0
[Bilinmiyor]

Okulun üniformaları hakkında bilgi verir misiniz..?🤗

2021-07-27 00:19
 
0
 
0
[AKMan]

rumi bu okul güzel keko varmı lütfen cevap yazısınız

2021-07-02 12:07
 
0
 
0
[POAIHFIDAGBISB]

benim obpm 67 gidebilir miyim bu okula

2021-06-07 14:06
 
0
 
0
[Halil]

Admin 2 puanım eksin güzel bir liseye gitmem için benim 79 o 81 yapıyo napcam bilm yardımcı olurmusun

2021-05-22 09:01
 
0
 
0
[9. Sınıf ]

Meraba arkadaslar ben daha yeni bu okula geldim sadece 4 gün okula gittim ve okuldan çok memnunum eskiden naklimi alacağım diye tutururdum şimdide gitmek istemiyorum okuldan çünkü çok seviyorum okulumu heleki öğretmenleri anlatsam sadece benim dersime giren öğretmenleri roman olur herhalde hepsi birbirinden iyi birbirinden güzel konu anlatıyor heleki Orhan Akyüz Matematik Öğretmeni onu çok seviyorum benli 8 senedir matematikten bir şey anlamayan ben sayesinde matematiği çok sevdim iyiki varlar iyiki bu okula gidiyorum ve son olarak lütfen laylaylom için bu okulu seçmeyin kesinlikle bu okulu seçin çünkü özelden bile daha güzel bir okul son son son okul 69 ile kapamış OBP puanı 69 dan fazla olanları okul kabul ediyor

EKAL (ESENYURT KIRAÇ ANADOLU LİSESİ )

BU OKULU COK SEVİYORUM (4 gün gitmeme rağmen )

2020-12-10 21:26
 
0
 
0
[Bahe]

Arkadaşlar benim 6 7 8 sınıf notlarim :73´ 73´75 bu okul beni alirmi? 12 sınıfa gecicem ama

2020-07-22 13:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kiracanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Esenyurt Kıraç Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız