Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0216 640 4770
0216 640 4771
Merkez Mah. Üsküdar Cad. Atılım Sok. No 2 Çekmeköy/İstanbul
MEB logo İstanbul / Çekmeköy
Özden Cengiz Anadolu Lisesi

http://ozdencengiz.meb.k12.tr
Özden Cengiz Anadolu Lisesi İstanbul/Çekmeköy
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Özden Cengiz Anadolu Lisesi İstanbul ili Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Özden Cengiz Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Özden Cengiz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Özden Cengiz Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Özden Cengiz Anadolu Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Özden Cengiz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Özden Cengiz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Özden Cengiz Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Özden Cengiz Anadolu Lisesi Taban Puanı 435.8975 -
2016 Özden Cengiz Anadolu Lisesi Taban Puanı
400.9121 20.2000

Özden Cengiz Anadolu Lisesi tam gün gündüzlü ve karma eğitim vermektedir. Sportif amaçlar için okul bahçemizde basketbol ve voleybol sahaları ve yeşil alanımız mevcut olup aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Kapalı Spor Salonu 2014- 2015 Eğitim- Öğretim Döneminde açılmıştır.

Okulumuz konum olarak Çekmeköy İlçesi Merkez Mahallesi nde Şile Yolu` na yaklaşık 500 metre, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü` ne yaklaşık 300 metre yakınlıkta ve orman kenarında bulunmaktadır. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Dönemi` nde faaliyete başlamış olan okulumuz, 9. ve 10. Sınıflarda 5` er olmak üzere toplam 10 şube ile eğitim vermektedir. Öğrenci mevcudumuz 341` dir. 2015/ 2016 Eğitim- Öğretim Yılı için başında 9. Sınıflar için 5 yeni şube açılması planlanmaktadır.

Özden Cengiz Anadolu Lisesi Toplam derslik sayısı 20 olan okulumuzda fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, kütüphane müzik ve resim atölyesi, proje sınıfı, kantin ve yemek salonu,seminer sınıfı, ve "300 kişi kapasiteli çok amaçlı salonumuz" bulunmaktadır.Okulumuz ağaçlandırma çalışmaları ile Çekmeköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılmıştır.,

Vizyon Hangi alanda ve hangi konumda bulunursa bulunsun, bulunduğu yerin niteliklerini taşıyan ve bu konumun gereğini en iyi şekilde yerine getirebilecek iktidara talip nesiller yetiştirmek

Misyon Atatürk ilkelerine bağlı, Atatürkçü düşünceyi davranış haline getirmiş bir gençlik oluşturmak. Kültürel değerlerini benimsetmek; vatan, millet sevgisi oluşturmak. Öğrencileri araştırmaya yöneltmeyi, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlamak. Proje hazırlama yeteneği oluşturmak, bilimsel proje çalışmalarına katılmak. İnsana ve çevresine saygılı sorumluluklarının farkında olan ve bu çerçevede hak arayışında bulunan, çalışkan ve tarih bilincine sahip kişiler yetiştirmektir.

Başarılar Öğrencilerimiz fen, sosyal ve sportif etkinlik ve yarışmalarda dereceler elde etmektedir.

 • Öğretmen :42
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :698
 • Derslik :20
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM ZAMANLI
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:10
 • Yabancı Dil İngilizce - İspanyolca
 • Pansiyon Bilgileri Pansiyon Yok
Öğrenci, veli başta olmak üzere tüm iç ve dış paydaşlarımızın okula ait iş ve işleri düzenli ve kesintisiz olarak kullanabilmeleri amacıyla Okul Yayın İnceleme Komisyonu ( WEB Dahil ) tarafından güncellenen 2 adet web sitemiz mevcuttur. Eylül 2015 itibariye yalnızca bir web sitemize kullanan sayısı yaklaşık 280000 kadardır.

- Okulumuzda ses sistemi, projeksiyon cihazı vb. teknolojik aletlerin bulunduğu ve gösteri, sempozyum vb. etkinliklerin yapılabildiği 300 kişi kapasiteli bir salonumuz bulunmaktadır.

- Okulumuzda bir adet fizik ve ortak kullanımlı olmak üzere bir adet de kimya ve biyoloji laboratuarları bulunmaktadır.

- Tüm sınıflarda ve laboratuvarlara akıllı tahtalar yerleştirilmiş ancak henüz altyapısı kurulamamıştır.

- Okulumuzda şiddeti ve diğer olumsuz olayları önlemek amacıyla okul içi ve dışında 24 adet renkli ve 24 saat kayıt yapan kameralar vardır. Özden Cengiz Anadolu Lisesi Özden Cengiz Anadolu Lisesi Özden Cengiz Anadolu Lisesi Özden Cengiz Anadolu Lisesi Özden Cengiz Anadolu Lisesi

Özden Cengiz Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Özden Cengiz Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Özden Cengiz Anadolu Lisesi'nin iyi yönlerini, Özden Cengiz Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Özden Cengiz Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 54 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Özden Cengiz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Özden Cengiz Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Özden Cengiz Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Özden Cengiz Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Özden Cengiz Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Özden Cengiz Anadolu Lisesi yorumları, Özden Cengiz Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Özden Cengiz Anadolu Lisesi nerede?, Özden Cengiz Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Özden Cengiz Anadolu Lisesi formaları, Özden Cengiz Anadolu Lisesi adresi, Özden Cengiz Anadolu Lisesi başarıları, Özden Cengiz Anadolu Lisesi İstanbul, Çekmeköy Özden Cengiz Anadolu Lisesi

google+ google+ google+

)