Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi

İstanbul / Esenler

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
 • Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 89
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İstanbul
İlçesi Esenler
OBP Puanı (*) 80.2405
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi İstanbul ili Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "80.2405". Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi 1979 yılında Esenler Fatih İlköğretim Okulu bünyesinde Fatih Ortaokulu olarak eğitime başlamıştır. 2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılında okulumuzun mevcut olan 34 derslikli binası İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yaptırılarak hizmete açılmıştır.

2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılında öğrenci mevcudumuz 900 olmuştur. 4 idareci, 49 öğretmen, 6 personel ve 1 güvenlik görevlisi ile eğitim ve öğretime devam etmektedir. Okulumuz 34 derslik, 1 öğretmenler odası, 1 kantin, 1 fen laboratuvar,  1 kimya laboratuvarı, 1 biyoloji laboratuvarı, 1 bilgisayar laboratuvarı, 3 müdür yardımcısı odası, 1 müdür odası, 3 memur odası, 1 rehberlik odası, 1 kütüphane, 1 resim atölyesi, sığınak ve konferans salonundan oluşmaktadır.

 • Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi voleybol ve basketbol takımları İl ve İlçe çapında düzenlenen müsabakalarda çeşitli dereceler elde etmiştir.
 • İlçe çapında düzenlenen münazara yarışmasında okulumuz Esenler 1.si olarak İl çapında düzenlenen münazara yarışmasında ilçemizi temsil etmiştir.
 • İlçe çapında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında birçok derece alınmıştır.
 • Okulumuz Uluslararası " Trafik Güvenliği "konulu proje yarışmasında 5. olarak Türkiye Finalisti olmaya hak kazınmıştır.

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Esenler
  İlçe

Adres: TUNA MH. BAĞCILAR CD. 738.SOK. NO.18 ESENLER İSTANBUL

Tel: 0212 569 48 89

Fax: 0212 569 48 84

web: http://amiralanadolulisesi.meb.k12.tr

Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi ile ilgili 89 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Random]

Okul ortalama bir okul ama içindeki öğrenciler derslerle ilgilenmiyor üstelik çevresi çok kötü daha iyi okullar var bu puanla

2021-12-14 21:30
 
0
 
0
[Jzjskakakakskkssk´a]

okulun çevresinde biraz serseri tipli insanlar var ama şu ana kadar bir olay olmadı. Ben sevdim okulu hocalar falan da iyi nakil aldıracaksan aldır bence.

2021-10-30 18:28
 
0
 
0
[Jzjskakakakskkssk]

Okulun çevresi kötümü

2021-10-27 00:35
 
0
 
0
[ĞŞÖCSLQÖĞŞÖXK ]

Arkadaşlar, bu yıl 9.sınıfların okula geliş ve çıkış saatleri kaç aralığında olucak?

2021-09-01 18:51
 
0
 
0
[Ögrencı ]

Kazım Karabekırdekı magazadan almadıgım ıcın bılemıyorum.Moroglundan gecen sene aldım. Yaka dıkımlerı yamuk yumuktu.Oz ıclal gıyımde ustler ıdare eder.Pantolon kuması sıcakta yakar gıbı.Kısacası genel olarak aynı.Gecen sene ogretmene sordugumda oz ıclalın yerını tarıf etmıstı.Bu sene de oz ıclal den aldım.Seneye baska yer aramak zorunda kalmam inş

2021-09-01 00:02
 
0
 
0
[Ögrencı]

Daha önce de yazdıgım gıbı Moroglundan alınan kıyafetı begenmedım.Dıkımlerı yamuk yumuktu.Bu sene de oz ıclal gıyımden aldım.pantolon kuması genel olarak kotu.Sıcakta yakar.ustler gecen seneyle aynı ıdare eder.Kazım karabekırdekı yerden almadıgım ıcın de nasıl oldugunu bılemıyorum.Bu sene oz ıclalden aldıgım kıyafetlerın fıyatı.pantalon:95 swet:105 tshirt:55 uzun kollu yesılı almadım.

2021-08-31 23:55
 
0
 
0
[Ögrencı]

Öncelıkle okul hakkında bılgı vermek gerekırse fena degıl.Tuna Meslekı anadolu ıle cıkıs saatlerınde bır problem yasamadık.Malum pek fazla da okula gıdemedık.Kıyafetlerı de Kazım Karabekır mahllesınıdekı ortokulun karsısından veya çinçin deresınden esenlere cıkarken sagda öz İclal gıyım var.Oralardan temın edebılırsınız.Gecen sene moroglundan aldım.Dogrusu pek memnun kalmadım.Hepınıze basarılar

2021-08-25 22:59
 
0
 
0
[SAKJHGWCEYIUASHXJWG]

merhaba okul formasını nereden alabiliriz acaba ben bulamadım da lütfen cevap verin okulun açılmasına çok az kaldı

2021-08-20 20:09
 
0
 
0
[Metin]

arkadaşlar bana bu okul çıktı obp 91 arkadaş olmak isteyen varsa yazsın instagramdan @metnsolk
I sınıfındayım

2021-08-12 13:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 128

Mustafa Saffet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 314

Halide Edip Adıvar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 117

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 690

Prof. Dr. Hulusi Behçet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 98

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 68

Üsküdar Bülent Akarcalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://amiralanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız