Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

Van / ipekyolu

Hesapla
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
21
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 74.0274
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Van ili ipekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "74.0274".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
74.0274
2022
74.7755
2021
78.9342
2020
70.1505
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Selahaddini Eyyubi Anadolu lisesi 2005-2006 eğitim-öğretim yılında faaliyete girmiştir. Adını Kudüs fatihi Selahaddini Eyyubi´den almıştır. 2012-2013 eğitim öğretim yılından Anadolu lisesleri kapsamına alınmıştır.

Okulumuz bodrum katı, Zemin kat, 1.kat, 2. kat ve 3.kattan oluşmaktadır.

Eğitim öğretimi sürdürmekte olduğumuz okul binamız 5 katlı tek blok halinde olup, 36 derslik, 2 laboratuar, 1 adet konferans salonu, Resim atölyesi, Sosyal bilgiler odası, Müzik Odası ile 18.000 metrekarelik bahçe içerisinde yer almaktadır.

Eğitim durumu: Milli eğitim bakanlığının yeni müfredat sistemine göre 4 yıllık lise öğrenimi vermektedir.

Okulumuzda Müdür, 3 müdür yardımcısı, 3 Rehberlik Servisi (1 Bayan 2 Erkek Rehber Öğretmen), 66 Öğretmen, 1 Memur, 3 Hizmetli personel ile hizmet vermektedir. Okulumuzda Türkçe-Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve İngilizce alanları mevcuttur.

Vizyon Bilim ve teknolojinin farkında olan değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden değerlerinin yaşayan ve yaşatan hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral ve değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek.

Misyon Öğrencilerimizin; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, öz güvenli olmalarını, Çevresiyle iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmaları, Çağın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerileri kazanmalarını, gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmeleri, Liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır. 2005 yılında eğitim öğretime başlayan okulumuz 1600 metrekare üzerine kurulu tek blok ve 4 kattan ibarettir. Ayrıca 2011 yılında tamamlanan ve bölgenin en büyük konferans salonu hizmete girmiştir. 1 BTS sınıfı, 1'er adet Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuarları, resim atölyesi, müzik sınıfı, 287 kişilik çok amaçlı salon, 1 kütüphane, 1 öğretmenler odası, 1 arşiv odası, 1 öğrenci kantini, 1 fotokopi odası, 3 rehberlik odası, 1 memur odası, 1 hizmetli odası, 1 teknisyen odası bulunmaktadır. Okulumuzda; 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 67 öğretmen, 3 bekçi, 2 hizmet personeli bulunmaktadır.

Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Selimbey Mah. Melen Cad. Kale Yolu Üzeri Nene Hatun 1.Sok. No15 İpekyolu/ VAN

Tel: 0(432) 216 48 69

Fax: 0(432) 210 18 21

web: http://sealvan.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili 21 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Kız pansiyonu hala açıkmı lütfen cevap verin

2024-02-03 20:28:25

Arkadaşlar bu okulda kız pansiyon hala açıkmı acaba kapanmiş diyorlarsa bana bilgi verebilirmisiniz

2023-08-23 20:54:42

Şey bu okulda kız pansiyon varmı kapatılmış diyorlar eğer varsa bana bilgi verebilirmisiniz.

2023-08-22 10:26:30

Arkadaşlar gelmeyin bu okula tam bir cehennem

2023-06-20 23:52:00
Reklam

Ben bu okula gelmek istiyorum ama benim puanım 75 alırlarmı

2023-06-20 14:46:24

Benim obp puanım 70 istediğim lise obp puanı 74 sizce gidermiyim

2023-06-09 21:07:23

yani okul iyi eğitimi iyi hocaların bir kısmı iyi ama öğrencileri sıkıntılı buraya gelmeyi düşünüyorsanız düşünmeyin diyeyim biz çalışmadık pişman olduk siz olmayın.

2022-10-06 16:08:26

Gerçek ten bu sene Selahattin i eyübi lisesi öğrencileri ne hakaret etti kız pansiyonu var diye çocuklarımız tercih ettiller şu pansiyon u kapatılar peki bunun hesabını kim verecek onlarca çocuk mağdur oldu bari bu değer li zatın ismine yakışanı yapsaydınız bu kadar çocuklar ı mağdur etmeseydiniz el insaf???

2022-09-11 16:04:39

Ortalama puanı kaç


2022-07-25 15:06:43
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Başkale Aşağı Çaldıran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Ercişli Emrah Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ünseli Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi kaç puan 2024 74.0274
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sealvan.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Selahaddin Eyyubi Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız