Atışalanı Anadolu lisesi

İstanbul / Esenler

Atışalanı Anadolu lisesi
 • Atışalanı Anadolu lisesi
  Ekle
 • 104
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Esenler
OBP Puanı (*) 86.6057
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Atışalanı Anadolu lisesi İstanbul ili Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Atışalanı Anadolu lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Atışalanı Anadolu lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.6057". Atışalanı Anadolu lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Atışalanı Anadolu lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Atışalanı Anadolu lisesi yapımı Ağustos 1975 te onaylanmıştır. Ancak müdür, hizmetli ve memur ataması yapılmış olmasına rağmen, öğretmen ve bina yokluğu nedeniyle öğretime 1976 yılının 1 Mart´ında başlayabilmiştir. 2009 yılında kamu binalarının depreme dayanıklı hale getirilmesi çalışmaları sürecinde mevcut bina yıkılarak yerine 34 derslikli, resim ve müzik odaları, bilgi teknolojileri sınıfı, fizik, kimya ve biyoloji Laboratuvarları olan modern bir bina yapılmıştır. 03.06.2013 tarihi itibariyle okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülerek, sınav sonucu öğrenci almaya başlamıştır.

Atışalanı Anadolu lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Atışalanı Anadolu lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Atışalanı Anadolu lisesi
Atışalanı Anadolu lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe
Atışalanı Anadolu lisesi
Atışalanı Anadolu lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe
Atışalanı Anadolu lisesi
Atışalanı Anadolu lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe

Adres: Kemer Mahallesi, Kışla cad. No:4, 34230 Esenler/İstanbul, Türkiye

Tel: 02124318207

Fax: 02124318111

web: http://atisalanianadolulisesi.meb.k12.tr

Atışalanı Anadolu lisesi ile ilgili 104 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bir öğrenci^]

Okul Lgs puanı ile öğrenci alsaydı bence net 380-400 puanı hak ederdi. Hocaların hepsi mi muhteşem olur<3 Tek sorun sadece kalabalık, onun dışında gerçekten aşırı güzel bir okula sahibiz. Umarım kontenjan geçek yıla oranla biraz daha azalır. Kalabalık ortam cidden boğuyor. Ama tek sorun o, onun haricinde dediğim gibi güzel bir okula sahibiz. Okul Seneye tekrar obp ile alırsa başarılı öğrencileri aramızda görmekten büyük zevk duyarım, duyarsız ☺☁️

2021-11-11 19:56
 
0
 
0
[Evhamlı anne]

Esenler´de gidilebilecek en iyi okul bana kalırsa kızımın okul ortalaması 94 başka okullara aldirabilirdim ama tercihimi Atışalanı Anadolu´dan yana kullandım pişman değilim çevresi de gayet temiz en azından karşısında emniyet müdürlüğü var bana güven veriyor

2021-07-27 08:34
 
0
 
0
[rümeysa]

Obp puanım 91 beni buraya alırlar mı

2021-07-12 13:40
 
0
 
0
[atışalanı mı amiral mi]

arkadaşlar atışalanı mı daha iyi yoksa amiral mi lütfen cevap verin tercihlerimi yapmam lazım

2021-07-08 12:31
 
0
 
0
[.....]

arkadaşlar ortalamam 87 tercihlerde ilk 3 sıraya yazmak zorundayım ,değer mi ? okul iyi mi çevresi ve arkadaş ortamı nasıl?

2021-07-07 17:02
 
0
 
0
[Acil cevap ]

Bu okulun tercih kodu ne lütfen cevap verin acil ihtiyacım var

2021-07-05 22:43
 
0
 
0
[Boşver adımı ]

Beni obp 76 beni sizce alirlarmi %48 lik dilime girdim devamsızlık yok fazla

2021-07-04 14:07
 
0
 
0
[boşver]

arkadaşlar benim obp 79.5 fln çıkıyo 81 olmasada alırlarmı duyduğuma göre 500 kişi alıyomuş 500 kişinin arasında olmam lazımmış 81 olmasada alırlarmı 8.sınıfta hiç devamızlığım yok diğer sınıflardada 7 gün sınırını aşmadım lütfen cevap yazın

2021-06-30 13:17
 
0
 
0
[gelmekistiyomnasıl]

okula gelmek istiyorum ortalamam tutuyo ne deriniz? okulda dil bölümü var mı bi de?

2021-06-06 14:23
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Atışalanı Anadolu lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Atışalanı Anadolu lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://atisalanianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Atışalanı Anadolu lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Atışalanı Anadolu lisesi yorumları okuyabilir, Atışalanı Anadolu lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Atışalanı Anadolu lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız